Reklama Pyrzyce

Formaty informacji w YouTube

Możliwości reklamowe w serwisie YouTube są ogromne. Jeżeli bardzo Ci połapać się w bieżących formatach reklamowych i musisz usystematyzować sobie wiedzę żeby móc zrozumieć i odpowiednio sklasyfikować informacji na YouTube to tenże materiał jest dla Ciebie.

Reklama Cedynia

W ostatnim tekście opisane zostały inne typy informacji w YouTube:

Reklamy Display
Reklamy Video
Reklamy Discovery
Reklamy Google Shopping

Reklamy Display

Ważnym z omawianych typów reklamy video na YouTube jest reklama displayowa w organizacji banerów, jakie potrafią dawać się poza ekranem odtwarzanego wideo oraz bezpośrednio na ekranie filmu.

 

Zobacz również Ksero Kołobrzeg

Reklamy displayowe towarzyszące wideo

Tenże ostatnim reklam daje się nad proponowanymi filmami, jakie ustalają się po odpowiedniej stronie. Format 300×250 oraz 300×60 pokazuje się tylko na komputerach. Bardzo skuteczny format, który daje do życia uwagi użytkownika YouTube podczas odwiedzania przez niego obrazu w serwisie. Przez cały czas bycia materiału filmowego emitowana jest promocja w odpowiednim górnym rogu. Potrafi wówczas być zarówno statyczna grafika, animowany baner lub jeszcze może stać w grupie tekstowej.
Nakładki reklamowe na ekranie odtwarzanego filmu

I na komputerach pokazują się nakładki reklamowe na wideo. Grane są formaty graficzne lub tekstowe o rozmiarze 468×60 lub 728×90. Warto zwrócić uwagę, że promocji w grupie tekstowej są przeźroczyste. Jeśli nie chcemy spośród nich dysponować, wówczas stanie nam zaprojektowanie wersji graficznych.
Reklamy Video
Pomijalne reklamy wideo

To najpopularniejszy format reklamy wideo w YouTube, jaki można obejrzeć przed, w trakcie czyli po ukończeniu filmu. Nazwa tej promocje to Trueview Instream. Pominięcie możliwe jest po obejrzeniu co kilka 5 sekund reklamy. Po upływie 5 minuty w odpowiednim dolnym rogu ekranu wideo pojawia się przycisk „Pomiń reklamę”. Wciśnięcie go tworzy zatrzymanie promocji i powrót do wykonywania filmu. Co istotne, reklama wyświetlana jest zarówno na komputerach, smartfonach, tabletach. Oraz ten model informacji można i natrafić na telewizorach oraz konsolach do walk. W przypadku reklamy Instream możliwa jest zarówno sytuacja, w jakiej wyświetli się jedna reklama po drugiej.Reklama Cedynia

Niepomijalne reklamy wideo

Format i chodzi do rodziny reklam InStream. Jedyna odpowiedź jest taka, że nie wolno go pominąć i powinien obejrzeć reklamę do tyłu co w przypadku dłuższych reklam może być ćwiczące dla użytkownika, który wtłaczany jest każdego dnia wieloma reklamami w YouTube. W sukcesie takich formatów tak jest napisać ciekawą, angażującą reklamę, która da uwagę widowni na YouTube i stwierdzi z zainteresowaniem taką reklamę. Reklama Cedynia

Przerywnik reklamowy

Trwająca zaledwie 6 sekund reklama InStream, jakiej nie można pominąć. Daje się zarówno na komputerach kiedy również smartfonach i tabletach. Inna firma przerywnika, jaką potrafisz stosować to Bumper Ad.
Sekwencja reklam video

Format reklamowy, która stał zawarty w tym etapie. Umożliwia ustawienie kilku reklam video w pór w której będą prezentowane użytkownikom. Dzięki temu ostatni model kampanii idzie na „opowiedzenie historii” o naszej nazwie oraz zachęcenie do nazwy lub prosto do zakupu przez ten model reklam. Reklama Cedynia

Reklamy Discovery

Typ reklamy, która promuje konkretny film na kanale w YouTube lub tez sam kanał w ostatnim serwisie. Wyświetlić że się w skutkach wyszukiwania YouTube lub i na ścianie odtwarzania obrazu w YouTube – po odpowiedniej stronie na liście proponowanych materiałów filmowych.
Reklamy Google Shopping
Karta Sponsorowana

W dobrej części odtwarzanego ekranu wideo mogą także pojawić się produkty czerpiące z Google Shopping, które nawiązywać mogą do określonego wideo. Po takim okresie belka z umowami produktów produkuje się do dobrej strony, jednak ważna ją oczywiście rozwinąć, żeby móc ponownie przejrzeć produkty.
Jak widzisz formatów reklamowych, z których można brać w ramach kampanii Google Ads jest bardzo dobrze. Reklama Cedynia

zobacz również Formaty reklam w YouTube

0 0 votes
Article Rating

Popularne

Udostępnij

Polecane wpisy
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kategorie
———————————–