Co wziąć pod uwagę przy kupnie agregatu prądotwórczego?

Agregat prądotwórczy to urządzenie, które w przypadku awarii prądu, zapewni nam dostęp do niego. Jest idealnym ratunkiem w przypadku firm i przedsiębiorstw, które nie mogą funkcjonować bez energii elektrycznej. Jakie parametry trzeba wziąć pod uwagę przy kupnie, dowiesz się poniżej.


1. Jak działa generator prądotwórczy?
2. Co wziąć pod uwagę przy kupnie?
3. Gdzie można kupić agregat?

Jak działa generator prądotwórczy?

Agregat działa za pomocą silnika spalinowego zasilanego benzyną, olejem napędowym lub skroplonym gazem oraz prądnicy, która zamienia ruch tłoków na prąd elektryczny. Później energia przekazywana jest do fragmentu sieci lub bezpośrednio do potrzebnego urządzenia. Generatory z większym zbiornikiem pozwalają na dłuższy czas pracy bez konieczności uzupełniania benzyny lub oleju. Dzięki temu nie musimy martwić się, jeśli jesteśmy daleko od stacji benzynowej. Mniejszy i lżejszy sprawdzi się lepiej, jeśli musimy częściej go przewozić. Jaki typ agregatu wybrać, zależy od kilku parametrów.

Co wziąć pod uwagę przy kupnie?

Przy zakupie generatorów najpierw trzeba wziąć pod uwagę napięcie i fazy. Istnieją dwie opcje napięcia: 230 V w agregatach jednofazowych i 400 V przy agregatach trójfazowych. Jednofazowe generatory prądotwórcze sprawdzą się idealnie przy sprzęcie AGD i RTV oraz komputerach i oświetleniu, gdyż nie potrzebują wysokiego napięcia. Na budowie czy w firmach potrzebny będzie trójfazowy, gdzie narzędzie i maszyny wymagają więcej zasilania. Kolejną ważnym parametrem jest moc agregatu. Od tego zależy, czy prądnica będzie mogła zasilić wymaganą energią urządzenie. Ważne jest, aby moc agregatu była większa niż suma wszystkich urządzeń. Istotną rolę gra także cena agregatu. Najtańsze sprawdzą się na kempingu, gdyż mają ograniczoną wydajność. Generatory prądotwórcze na benzynę są droższe, gdyż zależą od jej ceny. Warto pamiętać, że jeśli szukamy agregatu na wypadek awarii lepiej kupić model trójfazowy, który ma wejście dla obu typów (jedno i trójfazowego).

Gdzie można kupić agregat?

Dobrym wyborem jest firma Eneria, która dysponuje agregatami prądotwórczymi CAT na Diesel. Oferują oni nie tylko kupno, ale także usługę wynajmu, jeśli potrzebujemy go tylko na krótki czas. Także dobrym rozwiązaniem są generatory używane. Cechują się one idealnym stanem technicznym i są idealnym kompromisem między jakością i ceną. Warto zaufać dobrej firmie, która działa od wielu lat na rynku. Oprócz usług sprzedaży, wynajmu i wypożyczenia proponują oni także zsynchronizowanie agregatów.

 

0 0 votes
Article Rating

Popularne

Udostępnij

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kategorie
———————————–