Connect with us

Published

on

Beczki, bańki, duże kasty – to wszystko za mało, aby pomieścić naprawę duże ilości wody. Są takie sytuacje, gdy zapas tego życiodajnego płynu jest niezbędny. Właśnie w tym celu buduje się ogromne zbiorniki, naszpikowane technologicznymi nowinkami.

Zbiornik na wodę na dowolny cel

Wodę magazynować mogą np. obiekty użyteczności publicznej, placówki ochrony zdrowia czy zakłady produkcyjne. Zbiornik na wodę przyda się wszędzie tam, gdzie dostęp do wodociągu to za mało – woda w zbiorniku to pewność, że będzie dostępna dokładnie wtedy kiedy jest potrzebna. Zbiornik na wodę może mieścić zarówno wodę pitną, jak i wodę wykorzystywaną np. w celach przeciwpożarowych. Duży zapas wody to także swoisty bufor – takie rozwiązanie stosuje się np. w szpitalach. Nawet w przypadku awarii wodociągowej, lecznica nie pozostanie bez bieżącej wody.

Skomplikowana konstrukcja

W przeciwieństwie do zwykłej beczki czy dużej bańki, przemysłowe zbiorniki to efekt pracy zespołu inżynierów, i setek godzin spędzonych na obliczeniach. Tu nie ma miejsca na błędy – waga wypełnionego zbiornika to setki ton, dlatego konstrukcja musi być solida, wytrzymała i bezpieczna w eksploatacji. Każdy zbiornik to osobne dzieło inżyniera – nie ma mowy o taśmowej produkcji, bo tu nie liczy się ilość, a jakość. Druga strona medalu to fakt, że każdy zbiornik na wodę powstaje na konkretne zamówienie, stąd szansa na powielenie raz zrealizowanego projektu jest bardzo mała.

Zbiornik na wodę krok po kroku

Jak wygląda proces produkcji takiego kolosa? Firmy specjalizujące się w tworzeniu zbiorników mają swoje autorskie technologie. Może to być np. modułowa budowa, umożliwiająca tworzenie nowych konstrukcji niejako z dużych „klocków”. Prefabrykowane moduły ułatwiają proces finalnego montaż, który może być realizowany także w nietypowych miejscach. Zbiornik na wodę przyjeżdża na plac budowy w częściach a następie jest składany w jedną całość – np. w trudno dostępnej części podziemnej budynku. Obecna technologia pozwala stworzyć zbiornik o dowolnym kształcie w niemal dowolnym rozmiarze.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ciekawostki

Bezpieczna nauka kitesurfingu z FunSurf

Published

on

Bezpieczna nauka kitesurfingu z FunSurf

Z pewnością nieraz zastanawiałeś się, czy nauka kitesurfingu stanowi tak skomplikowany i trudny proces, na jaki wygląda? Od teraz możesz przekonać się o tym osobiście! Szkoła FunSurf, specjalizująca się w profesjonalnych szkoleniach kite, obala wszelkie mity dotyczące sportów wodnych, udowadniając przy tym, że kitesurfing wcale nie wymaga specjalnych umiejętności, czy też sprawności fizycznej. Czasem wystarczy odrobina chęci i motywacji, a cała reszta przebiegnie sprawnie i bez komplikacji. Oferta FunSurf obejmuje zarówno kursy, jak i obozy windsurfingowe, cieszące się coraz większą popularnością. 

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Rolety solarne – innowacja i ekologia w jednym systemie

Published

on

Rolety solarne - innowacja i ekologia w jednym systemie

Odpowiednia ilość światła słonecznego w budynku ma bezpośredni wpływ na właściwy mikroklimat w jego pomieszczeniach. Niewskazana jest zbyt mała jego ilość, jak i zbytnie nasłonecznienie. Z tego względu, sporym wyzwaniem może okazać się sposób na kontrolowanie nasłonecznienia i w razie potrzeby zwiększenie lub zmniejszenie jego poziomu. Najlepszym sposobem jest założenie osłon okiennych, które mogą zapewnić skuteczną ochronę przed słońcem, a dodatkowo stanowią estetyczną dekorację okna. Rolety solarne są jedną z propozycji producentów osłon okiennych, które mają nie tylko praktyczne zastosowanie, ale również stanowią ukłon w kierunku ekologii.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Czym się charakteryzują antresole i podesty magazynowe wysokiej jakości?

Published

on

Czym się charakteryzują antresole i podesty magazynowe wysokiej jakości?

Prowadzisz firmę, której działalność w jakimś stopniu związana jest ze sprzedażą i przechowywaniem produktów? Na pewnym etapie każdy magazyn okaże się za mały. Od razu warto więc zainwestować w antresole magazynowe. Jak rozpoznać te, które charakteryzuje wysoka jakość wykonania, w związku z czym będą Ci służyły przez wiele lat? Przeczytaj niniejszy artykuł, a znajdziesz odpowiedź!

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl