Connect with us

Published

on

Były wiceprezydent USA Joe Biden zwyciężył we wtorkowych prawyborach Demokratów w Georgii oraz Wirginii Zachodniej. Tym samym jeszcze bardziej umocnił swoją pozycję do nominacji tej partii w tegorocznych amerykańskich wyborach prezydenckich.

 


Prawybory w Georgii pierwotnie planowano na 24 marca. Z powodu epidemii koronawiursa przeniesiono je na czerwiec.

W trakcie głosowania nie obyło się bez kontrowersji. Wielu wyborców w Georgii godzinami czekało w kolejkach, by oddać głos. Sprowokowało to pytania czy stan Georgia jest przygotowany w odpowiedni sposób do listopadowych wyborów prezydenckich

Georgia tradycyjnie opowiada się za Republikanami. Ostatnie sondaże dają jednak Demokratom nadzieję na zwycięstwo w tym stanie na południu USA.

Biden jest niekwestionowanym faworytem do nominacji już od kwietnia, gdy z wyścigu do fotela prezydenckiego wycofał się główny współzawodnik Bidena w walce o nominację Partii Demokratycznej na jej kandydata w wyborach, senator Bernie Sanders. Niemniej, dopiero w piątek wiceprezydentowi udało się przekroczyć wymagany próg 1991 delegatów torujący drogę do nominacji.

Prawybory odbywają się w tle sporu o głosowanie korespondencyjne, które Demokraci uważają za bezpieczne, a republikański prezydent Donald Trump ostro krytykuje jako podatne na oszustwa.

77-letni Biden jest właściwie jedynym kandydatem do nominacji Demokratów w listopadowych wyborach prezydenckich. Otrzyma ją prawdopodobnie w sierpniu. Na ten miesiąc – z powodu epidemii koronawirusa – przełożono z lipca konwencję Partii Demokratycznej.

Wybory prezydenckie w USA odbędą się 3 listopada.

źródło onet

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Aktulności

Starosta Tomasz Tamborski z zarzutami

Published

on

Starosta Tomasz Tamborski z zarzutami

Prokutor Michał Lorenc potwierdził, że staroście Tomaszowi Tamborskiemu zostały postawione zarzuty o charakterze korupcyjnym. Jeszcze rano podawano informację, że „trwają intenstywne działania śledczych”, a „ sprawa jest rozwojowa”. Czy będą kolejne zatrzymania?
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Kolejne aresztowanie w Kołobrzegu

Published

on

wójt gminy kołobrzeg zatrzymany

Właśnie otrzymaliśmy oficjalną odpowiedź od sędziego Michała Tomali z Sądu Okręgowego w Szczecinie o tymczasowym aresztowaniu, na 2 miesiące, kołobrzeskiego architekta Jacka S. – przewodniczącego Komisji Urbanistyczno- Architektonicznej w gminie Kołobrzeg. Architekt został zatrzymany na początku tego tygodnia przed funkcjonariuszy CBA. Więcej w materiale ” Z Kołobrzegu znikają ludzie na wysokich stanowiskach…”

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Starosta Tomasz Tamborski zatrzymany

Published

on

Starosta Tomasz Tamborski zatrzymany

Prokuratura Regionalna w Szczecinie potwierdza, że starosta Tomasz Tamborski został zatrzymany przez CBA w ramach tego samego śledztwa, w toku którego zatrzymano wójta gminy Włodzimierza Popiołka i architekta będącego szefem gminnej komisji architektoniczno – urbanistycznej. Wszyscy usłyszeli zarzuty korupcyjne. Rozmawialiśmy z mecenasem reprezentującym starostę i wójta: – W mojej opinii zarzuty kierowane wobec moich klientów są absurdalne. Oczywiście nie przyznają się do winy.
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl