Connect with us

Published

on

Radiografia cyfrowa w stomatologii – Stomatologia jest mocno istotną rzeczą medycyny, która już przechodzi ogromny rozwój. Aby diagnoza postawiona przez lekarza stara niczym najistotniejsza, i leczenie odpowiednio zaplanowane, niezbędne jest przygotowanie szeregu badań. Też uważają na celu zobrazować stan uzębienia i oblewających go tkanek. Samym z najczęściej tworzonych jest radiografia cyfrowa, inaczej RTG. Wyjaśniamy, które stanowi jej przeznaczenie w stomatologii.

Radiografia cyfrowa Korfantów

Czym tak właściwie jest radiografia cyfrowa?

Ta technologia diagnostyki wykorzystuje tradycyjne promieniowanie rentgenowskie, jednak obraz uzębienia nie powstaje na kliszy, ale poprzez czujnik cyfrowy, na komputerze. Radiografia cyfrowa w stomatologii daje możliwość dokonywania zmian na wyglądzie, co jest niezwykle przydatne w myśleniu leczenia także zdobytych po nim wyników.

zobacz również ale mama

Eksperci z Miastu Stomatologicznego New – Dent przekonują: Zdjęcie uzyskane dzięki radiografii cyfrowej można dowolnie powiększać, robić i wyostrzać. Dzięki temu stomatolog może dostrzec nawet bardzo niewielkie koleje w okresie uzębienia. Zdjęcie radiologiczne na nośniku cyfrowym nie ulegnie zniszczeniu. Można również przekazać je do wglądu pacjentowi, na wzór na płycie CD czy zbyt pośrednictwem poczty elektronicznej. Radiografia cyfrowa Korfantów

Jakie jest użycie radiografii cyfrowej w stomatologii?

Aby ocenić stan uzębienia i zaplanować leczenie, wskazany jest zgodny obraz uzębienia. Dzięki wykorzystaniu radiografii cyfrowej w stomatologii można zauważyć pojedyncze zęby lub całą szczękę, wspólnie z otaczającymi strukturami kostnymi. Jest do ostatniego zdjęcie panoramiczne. Radiografia cyfrowa Korfantów

W diagnozie uzyskuje się te specjalne radiogramy skrzydłowo – zgryzowe, ukazujące obecność i wielkość ubytków próchnicowych na kontaktu graniczących ze sobą zębów. Radiografia cyfrowa pomaga także uwidocznić korzenie zębów i otaczające kości, w których mogą być wyjątkowe wcześniej niewykryte schorzenia.

Bardziej zaawansowaną techniką radiografii cyfrowej jest tomografia wolumetryczna. Jest zastosowanie w chirurgii stomatologicznej, implantologii oraz protetyce. Dzięki niej ważna zauważyć szczegółowy, dowolny przekrój tkanek w jamie ustnej. W leczeniu uzębienia uzyskuje się i zdjęcie cefalometryczne. Jest ostatnie zdjęcie szczególnie cenne w ortodoncji do działania pomiarów czaszki i tkanek miękkich twarzy. Radiografia cyfrowa Korfantów

Jak wykonać się do radiografii cyfrowej?

Wykonanie zdjęcia radiologicznego tą strategią jest wyjątkowo nagłe i zupełnie bezbolesne. Pacjent nie wymaga specjalnego przygotowania, co eliminuje zbędny strach i emocje. Co ważne, radiografia cyfrowa jest bezpieczniejsza niż wykonanie tradycyjnego zdjęcia na kliszy, gdyż aparat do niej oddany emituje dużo niższe ilości promieniowania rentgenowskiego. Radiografia cyfrowa Korfantów

Zobacz również Radiografia cyfrowa w stomatologii

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Artykuł Miesiąca

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

Published

on

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

czwartek w godzinach popołudniowych miało dojść do zatrzymania przez Centralne Biuro Antykorupcyjne starosty Tomasza Tamborskiego. To nieoficjalne informacje, które stanowią jednak na tę chwilę, wśród polityków i urzędników, tajemnicę poliszynela – wiadomo również, że część urzędników Starostwa Powiatowego jest przesłuchiwana, urząd został przeszukany, a dzisiaj ma również zebrać się zarząd Platformy Obywatelskiej w związku z tą sprawą. Oficjalnie Tomasz Tamborski jest na urlopie do 20 października.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Bez kategorii

kredyt sms dla zadłużonych – pożycz łatwo i łatwo w parę sekund! Blachownia wyślij sms O TREŚCI: WNIOSEK na 7257

Published

on

kredyt sms dla zadłużonych – pożycz łatwo i łatwo w parę sekund! Znalazłeś się w krytycznej sytuacji gospodarczej, pilnie potrzebujesz pożyczki na spłatę bieżących zobowiązań albo potrzebujesz gotówki na dokończenie remontu, niemogącą czekać naprawę samochodu, lub na kolejny równie ważny cel? Szukasz serwisu, w jakim zawrzesz umowę pożyczkową na atrakcyjnych dla Ciebie warunkach, bez zbędnych formalności i biurokracji, bez składania znacznej mierze dokumentów, i bez składania zaświadczenia o zarobkach? Skorzystaj z swego serwisu Kredyt-Express, za usługą którego nauczysz się z najpiękniejszymi ofertami dostępnymi dziś na bazarze i obiecasz sobie pożyczkę w parę minut, tylko za pomocą telefonu i internetu!

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Bez kategorii

Pracownik z Ukrainy Moryń zadzwoń 533 024 116

Published

on

Gdzie znaleźć pracownika z Ukrainy

Pracodawcy często stają przed ogromnym wyzwaniem, którym jest wyszukanie właściwego pracownika. Gdy zasoby odpowiednie nie pozwolą na przyjęcie rodaka, pojawia się możliwość uzyskania pracownika za granicą. Tymczasem znalezienie takiego typa ma ogromne wyzwanie. Jak uzyskać dobrego człowieka z Ukrainy i gdzie go szukać?

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl