Connect with us

Published

on

Paletyzacja to czynność dzięki, której możliwe jest wygodne i efektywne transportowanie towaru, przechowywanie go czy segregowanie. Proces ten polega na układaniu produktów na paletach, w taki sposób by był on jak najbardziej wydajny i uporządkowany. Podczas tego rodzaju działań wykorzystuje się różnego rodzaju metody i techniki, a segregowane surowce mogą występować w postaci pojedynczych, osobnych artykułów, zgrzewek, paczek, kartonów, skrzyń czy worków. Jak wygląda proces paletyzacji? W jaki sposób układać towary? Czym są i w jaki sposób wykorzystuje się roboty do paletyzacji? Jakie są widoczne zalety i wady paletyzacji robotem?

Paletyzacja – rodzaje i techniki działania.

Paletyzacja to niezwykle popularne działanie zwiększające efektywności i wydajność poszczególnych zadań. Czynność ta zapewnia bezpieczny i wygodny transport, jak również możliwość uporządkowania i przechowywania rzeczy. Aby w prawidłowy sposób posegregować oraz przygotować produkty należy wykorzystać jedną z wielu technik paletyzacji, którymi są m.in.: paletyzacja ręczna oraz skomputeryzowana. Pierwsze rozwiązanie coraz częściej zostaje zastąpione pracami wykonywanymi przez specjalnie zaprojektowane roboty, a cały proces układania polega na wykonywaniu czynności logistyczno – siłowych.

Czym są roboty do paletyzacji?

Nowoczesne technologie w znacznym stopniu ułatwiają wykonywanie wielu prac. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom możliwe jest zminimalizowanie czasu pracy oraz wysiłku na wykonanie powierzonego działania. Znacznym ułatwieniem w pracach związanych z układaniem towaru na paletach jest wykorzystanie robotów przemysłowych. W jaki sposób one pomagają? Jak są zaprojektowane?

Urządzenia do paletyzacji posiadają określoną ładowność, mogą one manipulować produktami o wadze nawet kilku, kilkunastu kilogramów. Elementem głównym mechanizmu jest sam robot, z dołączonym, dostosowanym do specjalizacji prac chwytakiem i akcesoriami uzupełaniającymi. Pracami można kierować zdalnie, a urządzenie zaprogramować na wiele godzin funkcjonowania. Wszystkie prace za pomocą robota posiadają określoną prędkość, zasięg oraz wydajność.

Zalety i wady paletyzacji robotem.

Paletyzacja robotem to zabieg wykazujący wiele pozytywnych cech. Dzięki nowoczesnym technologiom możliwe jest skrócenie czasu pracy, jak również pełne panowanie na wykonywanymi zadaniami.

Proces paletyzacji robotem to niezwykle wygodna, jak i wydajna technika pakowana, a do głównych zalet należy zaliczyć:

Wydajność.

Dzięki pracy robotów przemysłowych możliwe jest zwiększenie wydajności. Praca bez użycia ludzkiej siły może skutkować ułożeniem nawet do 1800 sztuk w ciągu godziny. Wydajność ta uzyskiwana jest dzięki komponentom takim jak powtarzalność, szybkość, wytrzymałość maszyny oraz możliwość pracy w trybie wielogodzinowym.

Precyzja.

Podjęte prace za pomocą paletyzatorów wykonywane są niezwykle precyzyjnie. Osiągi te można zawdzięczyć przede wszystkim perfekcyjnej dokładności wszelkich układów oraz dokładności elementów współistniejących.

Oszczędność.

Wykorzystanie robotów przemysłowych znacznie wpływa również na oszczędność podczas wykonywanych prac. Wśród najbardziej zauważalnych cech ekonomicznych można wyróżnić: oszczędność energii, przestrzeni, materiałów czy zasobów ludzkich.

Wśród innych korzystnych cech i zalet wykorzystania robotów do paletyzacji można zaliczyć: wysoką efektywność, wysoką jakość, redukcję kosztów, niezwykłą funkcjonalność czy nieprawdopodobne bezpieczeństwo.

Korzystanie z paletyzacji robotem posiada również kilka wad, które należy uwzględnić podczas decyzji o pracy z maszyną. Jedna z nich jest wysoka cena urządzenia. Kolejnym aspektem jest również minimalizacja zatrudnień pracowników i redukcja etatów – aspekt niezwykle ważny dla specjalistów i członków społeczności zawodowej.

Artykuł powstał przy współpracy z Corobotics.pl

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
4 komentarze
Subscribe
Powiadom o
guest

4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] zobacz również Paletyzacja robotem – wady i zalety […]

trackback

[…] zobacz również Paletyzacja robotem – wady i zalety […]

trackback

[…] zobacz również Paletyzacja robotem – wady i zalety […]

trackback

[…] zobacz również Paletyzacja robotem – wady i zalety […]

Ciekawostki

Bezpieczna nauka kitesurfingu z FunSurf

Published

on

Bezpieczna nauka kitesurfingu z FunSurf

Z pewnością nieraz zastanawiałeś się, czy nauka kitesurfingu stanowi tak skomplikowany i trudny proces, na jaki wygląda? Od teraz możesz przekonać się o tym osobiście! Szkoła FunSurf, specjalizująca się w profesjonalnych szkoleniach kite, obala wszelkie mity dotyczące sportów wodnych, udowadniając przy tym, że kitesurfing wcale nie wymaga specjalnych umiejętności, czy też sprawności fizycznej. Czasem wystarczy odrobina chęci i motywacji, a cała reszta przebiegnie sprawnie i bez komplikacji. Oferta FunSurf obejmuje zarówno kursy, jak i obozy windsurfingowe, cieszące się coraz większą popularnością. 

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Rolety solarne – innowacja i ekologia w jednym systemie

Published

on

Rolety solarne - innowacja i ekologia w jednym systemie

Odpowiednia ilość światła słonecznego w budynku ma bezpośredni wpływ na właściwy mikroklimat w jego pomieszczeniach. Niewskazana jest zbyt mała jego ilość, jak i zbytnie nasłonecznienie. Z tego względu, sporym wyzwaniem może okazać się sposób na kontrolowanie nasłonecznienia i w razie potrzeby zwiększenie lub zmniejszenie jego poziomu. Najlepszym sposobem jest założenie osłon okiennych, które mogą zapewnić skuteczną ochronę przed słońcem, a dodatkowo stanowią estetyczną dekorację okna. Rolety solarne są jedną z propozycji producentów osłon okiennych, które mają nie tylko praktyczne zastosowanie, ale również stanowią ukłon w kierunku ekologii.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Czym się charakteryzują antresole i podesty magazynowe wysokiej jakości?

Published

on

Czym się charakteryzują antresole i podesty magazynowe wysokiej jakości?

Prowadzisz firmę, której działalność w jakimś stopniu związana jest ze sprzedażą i przechowywaniem produktów? Na pewnym etapie każdy magazyn okaże się za mały. Od razu warto więc zainwestować w antresole magazynowe. Jak rozpoznać te, które charakteryzuje wysoka jakość wykonania, w związku z czym będą Ci służyły przez wiele lat? Przeczytaj niniejszy artykuł, a znajdziesz odpowiedź!

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl