Jak prawidłowo zabezpieczyć ładunek?

Właściwe zabezpieczenie ładunku nie tylko i wyłącznie będzie przeciwdziałać uszkodzeniu ładunku, ale również zagwarantuje bezpieczeństwo kierowcy. Ponadto w sytuacji, gdy fracht nie będzie zamocowany w odpowiedni sposób może stanowić bardzo poważne zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale również życia kierowcy i innych uczestników danego ruchu drogowego. Osoby wykonujące przewóz rzeczy muszą kłaść ogromny nacisk, w jaki sposób powinien być zabezpieczony ładunek.

Dlaczego ładunek musi być odpowiednio zabezpieczony?

Pierwszą, a także najbardziej istotną kwestią jeżeli chodzi o właściwie realizowany transport jest stosowanie się do dopuszczalnej masy całkowitej dla danego pojazdu. Nie można bowiem dopuszczać w żadnym wypadku do przeładowania. Bardzo dotkliwe będą bowiem kary za ewentualne przeładowanie busa. Ponadto należy mieć świadomość, że przeładowany pojazd będzie charakteryzował się zdecydowanie gorszą sterownością, trudniejsze będzie również zapanowanie nad nim w porównaniu do sytuacji, gdy będzie on obciążony w dopuszczalny sposób. W momencie, gdy kierowca będzie miał całkowitą pewność, że pojazd nie jest przeładowany, może spokojnie przejść do odpowiedniego zabezpieczania ładunku, należy przy tym uwzględnić, że do wagi konieczne będzie wliczenie wszystkich środków mocujących przewożone towary. Bezpieczna jazda nie będzie możliwa, jeżeli zostaną przekroczone dopuszczalne normy.

Zdecydowanie najlepszą metodą do zabezpieczenia ładunku będzie jego unieruchomienie nie tylko przez rozparcie, ale również zastosowanie odpowiednich rozciągów czy usztywnienie. Świetny efekt przyniesie także zwiększenie siły tarcia czy nacisku na powierzchnię. Zabezpieczony w ten sposób ładunek będzie nie tylko stabilny, ale również nie spowoduje praktycznie żadnego zagrożenia dla osób, które będą siedziały w kabinie kierowcy.

W jaki sposób można zabezpieczyć ładunek?

Zdecydowanie najbardziej popularnym rozwiązaniem jest zabezpieczenie ładunku odciągami. Warto wiedzieć, że odciągi mogą mieć nie tylko i wyłącznie postać łańcuchów, ale również stalowych lin czy specjalnych taśm. Można w ten prosty sposób dokonać związania ze sobą poszczególnych elementów ładunku albo przytwierdzić je do platformy ładunkowej.

Kolejnym sposobem na zabezpieczenie ładunku będą sieci ze stalowego drutu. Zabezpieczenie doskonale zda bowiem egzamin w przypadku ładunku, który będzie składał się ze stosunkowo drobnych elementów. Konieczne będzie w takiej sytuacji dopasowanie wielkości oczek sieci do wielkości transportowanego ładunku. Dzięki sieciom możliwe będzie przytwierdzenie ładunku do palet lub samochodu w celu wykorzystania ich do odpowiedniego podzielenia przestrzeni ładunkowej albo przykrycia kontenerów. Rekomendowane jest ponadto, by do zabezpieczenia ładunków stosować uchwyty i haki.

Wykorzystywane są również belki, polecane jest stosowanie ich przede wszystkim przy transporcie towarów znajdujących się na paletach. Belki nie dopuszczają bowiem do przesuwania się ładunków. Z roku na rok coraz większą popularnością cieszą się także jeże. Są to bowiem metalowe bloki z nacięciami albo kolcami. Można je wykorzystywać do unieruchomienia elementów.

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem www.skrzynietransportowe.eu
0 0 votes
Article Rating

Popularne

Udostępnij

Subscribe
Powiadom o
guest

9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Artykuł powstał przy zgody z serwisem Jak prawidłowo zabezpieczyć ładunek? […]

trackback

[…] Artykuł powstał przy pomocy z serwisem Jak prawidłowo zabezpieczyć ładunek? […]

trackback

[…] Artykuł powstał przy współpracy z serwisem Jak prawidłowo zabezpieczyć ładunek? […]

trackback

[…] Artykuł powstał przy zgodzie z serwisem Jak prawidłowo zabezpieczyć ładunek? […]

trackback

[…] Artykuł powstał przy zgodności z serwisem Jak prawidłowo zabezpieczyć ładunek? […]

trackback

[…] Artykuł powstał przy pomocy z serwisem Jak prawidłowo zabezpieczyć ładunek? […]

trackback

[…] Artykuł powstał przy zgodności z serwisem Jak prawidłowo zabezpieczyć ładunek? […]

trackback

[…] Artykuł powstał przy pomocy z serwisem Jak prawidłowo zabezpieczyć ładunek? […]

trackback

[…] Artykuł powstał przy zgodzie z serwisem Jak prawidłowo zabezpieczyć ładunek? […]

Kategorie
———————————–