Kiedy Amazon wejdzie do polski?

Amazon to obecnie jeden z najpopularniejszych serwisów internetowych oferujących sprzedaż wysyłkową. Jego główne zalety to ogromny asortyment, częste, bardzo atrakcyjne wyprzedaże i szybka dostawa do klienta. Niestety użytkownicy z Polski nie mogą się w pełni cieszyć ofertą Amazona – portal nie ma polskiej strony internetowej.

Próba wejścia na amazon.pl kończy się automatycznym przeniesieniem na niemiecką odsłonę serwisu (która na szczęście jest przetłumaczona na język polski). Sytuacja ta pociąga za sobą wiele niedogodności, jak np. o wiele większe koszty wysyłki. Nie można się zatem dziwić, że wiele osób czeka na moment, kiedy Amazon wejdzie do Polski. Sprawa jest dość skomplikowana, ale na pewno nie beznadziejna – wiele czynników wskazuje, że nastąpi to już niedługo.

Czy wejście na polski rynek będzie opłacalne dla Amazona?

Sprzedaż internetowa z pewnością jest opłacalnym biznesem, ale trzeba przyznać, że nie stanowi ogromnej części polskiej gospodarki. Szacuje się, że obecnie ok. 5% całkowitego handlu w Polsce odbywa się w Internecie. Mimo wszystko to nie jest zła wiadomość dla Amazona, a wręcz przeciwnie. Oznacza to, że sprzedaż wysyłkowa nad Wisłą ciągle się rozwija, co taki gigant w branży może zręcznie wykorzystać. Liczba Polaków robiących zakupy w Internecie stale rośnie, a wielu z niecierpliwością czeka, by móc wreszcie zrobić zakupy w polskim serwisie Amazon. Z odpowiednią strategią biznesową, kampanią marketingową i atrakcyjnymi cenami wysyłki Amazon mógłby powalczyć o miejsce lidera wśród film oferujących takie usługi w naszym kraju. Nie trzeba chyba dodawać, że na te wszystkie sprawy firma ma praktycznie nieograniczone środki.

Jakie są oficjalne plany firmy?

Przedstawiciele Amazon Polska są bardzo tajemniczy i niechętnie wypowiadają się co do planów firmy dotyczących wejścia na nasz rynek. Nie należy się jednak martwić, że serwis zapomniał o Polsce, ponieważ od paru lat otwiera tutaj centra logistyczne. Póki co funkcjonują już w Poznaniu, Wrocławiu, Sosnowcu i Kołbaskowie pod Szczecinem. Najprawdopodobniej za niedługo w Gliwicach zostanie otwarte kolejne (choć Amazon jeszcze tego oficjalnie nie potwierdził).

Jakie są szanse na wejście Amazona do Polski?

Zdecydowanie bardzo duże. Nie można zapominać, że Amazon to fenomenalnie prowadzone przedsiębiorstwo, które zawsze dąży do dominacji na rynku. Ludzie na wyższych stanowiskach na pewno nie przegapią okazji, by rozwinąć się w kolejnym, obiecującym kraju. Nadziei dodają ostanie przedsięwzięcia Amazona, takie jak budowanie wspominanych centrów logistycznych, tłumaczenie aplikacji na język polski czy promowanie swojego serwisu w polskim Internecie. Jednakże pozostają nam jedynie spekulacje, bo oficjalnych oświadczeń na ten temat póki co brak. Zapewne specjaliści ciągle badają polski rynek, by nie podzielić losu wielu firm zza oceanu, które próbowały rozszerzyć swoją działalność o Europę Wschodnią, ale, z racji zbyt małej wiedzy o kliencie z tego obszaru, poniosły klęskę. Dobrze jednak, by Amazon nie zwlekał za długo, bo ktoś może go uprzedzić – konkurencja nie śpi.

Artykuł powstał przy współpracy z Nethansa.com
0 0 votes
Article Rating

Popularne

Udostępnij

Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Artykuł powstał przy pomocy Kiedy Amazon wejdzie do polski? […]

trackback

[…] Artykuł powstał przy zgodności Kiedy Amazon wejdzie do polski? […]

Kategorie
———————————–