Connect with us

Published

on

Średnio o około 10 proc. w stosunku do lat ubiegłych zmalała liczba wypłacanych zasiłków pogrzebowych w województwie łódzkim od stycznia tego roku. Mniejsza liczba pogrzebów, a przede wszystkim ograniczenia w ich oprawie spowodowały, że po ogłoszeniu pandemii przedsiębiorcy pogrzebowi oceniają, że obroty w branży funeralnej zmalały o nawet 40 procent.

Dla Witolda Skrzydlewskiego, właściciela najbardziej rozbudowanej sieci kwiaciarni i zakładów pogrzebowych w Łodzi, pierwsze tygodnie po ogłoszeniu pandemii były szokujące.

Wyrzucałem całe samochody kwiatów. Firma ponosiła takie straty, że myślałem, że nie mamy szans

– opisuje Witold Skrzydlewski

Dane z Zakładu ubezpieczeń Społecznych jasno pokazują, że w każdym z oddziałów zanotowano wyraźny spadek liczby wypłacanych zasiłków pogrzebowych. W całym województwie to ponad 10 procent mniej pogrzebów w stosunku do ostatnich 3 lat. Ale to tylko jeden z przyczyn kłopotów ekonomicznych w branży.

Branża funeralna to usługi nie tylko związane bezpośrednio z samym pochówkiem, ale też, w naszej kulturze, cała otoczka związana pożegnaniem najbliższego, łączne z branżą odzieżową – odpowiednie usługi, następnie usługi związane z organizacją konsolacji

– mówi Mariusz Woźniakowski, Wydział Zarządzania UŁ

Według Polskiej Izby Branży Pogrzebowej, właśnie ograniczenia możliwościach oprawy ceremonii powodują największy spadek obrotów.

Straty wynikają z kwestii mniejszej ilości zamawianych, chociażby wieńców. Są zamawiane w mniejszych ilościach i są uboższe. Zamawiany jest jeden wieniec od całej rodzina, a nie kilka od poszczególnych członów rodzin, jak kiedyś to miało miejsce

– tłumaczy Robert Czyżak, prezes Polskiej Izby Branży Pogrzebowej

Jak dotąd nie zanotowano drastycznych zwolnień w firmach należących do branży funeralnej. Zdaniem wielu przedsiębiorców jest to skutkiem działania tarczy antykryzysowej wprowadzonej przez rząd. Firmy, których obroty spadły o ponad 1/4 mogą otrzymać rządową subwencję, a przy utrzymaniu firmy przez rok oraz pełnego zatrudnienia jej zwrot może być umorzony nawet o 50 procent.

Źródło: TVP3 Łódź

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
1 Comment
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trener
trener
2 lat temu

Szpitale to umieralnie pełne wirusów, bakterii, błędów medycznych tzw. leków i szczepionek czyli trucizn, a ponieważ z powodu sfingowanej epidemii nie przyjmują pacjetów, to ci ludzie ludzie jeszcze żyją zamiast leżeć na cmentatarzach.

Aktulności

Sunrise Festival 2022

Published

on

Sunrise Festival - kilka ciekawych wzmianek

Wielu z nas rzecz jasna czeka na Sunrise festival w lipcu, bo to bardzo ciekawa opcja, czyli będzie on miał miejsce od 22 do 24 lipca roku 2022 i pojawią się na nim ciekawi artyści, tacy jak Sikedope, Marshmello, Faithless, Gareth Emery, Marlo, Jordan Suckley, Paul Van Dyke i Ruben De Ronde. W tym świecie po pandemii tego typu widowisko jest rzecz jasna bardzo ciekawą opcją, bo wcześniej ludzie byli tak jakby zmuszeni do siedzenia w domu. Nie mniej jednak okres letni nawet w czasie pandemii był tym bardziej luźnym. Kluczowe znaczenie ma też i to, że wielu z nas potrzebuje tego odejścia od myśli powiązanych z inflacją i nieciekawą sytuacją gospodarczą, a festival to ten ciekawszy czas, w którego przypadku możemy choć na chwilę zapomnieć o złych chwilach. Trudno też dokładnie stwierdzić jak będzie wyglądać przyszłość, zwłaszcza ta nieco dalsza, bo zapewne jesienią powrócą te utrudnienia natury gospodarczej i dlatego lipiec i sierpień, a nawet czerwiec powinny być tymi pełnymi bardziej pozytywnych wrażeń, bo na nich zależy niemal każdemu. Właśnie dlatego ludzie nie uczestniczący w tych wydarzeniach, będą chcieli przynajmniej je zobaczyć w sieci lub w telewizji.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Uwaga na maile Bnp Paribas Bank

Published

on

Bnpparibas Bank

Oszuści znowu rozsyłają fałszywe maile tym razem podszywają się pod Bnp Paribas Bank.

(więcej…)

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

WOŚP i akcja zbierania nakrętek, dwie akcje jeden cel.

Published

on

WOŚP i akcja zbierania zakrętek, dwie akcje jeden cel.

Pomogą powinno się cały rok nie tylko na granicy grudzień- styczeń dla WOŚP, pomagajmy zawsze i każdemu.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl