Connect with us

Published

on

Każdy z nasz szuka sposobów na zainwestowanie i zdobycie dodatkowych źródeł dochodów. Na szczęście, żyjemy w takich czasach, które dają naprawdę duży dostęp do takich rozwiązań. Dodatkowym plusem jest koniunktura gospodarcza, która od kilku lat może zachęcać do inwestowania w nieruchomości. Ta forma inwestowania, w opinii wielu uważana jest za jeden ze stabilniejszych i bezpieczniejszych sposobów na dodatkowy zarobek.

Szczególnie jeżeli przyrównamy inwestowanie w nieruchomości z giełdą papierów wartościowych lub akcjami firm. Ten rynek jest przede wszystkim znacznie bardziej przewidywalny. W przeciwieństwie do sytuacji poszczególnych walut oraz firm, mieszkania zawsze będą potrzebne- w końcu ludzie zawsze będą musieli gdzieś mieszkać. Jedynym minusem, który odstrasza wielu z nas od zainwestowania w nieruchomości, jest konieczność posiadania dużego budżetu inwestycyjnego. Jeśli jednak nie jest to dla ciebie problem, przejdźmy do tego, jak zacząć inwestować w nieruchomości.

Rozpocznij od zdobycia wiedzy

Pierwszym i najważniejszym krokiem przy rozpoczynaniu inwestowaniu w jakiejkolwiek formie jest nie samo zawarcie transakcji, a zdobycie odpowiedniej wiedzy, która sprawi, że będziesz w stanie odpowiednio ocenić potencjał i wartość określonej nieruchomości. Jeżeli nigdy wcześniej nie inwestowałeś nieruchomości, to rozpocznij od podstaw. Lepiej poświęcić więcej czasu i od samego początku inwestycji widzieć efekty w formie przychodów, niż rozpocząć szybko i bardzo szybko przejechać się na swojej ignorancji.

Rozpocznij edukację od literatury branżowej, poradników, materiałów w internecie, szkoleń, i jeżeli to tylko możliwe, z wiedzy czerpanej bezpośrednio od ekspertów i inwestorów. Jeżeli zdobędziesz już wiedzę teoretyczną, przyjdzie moment na zdobycie rozeznania na rynku. Jest to pierwszy wprowadzający krok, który prowadzi do faktycznego zakupu. Konkurencja na rynku nieruchomości jest ogromna, dlatego od inwestorów wymagana jest doskonała znajomość rynku, szybkość w podejmowaniu decyzji, umiejętność oszacowania ryzyka oraz wyszukiwania ukrytych wad. W momencie, kiedy czujesz się dobrze przygotowany na każdym z tych szczebli, możesz przejść do kolejnego etapu.

Określ budżet i cele

Kiedy wiesz już, o co chodzi w inwestowaniu, pora na oszacowanie swojego budżetu i określenie celów i możliwości. Przede wszystkim, zadaj sobie pytanie, czy inwestowanie w nieruchomości jest tylko dodatkowym wsparciem dla budżetu domowego, czy może sposobem na utrzymanie. Jest to bardzo ważne, ponieważ inaczej będziemy podejmować decyzje w przypadku kupowania mieszkania dla siebie, a inaczej jeżeli kupujemy je z myślą o szybkiej sprzedaży. Bardzo ważne jest również to, czy zależy ci bardziej na dużym pojedynczym zysku, czy na otrzymywaniu mniejszej ilości co miesiąc w formie czynszu. Następnie bardzo ważne jest określenie budżetu i ewentualne zbudowanie go za pomocą kredytów.

Jeżeli przeszedłeś przez wszystkie etapy, to jesteś odpowiednio przygotowany do rozpoczęcia inwestowania. Teraz wszystko, co musisz zrobić, to znalezienie odpowiedniej okazji i sfinalizowanie transakcji.

Artykuł powstał we współpracy z Inwestuj w nieruchomości

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
1 Comment
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Artykuł powstał we harmonii Jak zacząć inwestować w nieruchomości? […]

Aktulności

Starosta Tomasz Tamborski z zarzutami

Published

on

Starosta Tomasz Tamborski z zarzutami

Prokutor Michał Lorenc potwierdził, że staroście Tomaszowi Tamborskiemu zostały postawione zarzuty o charakterze korupcyjnym. Jeszcze rano podawano informację, że „trwają intenstywne działania śledczych”, a „ sprawa jest rozwojowa”. Czy będą kolejne zatrzymania?
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Kolejne aresztowanie w Kołobrzegu

Published

on

wójt gminy kołobrzeg zatrzymany

Właśnie otrzymaliśmy oficjalną odpowiedź od sędziego Michała Tomali z Sądu Okręgowego w Szczecinie o tymczasowym aresztowaniu, na 2 miesiące, kołobrzeskiego architekta Jacka S. – przewodniczącego Komisji Urbanistyczno- Architektonicznej w gminie Kołobrzeg. Architekt został zatrzymany na początku tego tygodnia przed funkcjonariuszy CBA. Więcej w materiale ” Z Kołobrzegu znikają ludzie na wysokich stanowiskach…”

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Starosta Tomasz Tamborski zatrzymany

Published

on

Starosta Tomasz Tamborski zatrzymany

Prokuratura Regionalna w Szczecinie potwierdza, że starosta Tomasz Tamborski został zatrzymany przez CBA w ramach tego samego śledztwa, w toku którego zatrzymano wójta gminy Włodzimierza Popiołka i architekta będącego szefem gminnej komisji architektoniczno – urbanistycznej. Wszyscy usłyszeli zarzuty korupcyjne. Rozmawialiśmy z mecenasem reprezentującym starostę i wójta: – W mojej opinii zarzuty kierowane wobec moich klientów są absurdalne. Oczywiście nie przyznają się do winy.
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl