Connect with us

Published

on

Każdy z nasz szuka sposobów na zainwestowanie i zdobycie dodatkowych źródeł dochodów. Na szczęście, żyjemy w takich czasach, które dają naprawdę duży dostęp do takich rozwiązań. Dodatkowym plusem jest koniunktura gospodarcza, która od kilku lat może zachęcać do inwestowania w nieruchomości. Ta forma inwestowania, w opinii wielu uważana jest za jeden ze stabilniejszych i bezpieczniejszych sposobów na dodatkowy zarobek.

Szczególnie jeżeli przyrównamy inwestowanie w nieruchomości z giełdą papierów wartościowych lub akcjami firm. Ten rynek jest przede wszystkim znacznie bardziej przewidywalny. W przeciwieństwie do sytuacji poszczególnych walut oraz firm, mieszkania zawsze będą potrzebne- w końcu ludzie zawsze będą musieli gdzieś mieszkać. Jedynym minusem, który odstrasza wielu z nas od zainwestowania w nieruchomości, jest konieczność posiadania dużego budżetu inwestycyjnego. Jeśli jednak nie jest to dla ciebie problem, przejdźmy do tego, jak zacząć inwestować w nieruchomości.

Rozpocznij od zdobycia wiedzy

Pierwszym i najważniejszym krokiem przy rozpoczynaniu inwestowaniu w jakiejkolwiek formie jest nie samo zawarcie transakcji, a zdobycie odpowiedniej wiedzy, która sprawi, że będziesz w stanie odpowiednio ocenić potencjał i wartość określonej nieruchomości. Jeżeli nigdy wcześniej nie inwestowałeś nieruchomości, to rozpocznij od podstaw. Lepiej poświęcić więcej czasu i od samego początku inwestycji widzieć efekty w formie przychodów, niż rozpocząć szybko i bardzo szybko przejechać się na swojej ignorancji.

Rozpocznij edukację od literatury branżowej, poradników, materiałów w internecie, szkoleń, i jeżeli to tylko możliwe, z wiedzy czerpanej bezpośrednio od ekspertów i inwestorów. Jeżeli zdobędziesz już wiedzę teoretyczną, przyjdzie moment na zdobycie rozeznania na rynku. Jest to pierwszy wprowadzający krok, który prowadzi do faktycznego zakupu. Konkurencja na rynku nieruchomości jest ogromna, dlatego od inwestorów wymagana jest doskonała znajomość rynku, szybkość w podejmowaniu decyzji, umiejętność oszacowania ryzyka oraz wyszukiwania ukrytych wad. W momencie, kiedy czujesz się dobrze przygotowany na każdym z tych szczebli, możesz przejść do kolejnego etapu.

Określ budżet i cele

Kiedy wiesz już, o co chodzi w inwestowaniu, pora na oszacowanie swojego budżetu i określenie celów i możliwości. Przede wszystkim, zadaj sobie pytanie, czy inwestowanie w nieruchomości jest tylko dodatkowym wsparciem dla budżetu domowego, czy może sposobem na utrzymanie. Jest to bardzo ważne, ponieważ inaczej będziemy podejmować decyzje w przypadku kupowania mieszkania dla siebie, a inaczej jeżeli kupujemy je z myślą o szybkiej sprzedaży. Bardzo ważne jest również to, czy zależy ci bardziej na dużym pojedynczym zysku, czy na otrzymywaniu mniejszej ilości co miesiąc w formie czynszu. Następnie bardzo ważne jest określenie budżetu i ewentualne zbudowanie go za pomocą kredytów.

Jeżeli przeszedłeś przez wszystkie etapy, to jesteś odpowiednio przygotowany do rozpoczęcia inwestowania. Teraz wszystko, co musisz zrobić, to znalezienie odpowiedniej okazji i sfinalizowanie transakcji.

Artykuł powstał we współpracy z Inwestuj w nieruchomości

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
1 Comment
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Artykuł powstał we harmonii Jak zacząć inwestować w nieruchomości? […]

Aktulności

Sunrise Festival 2022

Published

on

Sunrise Festival - kilka ciekawych wzmianek

Wielu z nas rzecz jasna czeka na Sunrise festival w lipcu, bo to bardzo ciekawa opcja, czyli będzie on miał miejsce od 22 do 24 lipca roku 2022 i pojawią się na nim ciekawi artyści, tacy jak Sikedope, Marshmello, Faithless, Gareth Emery, Marlo, Jordan Suckley, Paul Van Dyke i Ruben De Ronde. W tym świecie po pandemii tego typu widowisko jest rzecz jasna bardzo ciekawą opcją, bo wcześniej ludzie byli tak jakby zmuszeni do siedzenia w domu. Nie mniej jednak okres letni nawet w czasie pandemii był tym bardziej luźnym. Kluczowe znaczenie ma też i to, że wielu z nas potrzebuje tego odejścia od myśli powiązanych z inflacją i nieciekawą sytuacją gospodarczą, a festival to ten ciekawszy czas, w którego przypadku możemy choć na chwilę zapomnieć o złych chwilach. Trudno też dokładnie stwierdzić jak będzie wyglądać przyszłość, zwłaszcza ta nieco dalsza, bo zapewne jesienią powrócą te utrudnienia natury gospodarczej i dlatego lipiec i sierpień, a nawet czerwiec powinny być tymi pełnymi bardziej pozytywnych wrażeń, bo na nich zależy niemal każdemu. Właśnie dlatego ludzie nie uczestniczący w tych wydarzeniach, będą chcieli przynajmniej je zobaczyć w sieci lub w telewizji.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Uwaga na maile Bnp Paribas Bank

Published

on

Bnpparibas Bank

Oszuści znowu rozsyłają fałszywe maile tym razem podszywają się pod Bnp Paribas Bank.

(więcej…)

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

WOŚP i akcja zbierania nakrętek, dwie akcje jeden cel.

Published

on

WOŚP i akcja zbierania zakrętek, dwie akcje jeden cel.

Pomogą powinno się cały rok nie tylko na granicy grudzień- styczeń dla WOŚP, pomagajmy zawsze i każdemu.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl