Published

on

Najpopularniejszym kolorem ram okiennych zdecydowanie jest kolor biały. Podczas wybierania elementów wystroju wnętrza niezbędne jest także odpowiednie dobranie żaluzji okiennych, tak, aby, jak najlepiej komponowały się z całym wyglądem pomieszczenia. Jakie żaluzje wybrać do białych okien?

Zwróć uwagę na rozmiar żaluzji

Kiedy wybieramy żaluzje okienne, warto zadać sobie pytanie, jak dużą część okna mają one osłaniać. Możliwości są dwie albo żaluzje zasłaniają szybę oraz przy okazji ramy okienne, albo zasłaniają tylko szybę, odsłonięte pozostawiając ramy okienne. Jeżeli zdecydujemy się na pierwszy wariant, nie musimy dobierać koloru żaluzji pod ramy okienne, ponieważ nie będzie to widoczne, w związku z czym nie jest, aż tak istotne, czy kolory będą ze sobą współgrać. Natomiast, jeżeli zdecydujemy się na zasłonięcie tylko szyby, ramy okienne pozostawiając widoczne, warto dobrać taki kolor żaluzji, który estetycznie będzie do nich pasował.

Materiał, z którego wykonane są ramy okienne ma znaczenie

Przy wyborze żaluzji bardzo kluczowe jest dobranie materiału, z którego będą zrobione, do rodzaju materiału ram okiennych. Jeżeli posiadamy ramy okienne plastikowe, najlepiej jest rozważyć zakup żaluzji, które również będą wykonane z tworzywa sztucznego, dla przykładu z aluminium. Natomiast w sytuacji, gdy ramy okienne wykonane są z drewna i pomalowane na biało, odpowiednie będzie dobranie również drewnianych żaluzji o lamelkach wykonanych z tworzyw naturalnych. Oczywiście, jeżeli do drewnianych okiennic zdecydujemy się dobrać żaluzje z tworzywa sztucznego, również sprawdzą się one dobrze, jeżeli jednak chcemy podkreślić estetykę i klasycyzm wnętrza, dobrze zdecydować się na wcześniej wspomniany wariant.

Na jaki kolor się zdecydować?

Kolejną kwestią przy wyborze żaluzji do białych okien jest ich kolor. Tak jak zostało wspomniane wcześniej, kolor żaluzji najlepiej będzie wyglądał, jeżeli będzie dopasowany do ram okiennych. W związku z tym, przy białych oknach najlepiej postawić na podobny kolor żaluzji. Warto postawić na jasne kolory takie jak biel, beż, kość słoniowa czy kolor porcelanowy. Elegancko będą one współgrać z okiennicami okna, dodając estetycznego smaku całemu pomieszczeniu.

W sytuacji, gdy ramy okienne są białe, lepiej nie decydować się na żaluzje w innych kolorze, jeżeli nie będą one osłonięte. Można jednak spróbować dopasować kolor żaluzji do koloru parapetu, pozwoli to wprowadzić dodatkowy powiew świeżości i będzie wyglądać oryginalnie.

Dopasowanie do pomieszczenia

Co również bardzo kluczowe, kolor żaluzji oraz lamelek, jak i materiał, z jakiego są wykonane, należy dopasować ponadto do wystroju wnętrza. Jeżeli mamy do czynienia z wnętrzem w stylu eko lub retro, aluminiowe żaluzje nie będą najlepszym wyborem. Natomiast, jeżeli wystój pomieszczenia, utrzymywany jest w stylu nowoczesnym, drewniane żaluzje nie do końca będą z nim idealnie współgrać. Kluczem jest dopasowanie wszystkiego do siebie w taki sposób, aby wszystkie elementy tworzyły oryginalną, estetyczną i elegancką całość.

Artykuł został przygotowany przy współpracy z Grako.pl

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ciekawostki

Bezpieczna nauka kitesurfingu z FunSurf

Published

on

Bezpieczna nauka kitesurfingu z FunSurf

Z pewnością nieraz zastanawiałeś się, czy nauka kitesurfingu stanowi tak skomplikowany i trudny proces, na jaki wygląda? Od teraz możesz przekonać się o tym osobiście! Szkoła FunSurf, specjalizująca się w profesjonalnych szkoleniach kite, obala wszelkie mity dotyczące sportów wodnych, udowadniając przy tym, że kitesurfing wcale nie wymaga specjalnych umiejętności, czy też sprawności fizycznej. Czasem wystarczy odrobina chęci i motywacji, a cała reszta przebiegnie sprawnie i bez komplikacji. Oferta FunSurf obejmuje zarówno kursy, jak i obozy windsurfingowe, cieszące się coraz większą popularnością. 

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Rolety solarne – innowacja i ekologia w jednym systemie

Published

on

Rolety solarne - innowacja i ekologia w jednym systemie

Odpowiednia ilość światła słonecznego w budynku ma bezpośredni wpływ na właściwy mikroklimat w jego pomieszczeniach. Niewskazana jest zbyt mała jego ilość, jak i zbytnie nasłonecznienie. Z tego względu, sporym wyzwaniem może okazać się sposób na kontrolowanie nasłonecznienia i w razie potrzeby zwiększenie lub zmniejszenie jego poziomu. Najlepszym sposobem jest założenie osłon okiennych, które mogą zapewnić skuteczną ochronę przed słońcem, a dodatkowo stanowią estetyczną dekorację okna. Rolety solarne są jedną z propozycji producentów osłon okiennych, które mają nie tylko praktyczne zastosowanie, ale również stanowią ukłon w kierunku ekologii.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Czym się charakteryzują antresole i podesty magazynowe wysokiej jakości?

Published

on

Czym się charakteryzują antresole i podesty magazynowe wysokiej jakości?

Prowadzisz firmę, której działalność w jakimś stopniu związana jest ze sprzedażą i przechowywaniem produktów? Na pewnym etapie każdy magazyn okaże się za mały. Od razu warto więc zainwestować w antresole magazynowe. Jak rozpoznać te, które charakteryzuje wysoka jakość wykonania, w związku z czym będą Ci służyły przez wiele lat? Przeczytaj niniejszy artykuł, a znajdziesz odpowiedź!

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne