Ciekawostki Poradnik

Jakie żaluzje wybrać do białych okien?

Jakie żaluzje wybrać do białych okien?

Najpopularniejszym kolorem ram okiennych zdecydowanie jest kolor biały. Podczas wybierania elementów wystroju wnętrza niezbędne jest także odpowiednie dobranie żaluzji okiennych, tak, aby, jak najlepiej komponowały się z całym wyglądem pomieszczenia. Jakie żaluzje wybrać do białych okien?

Zwróć uwagę na rozmiar żaluzji

Kiedy wybieramy żaluzje okienne, warto zadać sobie pytanie, jak dużą część okna mają one osłaniać. Możliwości są dwie albo żaluzje zasłaniają szybę oraz przy okazji ramy okienne, albo zasłaniają tylko szybę, odsłonięte pozostawiając ramy okienne. Jeżeli zdecydujemy się na pierwszy wariant, nie musimy dobierać koloru żaluzji pod ramy okienne, ponieważ nie będzie to widoczne, w związku z czym nie jest, aż tak istotne, czy kolory będą ze sobą współgrać. Natomiast, jeżeli zdecydujemy się na zasłonięcie tylko szyby, ramy okienne pozostawiając widoczne, warto dobrać taki kolor żaluzji, który estetycznie będzie do nich pasował.

Materiał, z którego wykonane są ramy okienne ma znaczenie

Przy wyborze żaluzji bardzo kluczowe jest dobranie materiału, z którego będą zrobione, do rodzaju materiału ram okiennych. Jeżeli posiadamy ramy okienne plastikowe, najlepiej jest rozważyć zakup żaluzji, które również będą wykonane z tworzywa sztucznego, dla przykładu z aluminium. Natomiast w sytuacji, gdy ramy okienne wykonane są z drewna i pomalowane na biało, odpowiednie będzie dobranie również drewnianych żaluzji o lamelkach wykonanych z tworzyw naturalnych. Oczywiście, jeżeli do drewnianych okiennic zdecydujemy się dobrać żaluzje z tworzywa sztucznego, również sprawdzą się one dobrze, jeżeli jednak chcemy podkreślić estetykę i klasycyzm wnętrza, dobrze zdecydować się na wcześniej wspomniany wariant.

Na jaki kolor się zdecydować?

Kolejną kwestią przy wyborze żaluzji do białych okien jest ich kolor. Tak jak zostało wspomniane wcześniej, kolor żaluzji najlepiej będzie wyglądał, jeżeli będzie dopasowany do ram okiennych. W związku z tym, przy białych oknach najlepiej postawić na podobny kolor żaluzji. Warto postawić na jasne kolory takie jak biel, beż, kość słoniowa czy kolor porcelanowy. Elegancko będą one współgrać z okiennicami okna, dodając estetycznego smaku całemu pomieszczeniu.

W sytuacji, gdy ramy okienne są białe, lepiej nie decydować się na żaluzje w innych kolorze, jeżeli nie będą one osłonięte. Można jednak spróbować dopasować kolor żaluzji do koloru parapetu, pozwoli to wprowadzić dodatkowy powiew świeżości i będzie wyglądać oryginalnie.

Dopasowanie do pomieszczenia

Co również bardzo kluczowe, kolor żaluzji oraz lamelek, jak i materiał, z jakiego są wykonane, należy dopasować ponadto do wystroju wnętrza. Jeżeli mamy do czynienia z wnętrzem w stylu eko lub retro, aluminiowe żaluzje nie będą najlepszym wyborem. Natomiast, jeżeli wystój pomieszczenia, utrzymywany jest w stylu nowoczesnym, drewniane żaluzje nie do końca będą z nim idealnie współgrać. Kluczem jest dopasowanie wszystkiego do siebie w taki sposób, aby wszystkie elementy tworzyły oryginalną, estetyczną i elegancką całość.

Artykuł został przygotowany przy współpracy z Grako.pl

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments