Connect with us

Published

on

Wielu właścicieli nieruchomości zastanawia się, jak ogrodzić teren swojego domu w taki sposób, żeby jednocześnie był miły dla oka, bezpieczny oraz nisko kosztowy. Ważną kwestią jest również łatwość montażu, gdyż nie zawsze jesteśmy zwolennikami wynajmowania ekipy budowlano-remontowej, która wprawdzie zamontuje takie ogrodzenie sprawnie, ale koszt takiego montażu może być bardzo duży. Na szczęście ogrodzenie betonowe jest proste do postawienia, jeżeli będziemy przestrzegać kilku podstawowych zasad. Poniżej przedstawione są podstawowe zasady dotyczące tego, w jaki sposób takie ogrodzenie zamontować.

Dobrze zaplanujmy montaż ogrodzenia

Zanim przystąpimy do właściwej pracy, warto dobrze zaplanować sobie rozmieszczenie ogrodzenia. Na wstępie powinniśmy zmierzyć potencjalną długość ogrodzenia, Na tym etapie powinniśmy wyznaczyć oś ogrodzenia, co najczęściej jest realizowane przy pomocy sznura bądź stalowych linek. Następnie zastanówmy się, jaką wysokość będzie miało nasze ogrodzenie. Standardowa szerokość przęsła wynosi 2 metry, jednak najpopularniejsze wysokości ogrodzenia to 1.5, 1.7 oraz 2 metry. Oczywiście w przypadku innych preferencji, mamy możliwość zamówienia odpowiedniej wysokości. Dodatkowo warto zaplanować przestrzeń na bramę, furtkę oraz potencjalną przestrzeń do dystrybucji odpadów.

Fundamenty ogrodzenia betonowego

Następnym etapem prac jest stworzenie fundamentów pod nasze ogrodzenie. Głębokość kopania rowu nie może przekroczyć 1 metra, natomiast szerokość to maksymalnie 50 centymetrów. Rozmiary dołu powinny być oczywiście ściśle zależne od ogrodzenia, które wybraliśmy. Fundament stawiamy dwojako. Pierwsza, najczęstsza opcja to wylewanie betonu do wykopanego dołu. Druga opcja natomiast to wykonanie szalowania.

Zamocowanie elementów ogrodzenia betonowego

Po wylaniu fundamentu, pozostaje nam zamocowanie elementów naszego ogrodzenia. Na wstępie zajmiemy się słupkami. Ustawianie słupków powinno być równomiernie rozłożone. Każdy słupek po wstawieniu powinien być zalany betonem. Jednocześnie cały czas musimy uważać na to, by słupek był ustawiony w idealnym pionie. W momencie, gdy beton wyschnie, nie ma możliwości wykonania drugiego podejścia. W ten sposób powinniśmy zalać betonem każdy słupek.

Gdy wszystkie słupy stoją w odpowiedniej odległości, następnym etapem pracy jest zamontowanie przęseł. Najlepszym rozwiązaniem jest ułożenie elementów bez betonu, by sprawdzić, czy wszystkie elementy pasują do siebie i odległości oraz całkowita wysokość ogrodzenia jest satysfakcjonująca. Następnie wcześniej przygotowany beton powinien być rozprowadzony po komorach. Po uprzednim ułożeniu bloczków przychodzi moment na faktyczne zamontowanie przęseł. Teraz musimy poczekać, aż cały beton wyschnie.

W zależności od naszych preferencji, możemy od razu zakupić ogrodzenie w kolorystyce nam odpowiadającej, lub po zamontowaniu oraz wyschnięciu całej konstrukcji, pomalować na odpowiadający nam kolor. Na rynku dostępny jest szereg farb do betonu, dzięki którym nasze ogrodzenie może wyglądać wyjątkowo.

Artykuł powstał przy współpracy z ogrodzenia-betonowe.com.pl

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Poradnik

Jak wybrać dobry odbiornik dla ciągnika?

Published

on

Jak wybrać dobry odbiornik dla ciągnika?

Odbiornik dla ciągników rolniczych, takie jak podstawowy odbiornik DGPS podczas swojej pracy korzysta z bezpłatnego sygnału korekcyjnego EGNOS/WAAS. To niewielkie, umieszczone w kompaktowej i praktycznej obudowie urządzenie, gwarantuje znakomitą dokładność prac rolniczych. Precyzja jest cechą nowoczesnego rolnictwa. Dzięki temu, że maszyny rolnicze pracują z dużą dokładnością, możliwe jest uzyskanie wielu oszczędności. Dotyczą one zarówno materiału siewnego, jak i nawozów oraz paliwa, zużywanego do maszyn rolniczych. Jakie daje to korzyści w plonach i przekłada się na zyskowność działalności rolniczej, można dowiedzieć się z artykułów dotyczących rolnictwa precyzyjnego.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Praca wakacyjna – co można robić? Gdzie szukać pracy?

Published

on

Praca wakacyjna – co można robić? Gdzie szukać pracy?

Szukasz pracy na wakacje? Nie zwlekaj, to najwyższy czas, by rozejrzeć się za ogłoszeniami pracy sezonowej, dorywczej. Najlepiej, jeśli od razu postawisz na rzetelny portal ogłoszeń.

(więcej…)

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

Poradnik

Praca zdalna: gdzie szukać ofert w internecie?

Published

on

Praca zdalna: gdzie szukać ofert w internecie?

Jeszcze niedawno kojarzona niemal wyłącznie z branżą IT i pracą freelancerów, dziś praca zdalna zrewolucjonizowała polski rynek zatrudnienia.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl