Published

on

Wielu właścicieli nieruchomości zastanawia się, jak ogrodzić teren swojego domu w taki sposób, żeby jednocześnie był miły dla oka, bezpieczny oraz nisko kosztowy. Ważną kwestią jest również łatwość montażu, gdyż nie zawsze jesteśmy zwolennikami wynajmowania ekipy budowlano-remontowej, która wprawdzie zamontuje takie ogrodzenie sprawnie, ale koszt takiego montażu może być bardzo duży. Na szczęście ogrodzenie betonowe jest proste do postawienia, jeżeli będziemy przestrzegać kilku podstawowych zasad. Poniżej przedstawione są podstawowe zasady dotyczące tego, w jaki sposób takie ogrodzenie zamontować.

Dobrze zaplanujmy montaż ogrodzenia

Zanim przystąpimy do właściwej pracy, warto dobrze zaplanować sobie rozmieszczenie ogrodzenia. Na wstępie powinniśmy zmierzyć potencjalną długość ogrodzenia, Na tym etapie powinniśmy wyznaczyć oś ogrodzenia, co najczęściej jest realizowane przy pomocy sznura bądź stalowych linek. Następnie zastanówmy się, jaką wysokość będzie miało nasze ogrodzenie. Standardowa szerokość przęsła wynosi 2 metry, jednak najpopularniejsze wysokości ogrodzenia to 1.5, 1.7 oraz 2 metry. Oczywiście w przypadku innych preferencji, mamy możliwość zamówienia odpowiedniej wysokości. Dodatkowo warto zaplanować przestrzeń na bramę, furtkę oraz potencjalną przestrzeń do dystrybucji odpadów.

Fundamenty ogrodzenia betonowego

Następnym etapem prac jest stworzenie fundamentów pod nasze ogrodzenie. Głębokość kopania rowu nie może przekroczyć 1 metra, natomiast szerokość to maksymalnie 50 centymetrów. Rozmiary dołu powinny być oczywiście ściśle zależne od ogrodzenia, które wybraliśmy. Fundament stawiamy dwojako. Pierwsza, najczęstsza opcja to wylewanie betonu do wykopanego dołu. Druga opcja natomiast to wykonanie szalowania.

Zamocowanie elementów ogrodzenia betonowego

Po wylaniu fundamentu, pozostaje nam zamocowanie elementów naszego ogrodzenia. Na wstępie zajmiemy się słupkami. Ustawianie słupków powinno być równomiernie rozłożone. Każdy słupek po wstawieniu powinien być zalany betonem. Jednocześnie cały czas musimy uważać na to, by słupek był ustawiony w idealnym pionie. W momencie, gdy beton wyschnie, nie ma możliwości wykonania drugiego podejścia. W ten sposób powinniśmy zalać betonem każdy słupek.

Gdy wszystkie słupy stoją w odpowiedniej odległości, następnym etapem pracy jest zamontowanie przęseł. Najlepszym rozwiązaniem jest ułożenie elementów bez betonu, by sprawdzić, czy wszystkie elementy pasują do siebie i odległości oraz całkowita wysokość ogrodzenia jest satysfakcjonująca. Następnie wcześniej przygotowany beton powinien być rozprowadzony po komorach. Po uprzednim ułożeniu bloczków przychodzi moment na faktyczne zamontowanie przęseł. Teraz musimy poczekać, aż cały beton wyschnie.

W zależności od naszych preferencji, możemy od razu zakupić ogrodzenie w kolorystyce nam odpowiadającej, lub po zamontowaniu oraz wyschnięciu całej konstrukcji, pomalować na odpowiadający nam kolor. Na rynku dostępny jest szereg farb do betonu, dzięki którym nasze ogrodzenie może wyglądać wyjątkowo.

Artykuł powstał przy współpracy z ogrodzenia-betonowe.com.pl

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ciekawostki

Bezpieczna nauka kitesurfingu z FunSurf

Published

on

Bezpieczna nauka kitesurfingu z FunSurf

Z pewnością nieraz zastanawiałeś się, czy nauka kitesurfingu stanowi tak skomplikowany i trudny proces, na jaki wygląda? Od teraz możesz przekonać się o tym osobiście! Szkoła FunSurf, specjalizująca się w profesjonalnych szkoleniach kite, obala wszelkie mity dotyczące sportów wodnych, udowadniając przy tym, że kitesurfing wcale nie wymaga specjalnych umiejętności, czy też sprawności fizycznej. Czasem wystarczy odrobina chęci i motywacji, a cała reszta przebiegnie sprawnie i bez komplikacji. Oferta FunSurf obejmuje zarówno kursy, jak i obozy windsurfingowe, cieszące się coraz większą popularnością. 

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Rolety solarne – innowacja i ekologia w jednym systemie

Published

on

Rolety solarne - innowacja i ekologia w jednym systemie

Odpowiednia ilość światła słonecznego w budynku ma bezpośredni wpływ na właściwy mikroklimat w jego pomieszczeniach. Niewskazana jest zbyt mała jego ilość, jak i zbytnie nasłonecznienie. Z tego względu, sporym wyzwaniem może okazać się sposób na kontrolowanie nasłonecznienia i w razie potrzeby zwiększenie lub zmniejszenie jego poziomu. Najlepszym sposobem jest założenie osłon okiennych, które mogą zapewnić skuteczną ochronę przed słońcem, a dodatkowo stanowią estetyczną dekorację okna. Rolety solarne są jedną z propozycji producentów osłon okiennych, które mają nie tylko praktyczne zastosowanie, ale również stanowią ukłon w kierunku ekologii.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Czym się charakteryzują antresole i podesty magazynowe wysokiej jakości?

Published

on

Czym się charakteryzują antresole i podesty magazynowe wysokiej jakości?

Prowadzisz firmę, której działalność w jakimś stopniu związana jest ze sprzedażą i przechowywaniem produktów? Na pewnym etapie każdy magazyn okaże się za mały. Od razu warto więc zainwestować w antresole magazynowe. Jak rozpoznać te, które charakteryzuje wysoka jakość wykonania, w związku z czym będą Ci służyły przez wiele lat? Przeczytaj niniejszy artykuł, a znajdziesz odpowiedź!

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne