Published

on

Alergolog to lekarz medycyny, który zajmuje się rozpoznawaniem i leczeniem chorób, które są wywoływane przez różnorodne alergeny.

Alergolog – gdzie przyjmuje?

Lekarz tej specjalności może przyjmować państwowo, w ramach NFZ lub prywatnie, w jednej z wielu poradni specjalistycznych lub w gabinecie prywatnym. Wizyta w ramach NFZ wymaga skierowania od lekarza rodzinnego, terminy często są odległe i bywa, że na wizytę czeka się kilka miesięcy. W niemal każdym mieście istnieją poradnie, które przyjmują pacjentów prywatnie, w takim przypadku czas oczekiwania na wizytę jest krótki. Jedną z nich jest Poradnia alergologiczna Derm-Al, która świadczy kompleksowe usługi w zakresie alergologii i powiązanych z nią dziedzin, przyjmuje pacjentów w każdym wieku. Lekarz alergolog leczy wiele chorób, które mają podłoże alergiczne. Są to m.in. astma, kaszel alergiczny, katar sienny, pokrzywka skórna, alergiczne zapalanie zatok, ucha i spojówek, przewlekłe zapalenia płuc, atopowe zapalenia skóry. Leczenie alergii można przeprowadzić za pomocą leków antyhistaminowych, można również zastosować odczulanie. Ważne jest, aby ograniczyć kontakt z alergenem.

Jak przygotować się wizyty u alergologa?

Idąc do alergologa, warto przygotować potrzebne dokumenty oraz przypomnieć sobie występujące objawy i problemu. Postawienie diagnozy poprzedzone jest dokładnym wywiadem lekarskim oraz badaniami, które pozwolą ustalić przyczynę problemów. Wiele przychodni oferuje wykonanie na miejscu testów alergicznych punktowych i płatkowych, które pozwalają ustalić przyczynę i rodzaj alergii. Na wizytę warto zabrać z sobą posiadane wyniki badań laboratoryjnych, dokumenty z poprzednich przychodni, jeżeli jest to kontynuacja leczenia, wykaz zażywanych lekarstw. Przydadzą się również zdjęcia RTG klatki piersiowej i zatok oraz posiadane wypisy ze szpitala. Dzięki temu lekarz będzie mógł szybciej postawić diagnozę, a pacjent uniknie wykonywania kolejnych badań. Warto przypomnieć sobie historię chorób alergicznych występujących w rodzinie, ponieważ alergie często bywają dziedziczne. Aby nie zapomnieć, o co chce się spytać lekarza, warto zabrać ze sobą karteczkę, na które będą spisane pytanie, które pacjent chce zadać lekarzowi. Jeżeli do alergologa idzie rodzic z dzieckiem, powinien zabrać książeczkę zdrowia dziecka oraz inne posiadane dokumenty medyczne. Rodzic powinien zaobserwować, w jakich sytuacjach występuje u dziecka reakcja alergiczna, dobrze, aby spisał, co dziecko najczęściej spożywa, jakie objawy występują. Najczęstsze objawy, które powinny skłonić do wizyty u specjalisty alergologa to napady kichania, wodnisty katar, łzawienie z oczu, zaczerwienienie oczy, swędzenie nosa i oczu, wysypka na ciele.

Planując wizytę u alergologa, warto poszukać lekarza, który cieszy się dobrymi opiniami pacjentów i ma duże doświadczenie. Istotne jest również, aby w przychodni, w której przyjmuje, można było wykonać potrzebne badania i testy. Dzięki temu lekarz będzie mógł w szybkim czasie postawić diagnozę i wdrożyć odpowiednie leczenie. Takie kompleksowe usługi oferuje Poradnia alergologiczna Derm-Al.

Więcej informacji znajdziecie na Derm-al.pl

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
6 komentarzy
Subscribe
Powiadom o
guest

6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Więcej poradzie znajdziecie na Jak przygotować się do wizyty u alergologa? […]

trackback

[…] Dużo porad znajdziecie na Jak przygotować się do wizyty u alergologa? […]

trackback

[…] Więcej poradzie znajdziecie na Jak przygotować się do wizyty u alergologa? […]

trackback

[…] Więcej poradzie znajdziecie na Jak przygotować się do wizyty u alergologa? […]

trackback

[…] Więcej informacji znajdziecie na Jak przygotować się do wizyty u alergologa? […]

trackback

[…] Więcej porady znajdziecie na Jak przygotować się do wizyty u alergologa? […]

Ciekawostki

Bezpieczna nauka kitesurfingu z FunSurf

Published

on

Bezpieczna nauka kitesurfingu z FunSurf

Z pewnością nieraz zastanawiałeś się, czy nauka kitesurfingu stanowi tak skomplikowany i trudny proces, na jaki wygląda? Od teraz możesz przekonać się o tym osobiście! Szkoła FunSurf, specjalizująca się w profesjonalnych szkoleniach kite, obala wszelkie mity dotyczące sportów wodnych, udowadniając przy tym, że kitesurfing wcale nie wymaga specjalnych umiejętności, czy też sprawności fizycznej. Czasem wystarczy odrobina chęci i motywacji, a cała reszta przebiegnie sprawnie i bez komplikacji. Oferta FunSurf obejmuje zarówno kursy, jak i obozy windsurfingowe, cieszące się coraz większą popularnością. 

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Rolety solarne – innowacja i ekologia w jednym systemie

Published

on

Rolety solarne - innowacja i ekologia w jednym systemie

Odpowiednia ilość światła słonecznego w budynku ma bezpośredni wpływ na właściwy mikroklimat w jego pomieszczeniach. Niewskazana jest zbyt mała jego ilość, jak i zbytnie nasłonecznienie. Z tego względu, sporym wyzwaniem może okazać się sposób na kontrolowanie nasłonecznienia i w razie potrzeby zwiększenie lub zmniejszenie jego poziomu. Najlepszym sposobem jest założenie osłon okiennych, które mogą zapewnić skuteczną ochronę przed słońcem, a dodatkowo stanowią estetyczną dekorację okna. Rolety solarne są jedną z propozycji producentów osłon okiennych, które mają nie tylko praktyczne zastosowanie, ale również stanowią ukłon w kierunku ekologii.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Czym się charakteryzują antresole i podesty magazynowe wysokiej jakości?

Published

on

Czym się charakteryzują antresole i podesty magazynowe wysokiej jakości?

Prowadzisz firmę, której działalność w jakimś stopniu związana jest ze sprzedażą i przechowywaniem produktów? Na pewnym etapie każdy magazyn okaże się za mały. Od razu warto więc zainwestować w antresole magazynowe. Jak rozpoznać te, które charakteryzuje wysoka jakość wykonania, w związku z czym będą Ci służyły przez wiele lat? Przeczytaj niniejszy artykuł, a znajdziesz odpowiedź!

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne