Connect with us

Published

on

Alergolog to lekarz medycyny, który zajmuje się rozpoznawaniem i leczeniem chorób, które są wywoływane przez różnorodne alergeny.

Alergolog – gdzie przyjmuje?

Lekarz tej specjalności może przyjmować państwowo, w ramach NFZ lub prywatnie, w jednej z wielu poradni specjalistycznych lub w gabinecie prywatnym. Wizyta w ramach NFZ wymaga skierowania od lekarza rodzinnego, terminy często są odległe i bywa, że na wizytę czeka się kilka miesięcy. W niemal każdym mieście istnieją poradnie, które przyjmują pacjentów prywatnie, w takim przypadku czas oczekiwania na wizytę jest krótki. Jedną z nich jest Poradnia alergologiczna Derm-Al, która świadczy kompleksowe usługi w zakresie alergologii i powiązanych z nią dziedzin, przyjmuje pacjentów w każdym wieku. Lekarz alergolog leczy wiele chorób, które mają podłoże alergiczne. Są to m.in. astma, kaszel alergiczny, katar sienny, pokrzywka skórna, alergiczne zapalanie zatok, ucha i spojówek, przewlekłe zapalenia płuc, atopowe zapalenia skóry. Leczenie alergii można przeprowadzić za pomocą leków antyhistaminowych, można również zastosować odczulanie. Ważne jest, aby ograniczyć kontakt z alergenem.

Jak przygotować się wizyty u alergologa?

Idąc do alergologa, warto przygotować potrzebne dokumenty oraz przypomnieć sobie występujące objawy i problemu. Postawienie diagnozy poprzedzone jest dokładnym wywiadem lekarskim oraz badaniami, które pozwolą ustalić przyczynę problemów. Wiele przychodni oferuje wykonanie na miejscu testów alergicznych punktowych i płatkowych, które pozwalają ustalić przyczynę i rodzaj alergii. Na wizytę warto zabrać z sobą posiadane wyniki badań laboratoryjnych, dokumenty z poprzednich przychodni, jeżeli jest to kontynuacja leczenia, wykaz zażywanych lekarstw. Przydadzą się również zdjęcia RTG klatki piersiowej i zatok oraz posiadane wypisy ze szpitala. Dzięki temu lekarz będzie mógł szybciej postawić diagnozę, a pacjent uniknie wykonywania kolejnych badań. Warto przypomnieć sobie historię chorób alergicznych występujących w rodzinie, ponieważ alergie często bywają dziedziczne. Aby nie zapomnieć, o co chce się spytać lekarza, warto zabrać ze sobą karteczkę, na które będą spisane pytanie, które pacjent chce zadać lekarzowi. Jeżeli do alergologa idzie rodzic z dzieckiem, powinien zabrać książeczkę zdrowia dziecka oraz inne posiadane dokumenty medyczne. Rodzic powinien zaobserwować, w jakich sytuacjach występuje u dziecka reakcja alergiczna, dobrze, aby spisał, co dziecko najczęściej spożywa, jakie objawy występują. Najczęstsze objawy, które powinny skłonić do wizyty u specjalisty alergologa to napady kichania, wodnisty katar, łzawienie z oczu, zaczerwienienie oczy, swędzenie nosa i oczu, wysypka na ciele.

Planując wizytę u alergologa, warto poszukać lekarza, który cieszy się dobrymi opiniami pacjentów i ma duże doświadczenie. Istotne jest również, aby w przychodni, w której przyjmuje, można było wykonać potrzebne badania i testy. Dzięki temu lekarz będzie mógł w szybkim czasie postawić diagnozę i wdrożyć odpowiednie leczenie. Takie kompleksowe usługi oferuje Poradnia alergologiczna Derm-Al.

Więcej informacji znajdziecie na Derm-al.pl

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
6 komentarzy
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Więcej poradzie znajdziecie na Jak przygotować się do wizyty u alergologa? […]

trackback

[…] Dużo porad znajdziecie na Jak przygotować się do wizyty u alergologa? […]

trackback

[…] Więcej poradzie znajdziecie na Jak przygotować się do wizyty u alergologa? […]

trackback

[…] Więcej poradzie znajdziecie na Jak przygotować się do wizyty u alergologa? […]

trackback

[…] Więcej informacji znajdziecie na Jak przygotować się do wizyty u alergologa? […]

trackback

[…] Więcej porady znajdziecie na Jak przygotować się do wizyty u alergologa? […]

Poradnik

Jak wybrać dobry odbiornik dla ciągnika?

Published

on

Jak wybrać dobry odbiornik dla ciągnika?

Odbiornik dla ciągników rolniczych, takie jak podstawowy odbiornik DGPS podczas swojej pracy korzysta z bezpłatnego sygnału korekcyjnego EGNOS/WAAS. To niewielkie, umieszczone w kompaktowej i praktycznej obudowie urządzenie, gwarantuje znakomitą dokładność prac rolniczych. Precyzja jest cechą nowoczesnego rolnictwa. Dzięki temu, że maszyny rolnicze pracują z dużą dokładnością, możliwe jest uzyskanie wielu oszczędności. Dotyczą one zarówno materiału siewnego, jak i nawozów oraz paliwa, zużywanego do maszyn rolniczych. Jakie daje to korzyści w plonach i przekłada się na zyskowność działalności rolniczej, można dowiedzieć się z artykułów dotyczących rolnictwa precyzyjnego.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Praca wakacyjna – co można robić? Gdzie szukać pracy?

Published

on

Praca wakacyjna – co można robić? Gdzie szukać pracy?

Szukasz pracy na wakacje? Nie zwlekaj, to najwyższy czas, by rozejrzeć się za ogłoszeniami pracy sezonowej, dorywczej. Najlepiej, jeśli od razu postawisz na rzetelny portal ogłoszeń.

(więcej…)

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

Poradnik

Praca zdalna: gdzie szukać ofert w internecie?

Published

on

Praca zdalna: gdzie szukać ofert w internecie?

Jeszcze niedawno kojarzona niemal wyłącznie z branżą IT i pracą freelancerów, dziś praca zdalna zrewolucjonizowała polski rynek zatrudnienia.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl