Published

on

Analizatory chemiczne to przede wszystkim analizatory procesowe. Znajdują one zastosowanie w medycynie i weterynarii (zautomatyzowane analizatory medyczne), petrochemii, ochronie środowiska (analiza skażenia terenu), energetyce, przemyśle (monitoring procesów produkcyjnych), technologii żywności i wielu innych dziedzinach nauki i życia gospodarczego.

Jest więc bardzo wiele rodzajów analizatorów do różnych zastosowań, często stanowiących wysoce specjalistyczny, profesjonalny typ aparatury chemicznej i laboratoryjnej. Większość z nich to sprzęt kosztowny i na tyle wyspecjalizowany, że sieć dystrybutorów krajowych jest słabo rozwinięta. Zainteresowane zakupem analizatorów są m.in. laboratoria analityczne, placówki medyczne, stacje monitoringu i instytuty badawcze.

Zróżnicowanie analizatorów chemicznych i trudności z zakupem

Analizatory chemiczne to sprzęt złożony i kosztowny. Jego zakup wymaga więc dokładnej analizy oferty rynkowej. Często cena analizatorów podawana jest jedynie po wysłaniu zapytania ofertowego. Wielu dystrybutorów nie ujawnia szczegółów oferty przed nawiązaniem kontaktu z zainteresowanym nią klientem.

Każde profesjonalne laboratorium chemiczne dysponować musi wieloma typami urządzeń analitycznych, w tym analizatorów (niekiedy jest to także wymóg dla laboratoriów starających się o akredytację). Mierzenie wielu parametrów wymaga urządzeń dedykowanych konkretnym rodzajom analizy. Większe laboratoria muszą zdecydować się czasem na zakup wielu aparatów: niektórzy dystrybutorzy oferują jednak w takich sytuacjach korzystne rabaty.

Wśród analizatorów chemicznych do zastosowań medycznych dużą popularnością cieszą się w Polsce analizatory alergologiczne. Sieć dystrybutorów alergologicznych jest więc w Polsce stosunkowo rozległa: ich zakup oferuje kilkadziesiąt sklepów i hurtowni na terenie kraju.

Zakup analizatora związany jest także z kosztami dodatkowymi, takimi jak koszt oprogramowania. Analizatory są też trudne w obsłudze, muszą być obsługiwane przez wyszkolonych laborantów: do kosztów zakupu urządzenia dochodzą także koszty szkolenia pracowników. Większość analizatorów podłączyć można do komputerów zewnętrznych, wymagają one jednak dużej mocy obliczeniowej.

Wiodącym producentem analizatorów biochemicznych i medycznych są koncerny szwajcarskie. W ostatnich latach produkcja zaawansowanych analizatorów rozwija się także w innych krajach, w tym w Chinach. Decydując się na zakup urządzenia chińskiego musimy liczyć się jednak z niższą jakością sprzętu oraz z wysokimi opłatami celnymi.

Zakup poza Polską i wynajem

W związku ze słabo rozwiniętą siecią dystrybucji analizatorów chemicznych w Polsce i trudnościami z ich zakupem koniecznością może okazać się zakup tych urządzeń zagranicą. Dotyczy to zwłaszcza analizatorów wykorzystywanych w medycynie i technologii medycznej. W dziedzinach tych każdego roku pojawiają się nowe typy wysoko wyspecjalizowanych urządzeń, których zakup przez krajowe sieci dystrybucyjne zwyczajnie nie jest możliwy.

Nawet stosunkowo proste typy analizatorów, jak urządzenia do wykrywania owulacji, dostępne są w Polsce z dużym opóźnieniem. Rozwiązaniem może być niekiedy nawiązywanie kontaktów z importerami urządzeń technologicznych. Koszty indywidualnego importu urządzeń przez pośredników są zazwyczaj mniejsze, niż samodzielny zakup urządzeń w Europie Zachodniej.

Niekiedy lepszym rozwiązaniem niż zakup jest wynajem analizatora. Jest tak zwłaszcza w przypadku urządzeń zaawansowanych, którymi dysponują wyłącznie główne ośrodki akademickie. Nie chodzi tu tylko o wielkość i możliwości techniczne analizatora, ale także o możliwości obliczeniowe współpracujących z nim sieci komputerowych oraz o koszt oprogramowania.

Artykuł został przygotowany we współpracy z metrohm.com

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
14 komentarzy
Subscribe
Powiadom o
guest

14 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Artykuł został zrealizowany we zgody Gdzie kupić analizatory chemiczne? […]

trackback

[…] Artykuł został przygotowany we harmonii Gdzie kupić analizatory chemiczne? […]

trackback

[…] Artykuł został zrealizowany we zgodności Gdzie kupić analizatory chemiczne? […]

trackback

[…] Artykuł został zrobiony we zgodności Gdzie kupić analizatory chemiczne? […]

trackback

[…] Artykuł został dokonany we jedności Gdzie kupić analizatory chemiczne? […]

trackback

[…] Artykuł został wytworzony we harmonii Gdzie kupić analizatory chemiczne? […]

trackback

[…] Artykuł został zbudowany we wymianie Gdzie kupić analizatory chemiczne? […]

trackback

[…] Artykuł został utworzony we harmonii Gdzie kupić analizatory chemiczne? […]

trackback

[…] Artykuł został zrobiony we wymianie Gdzie kupić analizatory chemiczne? […]

trackback

[…] Artykuł został zaaranżowany we wymiany Gdzie kupić analizatory chemiczne? […]

trackback

[…] Artykuł został wyprodukowany we współpracy Gdzie kupić analizatory chemiczne? […]

trackback

[…] Artykuł został sporządzony we zgody Gdzie kupić analizatory chemiczne? […]

trackback

[…] Artykuł został wymyślony we zgody Gdzie kupić analizatory chemiczne? […]

trackback

[…] Artykuł został zorganizowany we zgodzie Gdzie kupić analizatory chemiczne? […]

Pordnik

Sportowe stylizacje na co dzień

Published

on

Sportowe stylizacje na co dzień

Sportowy styl to przede wszystkim wygoda, którą wiele osób ceni sobie bardziej niż elegancję. Jednak jedno nie wyklucza drugiego. Dziś podpowiemy, jak stworzyć sportowe stylizacje, które są jednocześnie wygodne i eleganckie.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Poradnik

Markizy na całe lato – najlepsza ochrona dla Twojego tarasu

Published

on

Markizy na całe lato – najlepsza ochrona dla Twojego tarasu

W słoneczne dni nie ma lepszej ochrony na taras, niż markiza ogrodowa. Produkt ten wykonany jest z najwyższej klasy materiałów, by zapewnić Ci doskonałą ochronę przed słońcem oraz deszczem – tak, że możesz spędzać czas na zewnątrz zawsze wtedy, gdy masz na to ochotę. W tym artykule dowiesz się, jakie inne zalety posiadają markizy ogrodowe od WAKO rolety żaluzje.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Przydatne

Jak prawidłowo zabezpieczyć ładunek?

Published

on

Jak prawidłowo zabezpieczyć ładunek?

Właściwe zabezpieczenie ładunku nie tylko i wyłącznie będzie przeciwdziałać uszkodzeniu ładunku, ale również zagwarantuje bezpieczeństwo kierowcy. Ponadto w sytuacji, gdy fracht nie będzie zamocowany w odpowiedni sposób może stanowić bardzo poważne zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale również życia kierowcy i innych uczestników danego ruchu drogowego. Osoby wykonujące przewóz rzeczy muszą kłaść ogromny nacisk, w jaki sposób powinien być zabezpieczony ładunek.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne