Connect with us

Published

on

Polski Fundusz Rozwoju, operator tzw. tarczy finansowej, zmienił jedno z najważniejszych kryteriów, według których przyznawana jest subwencja. Nie poinformował jednak o tym przedsiębiorców, którzy składali oświadczenia pod rygorem odpowiedzialności karnej.

 

Chodzi o sposób, w jaki dana firma jest klasyfikowana jako mikro, małe, średnie lub duże przedsiębiorstwo. Jeszcze w zeszłym tygodniu PRF tłumaczył na swojej stronie internetowej, że kryterium skali zatrudnienia i obrotów firmy ubiegającej się o pomoc w ramach tarczy finansowej „odnosi się wyłącznie do przedsiębiorcy, bez uwzględnienia jego właściciela i spółek zależnych”.

Jak jednak odkryła dziennikarka „Gazety Wyborczej”, we wtorek na stronie PRF widniała już dokładnie odwrotna interpretacja: deklarując skalę biznesu, trzeba uwzględnić również przedsiębiorstwa partnerskie i powiązane.

O zmianie nie poinformowano jednak nikogo. Jak wskazują eksperci, z którymi rozmawiała „Wyborcza”, może to oznaczać, że spora część przedsiębiorców, którzy już otrzymali wsparcie, źle określiła status swojej firmy. A tymczasem składane przez przedsiębiorców oświadczenia są objęte rygorem odpowiedzialności karnej.
Wypłaty z tarczy finansowej
Pierwsze pieniądze w ramach tarczy antykryzysowej pojawiły się na kontach 9,2 tys. polskich firm, które wcześniej otrzymały pozytywne decyzje o przyznaniu subwencji w poniedziałek 4 maja. Jak przekazał Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju, średnia subwencja dla mikrofirmy to ok. 72 tys. złotych, a dla małych i średnich przedsiębiorstw – ok. 1,9 mln złotych.

Jak informował PFR, po pierwszym dniu funkcjonowania programu Tarcza Finansowa PFR dla mikro, małych i średnich firm, wypłacono 355 mln złotych dla 1006 przedsiębiorstw. Wnioski o przyznanie dofinansowań przyjmowane są 24 godziny na dobę.

Na program pomocowy składa się łącznie 100 mld złotych, które trafią do ok. 670 tys. polskich przedsiębiorstw. Ok. 25 mld złotych zostanie przeznaczonych mikroformom, a ok. 50 mld złotych powędruje do małych i średnich przedsiębiorstw.

Dzięki tarczy finansowej polskie firmy otrzymają bezzwrotne środki do 75 proc. subwencji po 12 miesiącach pod warunkiem prowadzenia działalności, utrzymania poziomu zatrudnienia w ciągu 12 miesięcy oraz zanotowania straty sprzedaży.

źródło innpoland.pl

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Aktulności

Wójt Gminy Kołobrzeg Włodzimierz Popiołek zatrzymany przez CBA

Published

on

wójt gminy kołobrzeg zatrzymany

300 tys. zł łapówki za korzystne zamiany w planie zagospodarowania przestrzennego. Trzy osoby zatrzymane przez CBA.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Sunrise Festival 2022

Published

on

Sunrise Festival - kilka ciekawych wzmianek

Wielu z nas rzecz jasna czeka na Sunrise festival w lipcu, bo to bardzo ciekawa opcja, czyli będzie on miał miejsce od 22 do 24 lipca roku 2022 i pojawią się na nim ciekawi artyści, tacy jak Sikedope, Marshmello, Faithless, Gareth Emery, Marlo, Jordan Suckley, Paul Van Dyke i Ruben De Ronde. W tym świecie po pandemii tego typu widowisko jest rzecz jasna bardzo ciekawą opcją, bo wcześniej ludzie byli tak jakby zmuszeni do siedzenia w domu. Nie mniej jednak okres letni nawet w czasie pandemii był tym bardziej luźnym. Kluczowe znaczenie ma też i to, że wielu z nas potrzebuje tego odejścia od myśli powiązanych z inflacją i nieciekawą sytuacją gospodarczą, a festival to ten ciekawszy czas, w którego przypadku możemy choć na chwilę zapomnieć o złych chwilach. Trudno też dokładnie stwierdzić jak będzie wyglądać przyszłość, zwłaszcza ta nieco dalsza, bo zapewne jesienią powrócą te utrudnienia natury gospodarczej i dlatego lipiec i sierpień, a nawet czerwiec powinny być tymi pełnymi bardziej pozytywnych wrażeń, bo na nich zależy niemal każdemu. Właśnie dlatego ludzie nie uczestniczący w tych wydarzeniach, będą chcieli przynajmniej je zobaczyć w sieci lub w telewizji.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Uwaga na maile Bnp Paribas Bank

Published

on

Bnpparibas Bank

Oszuści znowu rozsyłają fałszywe maile tym razem podszywają się pod Bnp Paribas Bank.

(więcej…)

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl