Connect with us

Published

on

U 19 osób z domu pomocy społecznej w Gryficach (Zachodniopomorskie) potwierdzono zakażenie koronawirusem – poinformował w środę PAP Jan Trafny z gryfickiego sztabu kryzysowego. Kwarantanna w DPS przy ul. Kościuszki 35 potrwa do 19 maja.

 

„Spłynęły już wszystkie wyniki dla DPS-u objętego kwarantanną, znamy pełen obraz. Wynik pozytywny ma 15 osób spośród mieszkańców i 4 osoby spośród załogi. Na transport do szpitala zakaźnego w Szczecinie czeka obecnie osiem osób” – powiedział PAP członek zarządu powiatu gryfickiego Jan Trafny, pracujący w sztabie kryzysowym ds. DPS-ów. Dodał, że we wtorek o godz. 19 personel DPS objęty kwarantanną zasilił nowy, sześcioosobowy zespół.

Kwarantannę w DPS przy ul. Kościuszki 35 wprowadzono 2 maja po tym, jak u jednej osoby z personelu wykryto koronawirusa. Według informacji przekazanych przez Trafnego, kwarantanna ma potrwać do 19 maja.

„Od początku było tam 61 pensjonariuszy i 7 osób załogi, dodatkowo były robione wymazy dla personelu, który tam pracował, ale nie przebywał w danym momencie w pracy, tylko został poddany kwarantannie domowej” – przekazał Trafny.

Wszystkie osoby, u których dotychczas wykryto zakażenie koronawirusem, zostały przetransportowane do szpitala zakaźnego w Szczecinie.

W drugim budynku tego samego DPS, przy ul. Kościuszki 71, nie wprowadzono kwarantanny. Pobrano wymazy do testów w kierunku koronawirusa u wszystkich mieszkańców i personelu. To 54 pensjonariuszy i 51 osób personelu.

Jak zapewnił Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gryficach, w placówce w obu lokalizacjach jest dostateczna ilość środków ochrony osobistej i środków do dezynfekcji, a sytuacja jest pod stałym nadzorem służb sanitarnych i starosty powiatowego. Wojewoda zachodniopomorski koordynuje transport osób zakażonych z Gryfic do szpitala przy ul. Arkońskiej w Szczecinie.

 

źródło portalsamorzadowy.pl

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Aktulności

Wójt Gminy Kołobrzeg Włodzimierz Popiołek zatrzymany przez CBA

Published

on

wójt gminy kołobrzeg zatrzymany

300 tys. zł łapówki za korzystne zamiany w planie zagospodarowania przestrzennego. Trzy osoby zatrzymane przez CBA.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Sunrise Festival 2022

Published

on

Sunrise Festival - kilka ciekawych wzmianek

Wielu z nas rzecz jasna czeka na Sunrise festival w lipcu, bo to bardzo ciekawa opcja, czyli będzie on miał miejsce od 22 do 24 lipca roku 2022 i pojawią się na nim ciekawi artyści, tacy jak Sikedope, Marshmello, Faithless, Gareth Emery, Marlo, Jordan Suckley, Paul Van Dyke i Ruben De Ronde. W tym świecie po pandemii tego typu widowisko jest rzecz jasna bardzo ciekawą opcją, bo wcześniej ludzie byli tak jakby zmuszeni do siedzenia w domu. Nie mniej jednak okres letni nawet w czasie pandemii był tym bardziej luźnym. Kluczowe znaczenie ma też i to, że wielu z nas potrzebuje tego odejścia od myśli powiązanych z inflacją i nieciekawą sytuacją gospodarczą, a festival to ten ciekawszy czas, w którego przypadku możemy choć na chwilę zapomnieć o złych chwilach. Trudno też dokładnie stwierdzić jak będzie wyglądać przyszłość, zwłaszcza ta nieco dalsza, bo zapewne jesienią powrócą te utrudnienia natury gospodarczej i dlatego lipiec i sierpień, a nawet czerwiec powinny być tymi pełnymi bardziej pozytywnych wrażeń, bo na nich zależy niemal każdemu. Właśnie dlatego ludzie nie uczestniczący w tych wydarzeniach, będą chcieli przynajmniej je zobaczyć w sieci lub w telewizji.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Uwaga na maile Bnp Paribas Bank

Published

on

Bnpparibas Bank

Oszuści znowu rozsyłają fałszywe maile tym razem podszywają się pod Bnp Paribas Bank.

(więcej…)

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl