Osób z DPS w Gryficach z koronawirusem

U 19 osób z domu pomocy społecznej w Gryficach (Zachodniopomorskie) potwierdzono zakażenie koronawirusem – poinformował w środę PAP Jan Trafny z gryfickiego sztabu kryzysowego. Kwarantanna w DPS przy ul. Kościuszki 35 potrwa do 19 maja.

 

„Spłynęły już wszystkie wyniki dla DPS-u objętego kwarantanną, znamy pełen obraz. Wynik pozytywny ma 15 osób spośród mieszkańców i 4 osoby spośród załogi. Na transport do szpitala zakaźnego w Szczecinie czeka obecnie osiem osób” – powiedział PAP członek zarządu powiatu gryfickiego Jan Trafny, pracujący w sztabie kryzysowym ds. DPS-ów. Dodał, że we wtorek o godz. 19 personel DPS objęty kwarantanną zasilił nowy, sześcioosobowy zespół.

Kwarantannę w DPS przy ul. Kościuszki 35 wprowadzono 2 maja po tym, jak u jednej osoby z personelu wykryto koronawirusa. Według informacji przekazanych przez Trafnego, kwarantanna ma potrwać do 19 maja.

„Od początku było tam 61 pensjonariuszy i 7 osób załogi, dodatkowo były robione wymazy dla personelu, który tam pracował, ale nie przebywał w danym momencie w pracy, tylko został poddany kwarantannie domowej” – przekazał Trafny.

Wszystkie osoby, u których dotychczas wykryto zakażenie koronawirusem, zostały przetransportowane do szpitala zakaźnego w Szczecinie.

W drugim budynku tego samego DPS, przy ul. Kościuszki 71, nie wprowadzono kwarantanny. Pobrano wymazy do testów w kierunku koronawirusa u wszystkich mieszkańców i personelu. To 54 pensjonariuszy i 51 osób personelu.

Jak zapewnił Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gryficach, w placówce w obu lokalizacjach jest dostateczna ilość środków ochrony osobistej i środków do dezynfekcji, a sytuacja jest pod stałym nadzorem służb sanitarnych i starosty powiatowego. Wojewoda zachodniopomorski koordynuje transport osób zakażonych z Gryfic do szpitala przy ul. Arkońskiej w Szczecinie.

 

źródło portalsamorzadowy.pl

0 0 votes
Article Rating

Popularne

Udostępnij

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kategorie
———————————–