Published

on

U 19 osób z domu pomocy społecznej w Gryficach (Zachodniopomorskie) potwierdzono zakażenie koronawirusem – poinformował w środę PAP Jan Trafny z gryfickiego sztabu kryzysowego. Kwarantanna w DPS przy ul. Kościuszki 35 potrwa do 19 maja.

 

„Spłynęły już wszystkie wyniki dla DPS-u objętego kwarantanną, znamy pełen obraz. Wynik pozytywny ma 15 osób spośród mieszkańców i 4 osoby spośród załogi. Na transport do szpitala zakaźnego w Szczecinie czeka obecnie osiem osób” – powiedział PAP członek zarządu powiatu gryfickiego Jan Trafny, pracujący w sztabie kryzysowym ds. DPS-ów. Dodał, że we wtorek o godz. 19 personel DPS objęty kwarantanną zasilił nowy, sześcioosobowy zespół.

Kwarantannę w DPS przy ul. Kościuszki 35 wprowadzono 2 maja po tym, jak u jednej osoby z personelu wykryto koronawirusa. Według informacji przekazanych przez Trafnego, kwarantanna ma potrwać do 19 maja.

„Od początku było tam 61 pensjonariuszy i 7 osób załogi, dodatkowo były robione wymazy dla personelu, który tam pracował, ale nie przebywał w danym momencie w pracy, tylko został poddany kwarantannie domowej” – przekazał Trafny.

Wszystkie osoby, u których dotychczas wykryto zakażenie koronawirusem, zostały przetransportowane do szpitala zakaźnego w Szczecinie.

W drugim budynku tego samego DPS, przy ul. Kościuszki 71, nie wprowadzono kwarantanny. Pobrano wymazy do testów w kierunku koronawirusa u wszystkich mieszkańców i personelu. To 54 pensjonariuszy i 51 osób personelu.

Jak zapewnił Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gryficach, w placówce w obu lokalizacjach jest dostateczna ilość środków ochrony osobistej i środków do dezynfekcji, a sytuacja jest pod stałym nadzorem służb sanitarnych i starosty powiatowego. Wojewoda zachodniopomorski koordynuje transport osób zakażonych z Gryfic do szpitala przy ul. Arkońskiej w Szczecinie.

 

źródło portalsamorzadowy.pl

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Aktulności

Funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej odnaleźli skradzione Maserati

Published

on

Funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej odnaleźli skradzione Maserati

Funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej odnaleźli skradzione w Berlinie luksusowe auto marki Maserati Ghibli wartości około 280 tys. zł w Koszalinie. Dzień wcześniej auto zostało skradzione w Berlinie. W związku z tym zatrzymano dwóch mężczyzn, mieszkańców województwa zachodniopomorskiego, jeden z nich poszukiwany był do innego postępowania. Obaj zatrzymani są obecnie przedmiotem dalszych czynności.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Starosta Tomasz Tamborski z zarzutami

Published

on

Starosta Tomasz Tamborski z zarzutami

Prokutor Michał Lorenc potwierdził, że staroście Tomaszowi Tamborskiemu zostały postawione zarzuty o charakterze korupcyjnym. Jeszcze rano podawano informację, że „trwają intenstywne działania śledczych”, a „ sprawa jest rozwojowa”. Czy będą kolejne zatrzymania?
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Kolejne aresztowanie w Kołobrzegu

Published

on

wójt gminy kołobrzeg zatrzymany

Właśnie otrzymaliśmy oficjalną odpowiedź od sędziego Michała Tomali z Sądu Okręgowego w Szczecinie o tymczasowym aresztowaniu, na 2 miesiące, kołobrzeskiego architekta Jacka S. – przewodniczącego Komisji Urbanistyczno- Architektonicznej w gminie Kołobrzeg. Architekt został zatrzymany na początku tego tygodnia przed funkcjonariuszy CBA. Więcej w materiale ” Z Kołobrzegu znikają ludzie na wysokich stanowiskach…”

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne