Published

on

Wśród zgłaszanych co roku wypadków, duży odsetek stanowią te, do których doszło w miejscu pracy. Jednak Polacy nie zawsze dostają za nie odszkodowanie, chociaż im ono się należy. Istnieje też grupa, która w ogóle się o rekompensatę nie stara. Tymczasem wiedząc, jak postępować po wypadku, można liczyć na wysokie świadczenia.

Polacy wyjeżdżający do pracy w UK, bardzo często decydują się na pracę fizyczną, która nie wymaga od nich dobrej znajomości języka, za to potrzeba uczciwości i pracowitości. Zatrudniają się albo bezpośrednio w konkretnej firmie, albo są zatrudniani za pośrednictwem agencji pracy. W obu przypadkach, kiedy nie z ich winy padają ofiarą wypadku, mają prawo starać się o odszkodowanie.

Komu przysługuje odszkodowanie?

Przede wszystkim należy się ono temu, kto doznał uszczerbku lub innej szkody nie z własnej winy. Zatem rekompensata przysługuje w momencie, kiedy odpowiedzialność ponosi inny pracownik lub wadliwy sprzęt. Często wypadki są też efektem zaniedbania lub nadużycia ze strony pracodawcy. Pracownik może nie mieć odpowiedniego przeszkolenia lub jest zmuszany do pracowania w warunkach niezgodnych z zasadami bezpieczeństwa.

Procedury po wypadku

Każdy pracodawca powinien prowadzić książkę wypadków, do której wpisuje się opis zdarzenia, wraz z podpisem pracownika poświadczającego, że taka sytuacja miała miejsce. Zatem pierwszym, co należy zrobić, to zgłosić zdarzenie pracodawcy. Jednak zanim złoży się podpis, trzeba zapoznać się z treścią opisu wypadku. Powinna być zawarta informacja o tym, czyją winą był wypadek. Jeśli pracownik potwierdzi, że to jego niedopatrzenie i nieostrożność, wtedy walka o odszkodowanie będzie ciężka. Dlatego nie znając dobrze języka, należy poprosić kogoś o przetłumaczenie treści.

Ważna jest także pomoc medyczna. Lekarz powinien dokładnie zbadać poszkodowanego. Dane z dokumentacji medycznej będą miały niebagatelny wpływ w procesie wyznaczania wysokości odszkodowania. Niestety wielu Polaków nie wie jak należy postępować w momencie wypadku, a pracodawca nie jest skory do współpracy. Co wtedy?

Kogo poprosić o pomoc?

Wtedy najlepiej zadzwonić do kogoś, kto perfekcyjnie zna brytyjskie prawo i pomoże przejść w bezpieczny sposób przez całą procedurę związaną z uzyskaniem rekompensaty. Od razu po tym, kiedy dojdzie do wypadku w pracy, warto zadzwonić do Insito Odszkodowania. Firmę tworzy grupa fachowców, którzy wiedzą, w jaki sposób uzyskać świadczenie nawet wtedy, kiedy pracodawca nie chce pomóc pracownikowi, a wręcz usiłuje pokazać, że do uchybień doszło ze strony poszkodowanego. Współpracując z Insito Odszkodowania, pracownik nie musi się obawiać o to, że straci zatrudnienie lub nie otrzyma odszkodowania. Konsultanci wiedzą, w jaki sposób zabezpieczyć poszkodowanego i wywalczyć dla niego jak najwyższe świadczenia. Także te związane z pokryciem kosztów leczenia.

Artykuł powstał we współpracy z Insito-odszkodowania.uk

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ciekawostki

Bezpieczna nauka kitesurfingu z FunSurf

Published

on

Bezpieczna nauka kitesurfingu z FunSurf

Z pewnością nieraz zastanawiałeś się, czy nauka kitesurfingu stanowi tak skomplikowany i trudny proces, na jaki wygląda? Od teraz możesz przekonać się o tym osobiście! Szkoła FunSurf, specjalizująca się w profesjonalnych szkoleniach kite, obala wszelkie mity dotyczące sportów wodnych, udowadniając przy tym, że kitesurfing wcale nie wymaga specjalnych umiejętności, czy też sprawności fizycznej. Czasem wystarczy odrobina chęci i motywacji, a cała reszta przebiegnie sprawnie i bez komplikacji. Oferta FunSurf obejmuje zarówno kursy, jak i obozy windsurfingowe, cieszące się coraz większą popularnością. 

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Rolety solarne – innowacja i ekologia w jednym systemie

Published

on

Rolety solarne - innowacja i ekologia w jednym systemie

Odpowiednia ilość światła słonecznego w budynku ma bezpośredni wpływ na właściwy mikroklimat w jego pomieszczeniach. Niewskazana jest zbyt mała jego ilość, jak i zbytnie nasłonecznienie. Z tego względu, sporym wyzwaniem może okazać się sposób na kontrolowanie nasłonecznienia i w razie potrzeby zwiększenie lub zmniejszenie jego poziomu. Najlepszym sposobem jest założenie osłon okiennych, które mogą zapewnić skuteczną ochronę przed słońcem, a dodatkowo stanowią estetyczną dekorację okna. Rolety solarne są jedną z propozycji producentów osłon okiennych, które mają nie tylko praktyczne zastosowanie, ale również stanowią ukłon w kierunku ekologii.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Czym się charakteryzują antresole i podesty magazynowe wysokiej jakości?

Published

on

Czym się charakteryzują antresole i podesty magazynowe wysokiej jakości?

Prowadzisz firmę, której działalność w jakimś stopniu związana jest ze sprzedażą i przechowywaniem produktów? Na pewnym etapie każdy magazyn okaże się za mały. Od razu warto więc zainwestować w antresole magazynowe. Jak rozpoznać te, które charakteryzuje wysoka jakość wykonania, w związku z czym będą Ci służyły przez wiele lat? Przeczytaj niniejszy artykuł, a znajdziesz odpowiedź!

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne