Published

on

Ministerstwo Zdrowia chce wrócić z godzin dla starszych. Przywrócenie działalności centrów handlowych, wykonywanie usług hotelarskich, wznowienie funkcjonowania muzeów czy bibliotek, rezygnacja z tzw. godzin dla seniorów i łatwość mienia z rowerów miejskich – min. takie zapisy znalazły się w projekcie łagodzenia obostrzeń.

Ministerstwo Zdrowia chce wrócić z godzin dla starszych

– W klubie z planowanym wprowadzeniem drugiego kroku znoszenia ograniczeń połączonych z COVID-19 Ministerstwo Zdrowia skierowało w czwartek do roboczych konsultacji projekt prawa w tej kwestii.
– Uwagi można zgłaszać do piątku 1 maja do godz. 12.
– Chodzi o projekt rozporządzenia Rady Ministrów w myśli ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w klubie z działaniem stanu epidemii.

Czyni ono m.in. rezygnację z tzw. godzin dla seniorów, możliwość korzystanie z przyłbic zamiast maseczki lub części odzieży w obiekcie zakrywania ust i nosa, a też wprowadza zmiany w zasięgu przywrócenia działalności centrów handlowych, prowadzenia usług hotelarskich, funkcjonowania muzeów czy bibliotek. Projekt przewiduje też m.in. możliwość stopniowego wznawiania rozgrywek lig zawodowych w skórze nożnej i żużlu i mienia, po 5 maja, z rowerów miejskich.

W prawie wskazano, że „zasadniczo powiela ono rozwiązania zawarte w zdecydowaniu Rady Ministrów z 19 kwietnia 2020 r., z wyjątkiem zniesienia niektórych ograniczeń lub zakazów albo zmniejszenia skali ograniczeń”.

W projekcie zapisano, że usługi hotelarskie i noclegowe będą potrafiły stanowić utrzymywane pod warunkiem, że zachowane będą poważne zasady bezpieczeństwa. Uchylany jest zakaz dot. działalności bibliotek, archiwów i muzeów.

Po dniu 3 maja układa się również przywrócenie prac w obiektach handlowych o wielkości sprzedaży czy usług powyżej 2000 m kw. innej niż ta, która była otwarta na podstawie dotychczasowego rozporządzenia, jednak przy założeniu, że zmniejszono grupę osób do 1 osoby na 15 m2 powierzchni, na której jest przeprowadzana sprzedaż lub udzielane są usługi. Nadal – do zdjęcia będzie zakazane prowadzenie handlu detalicznego lub robienia kampanii usługowej na wyspach handlowych.

Po 3 maja układa się również przywrócenie prowadzenia usług rehabilitacyjnych oraz działalności samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej, dla których podmiotem budującym jest Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, a też lecznictwa uzdrowiskowego.

Projektowana regulacja od 4 maja zmniejsza ograniczenia w postaci konieczności poddania się kwarantannie osób przekraczających możliwość w klubie z wykonywaniem prac zawodowych, służbowych lub handlowych w Polsce albo w państwie sąsiadującym, a też uczniów pobierających naukę w Polsce albo w państwie sąsiadującym. Z ciekawości na sytuację epidemiczną nie działa toż kobiet prowadzących zawód medyczny i osób prowadzących prac zawodowe, służbowe lub zarobkowe w strukturach organizacyjnych pomocy społecznej.

Od dnia wejścia w działanie projektowanego rozporządzenia daje się również korzystanie z przyłbic zamiast maseczki lub części odzieży w obiekcie zakrywania ust i nosa.

Projekt łagodzi ograniczenia odnośnie ilości osób będących w kulcie religijnym. W punktach kultu religijnego niższych niż 75 m kw. będzie potrafiło przechodzić w obecnym jedynym czasie pięć osób, wśród osób będących w spełnianiu tego kultu.

Na energii rozporządzenia po 5 maja dozwolone będzie używanie z rowerów miejskich.

Projekt wprowadza i zmiany, jeżeli idzie o kwarantannę pracowników sektora transportu wodnego śródlądowego, przekraczających granicę.

zobacz również: Ministerstwo Zdrowia chce zrezygnować z godzin dla seniorów

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Artykuł Miesiąca

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

Published

on

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

czwartek w godzinach popołudniowych miało dojść do zatrzymania przez Centralne Biuro Antykorupcyjne starosty Tomasza Tamborskiego. To nieoficjalne informacje, które stanowią jednak na tę chwilę, wśród polityków i urzędników, tajemnicę poliszynela – wiadomo również, że część urzędników Starostwa Powiatowego jest przesłuchiwana, urząd został przeszukany, a dzisiaj ma również zebrać się zarząd Platformy Obywatelskiej w związku z tą sprawą. Oficjalnie Tomasz Tamborski jest na urlopie do 20 października.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Bez kategorii

kredyt sms dla zadłużonych – pożycz łatwo i łatwo w parę sekund! Blachownia wyślij sms O TREŚCI: WNIOSEK na 7257

Published

on

kredyt sms dla zadłużonych – pożycz łatwo i łatwo w parę sekund! Znalazłeś się w krytycznej sytuacji gospodarczej, pilnie potrzebujesz pożyczki na spłatę bieżących zobowiązań albo potrzebujesz gotówki na dokończenie remontu, niemogącą czekać naprawę samochodu, lub na kolejny równie ważny cel? Szukasz serwisu, w jakim zawrzesz umowę pożyczkową na atrakcyjnych dla Ciebie warunkach, bez zbędnych formalności i biurokracji, bez składania znacznej mierze dokumentów, i bez składania zaświadczenia o zarobkach? Skorzystaj z swego serwisu Kredyt-Express, za usługą którego nauczysz się z najpiękniejszymi ofertami dostępnymi dziś na bazarze i obiecasz sobie pożyczkę w parę minut, tylko za pomocą telefonu i internetu!

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Bez kategorii

Pracownik z Ukrainy Moryń zadzwoń 533 024 116

Published

on

Gdzie znaleźć pracownika z Ukrainy

Pracodawcy często stają przed ogromnym wyzwaniem, którym jest wyszukanie właściwego pracownika. Gdy zasoby odpowiednie nie pozwolą na przyjęcie rodaka, pojawia się możliwość uzyskania pracownika za granicą. Tymczasem znalezienie takiego typa ma ogromne wyzwanie. Jak uzyskać dobrego człowieka z Ukrainy i gdzie go szukać?

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne