Published

on

Kwoty subwencji publicznej i dochody z tytułu wkładu w PIT dla gmin, powiatów i województw w głównym kwartale 2020 r. Ministerstwo Finansów opublikowało informację o kwotach subwencji ogólnej na 2020 r. dla gmin, powiatów oraz województw i sposobach zwróconych na rachunki jednostek samorządu terytorialnego za pierwszy kwartał 2020 roku. Warto sobie zapamiętać zwłaszcza kwoty zysków z tytułu PIT, gdyż w tekście nieuchronnego wstrząsu w samorządowych finansach może się okazać, że przez jakiś czas podobnych nie zobaczymy.

Daną o kwotach subwencji ogólnej na 2020 r. dla gmin, powiatów oraz województw i sposobach zwróconych na rachunki jednostek samorządu terytorialnego za pierwszy kwartał 2020 r. Ministerstwo Finansów zwróciło na naszej stronie internetowej. W opublikowanych zestawieniach dane są kwoty części oświatowej i części równoważącej subwencji ogólnej (przeprowadzenie w I kwartale i systemy na wszystek rok 2020), dochody JST z tytułu wkładu w podatku dochodowym z osób fizycznych, a jeszcze wpłatach na scena równoważącą subwencji ogólnej (przeprowadzenie w I kwartale i systemy na wszystek rok 2020).

Opublikowane przez resort dane umieszczamy w sumy w terenie „multimedia”. W tekście wykonanego przez epidemię tąpnięcia w ziemi również jego niezbędnych produktów dla dochodów samorządów, warto zwrócić opinię na uzyskane przez nie w głównym kwartale dochody z PIT (w niniejszym momencie skutki ekonomiczne epidemii również nie ukazały się w wszystkiej rozciągłości, gdyż do połowy marca gospodarka normalnie funkcjonowała), bo potrafi się okazać, że wyprodukowanie ich na identycznym okresie w kolejnych kwartałach może stanowić znacznie złożone, lub nawet niemożliwe.

– Tak właściwie to, co się w współczesnej chwili dzieje, przypomina jazdę na rowerze, gdy ktoś daje nam patyk w wysokie koło. Nagle lecimy, również nie spadliśmy, nic nas nadal nie boli, ale za chwilę obecny upadek nastąpi – tak obrazowo opisywał obecną sytuację prezydent Białegostoku, Tadeusz Truskolaski.

A to zachowując się tej metafory, przed nieuchronnym upadkiem do budżetu Wrocławia tytułem dochodów PIT w głównym kwartale obecnego roku trafiło 248,6 mln zł, Bydgoszczy – 87,6 mln zł, Lublina – 88,5 mln zł, Łodzi – 196,8 mln zł, Krakowa – 301,8 mln zł, 1,046 mld zł, Opola – 39,2 mln zł, Rzeszowa – 51,7 mln zł, Białystoku – 73,8 mln zł, Gdańska – 158,6 mln zł, Katowic – 98,4 mln zł, Kielc – 51 mln zł, Olsztyna – 47 mln zł, Zielonej Góry – 195,7 mln zł, Poznania – 203,5 mln zł, Szczecina – 105,8 mln zł.

W połowie lipca powinniśmy jednak dowiedzieć się, jak bolesny będzie ów prognozowany przez prezydenta Truskolaskiego „upadek”.

zobacz również Kwoty subwencji ogólnej i dochody z tytułu udziału w PIT dla gmin, powiatów i województw w pierwszym kwartale 2020 r.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Artykuł Miesiąca

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

Published

on

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

czwartek w godzinach popołudniowych miało dojść do zatrzymania przez Centralne Biuro Antykorupcyjne starosty Tomasza Tamborskiego. To nieoficjalne informacje, które stanowią jednak na tę chwilę, wśród polityków i urzędników, tajemnicę poliszynela – wiadomo również, że część urzędników Starostwa Powiatowego jest przesłuchiwana, urząd został przeszukany, a dzisiaj ma również zebrać się zarząd Platformy Obywatelskiej w związku z tą sprawą. Oficjalnie Tomasz Tamborski jest na urlopie do 20 października.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Bez kategorii

kredyt sms dla zadłużonych – pożycz łatwo i łatwo w parę sekund! Blachownia wyślij sms O TREŚCI: WNIOSEK na 7257

Published

on

kredyt sms dla zadłużonych – pożycz łatwo i łatwo w parę sekund! Znalazłeś się w krytycznej sytuacji gospodarczej, pilnie potrzebujesz pożyczki na spłatę bieżących zobowiązań albo potrzebujesz gotówki na dokończenie remontu, niemogącą czekać naprawę samochodu, lub na kolejny równie ważny cel? Szukasz serwisu, w jakim zawrzesz umowę pożyczkową na atrakcyjnych dla Ciebie warunkach, bez zbędnych formalności i biurokracji, bez składania znacznej mierze dokumentów, i bez składania zaświadczenia o zarobkach? Skorzystaj z swego serwisu Kredyt-Express, za usługą którego nauczysz się z najpiękniejszymi ofertami dostępnymi dziś na bazarze i obiecasz sobie pożyczkę w parę minut, tylko za pomocą telefonu i internetu!

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Bez kategorii

Pracownik z Ukrainy Moryń zadzwoń 533 024 116

Published

on

Gdzie znaleźć pracownika z Ukrainy

Pracodawcy często stają przed ogromnym wyzwaniem, którym jest wyszukanie właściwego pracownika. Gdy zasoby odpowiednie nie pozwolą na przyjęcie rodaka, pojawia się możliwość uzyskania pracownika za granicą. Tymczasem znalezienie takiego typa ma ogromne wyzwanie. Jak uzyskać dobrego człowieka z Ukrainy i gdzie go szukać?

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne