Kwoty subwencji ogólnej i zyski z tytułu startu w PIT dla gmin, powiatów i województw w wczesnym kwartale 2020 r.

Kwoty subwencji publicznej i dochody z tytułu wkładu w PIT dla gmin, powiatów i województw w głównym kwartale 2020 r. Ministerstwo Finansów opublikowało informację o kwotach subwencji ogólnej na 2020 r. dla gmin, powiatów oraz województw i sposobach zwróconych na rachunki jednostek samorządu terytorialnego za pierwszy kwartał 2020 roku. Warto sobie zapamiętać zwłaszcza kwoty zysków z tytułu PIT, gdyż w tekście nieuchronnego wstrząsu w samorządowych finansach może się okazać, że przez jakiś czas podobnych nie zobaczymy.

Daną o kwotach subwencji ogólnej na 2020 r. dla gmin, powiatów oraz województw i sposobach zwróconych na rachunki jednostek samorządu terytorialnego za pierwszy kwartał 2020 r. Ministerstwo Finansów zwróciło na naszej stronie internetowej. W opublikowanych zestawieniach dane są kwoty części oświatowej i części równoważącej subwencji ogólnej (przeprowadzenie w I kwartale i systemy na wszystek rok 2020), dochody JST z tytułu wkładu w podatku dochodowym z osób fizycznych, a jeszcze wpłatach na scena równoważącą subwencji ogólnej (przeprowadzenie w I kwartale i systemy na wszystek rok 2020).

Opublikowane przez resort dane umieszczamy w sumy w terenie „multimedia”. W tekście wykonanego przez epidemię tąpnięcia w ziemi również jego niezbędnych produktów dla dochodów samorządów, warto zwrócić opinię na uzyskane przez nie w głównym kwartale dochody z PIT (w niniejszym momencie skutki ekonomiczne epidemii również nie ukazały się w wszystkiej rozciągłości, gdyż do połowy marca gospodarka normalnie funkcjonowała), bo potrafi się okazać, że wyprodukowanie ich na identycznym okresie w kolejnych kwartałach może stanowić znacznie złożone, lub nawet niemożliwe.

– Tak właściwie to, co się w współczesnej chwili dzieje, przypomina jazdę na rowerze, gdy ktoś daje nam patyk w wysokie koło. Nagle lecimy, również nie spadliśmy, nic nas nadal nie boli, ale za chwilę obecny upadek nastąpi – tak obrazowo opisywał obecną sytuację prezydent Białegostoku, Tadeusz Truskolaski.

A to zachowując się tej metafory, przed nieuchronnym upadkiem do budżetu Wrocławia tytułem dochodów PIT w głównym kwartale obecnego roku trafiło 248,6 mln zł, Bydgoszczy – 87,6 mln zł, Lublina – 88,5 mln zł, Łodzi – 196,8 mln zł, Krakowa – 301,8 mln zł, 1,046 mld zł, Opola – 39,2 mln zł, Rzeszowa – 51,7 mln zł, Białystoku – 73,8 mln zł, Gdańska – 158,6 mln zł, Katowic – 98,4 mln zł, Kielc – 51 mln zł, Olsztyna – 47 mln zł, Zielonej Góry – 195,7 mln zł, Poznania – 203,5 mln zł, Szczecina – 105,8 mln zł.

W połowie lipca powinniśmy jednak dowiedzieć się, jak bolesny będzie ów prognozowany przez prezydenta Truskolaskiego „upadek”.

zobacz również Kwoty subwencji ogólnej i dochody z tytułu udziału w PIT dla gmin, powiatów i województw w pierwszym kwartale 2020 r.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kategorie
———————————–