Connect with us

Published

on

Przez kilka ostatnich lat przeładunki w kołobrzeskim porcie utrzymywały się na poziomie powyżej 250 tys. ton rocznie. Główne pozycje to: kamień i kruszywo oraz drewno. Dobrej koniunkturze sprzyjała budowa drogi szybkiego ruchu S 6. Na budowę tej drogi, przez kilka lat kilkadziesiąt statków woziło materiał podkładowy ze skandynawskich kamieniołomów.

Od jesieni ubiegłego roku droga szybkiego ruchu tzw. „szóstka” jest oddana do użytku.

fot. Kazimierz Ratajczyk

fot. Kazimierz Ratajczyk

Dzięki temu skrócił się czas jazdy z Kołobrzegu, zarówno do pobliskiego Koszalina jak i Szczecina. Zakończenie budowy drogi S 6 odczuwalne jest już w kołobrzeskim porcie. W styczniu 2020 r. do portu zawinęło tylko kilka statków z kruszywem, w tym m/s „Wilson Weser” i m/s „Ramona”, które zostały rozładowane na nabrzeżu kołobrzeskiego portu tzw. „barkowskim”. W obu przypadkach ładunek kruszywa został zamówiony przez miejscową firmę na budowę i remonty dróg powiatu Kołobrzeg i wojewódzkich w rejonie Kołobrzegu.

 

fot. Kazimierz Ratajczyk

fot. Kazimierz Ratajczyk

Zarząd Portu Morskiego Kołobrzeg czyni starania o pozyskanie nowych asortymentów ładunków, które będą przeładowywane w kołobrzeskim porcie handlowym. I tak już od wiosny br. przez port będą „szły” nawozy sztuczne. Trwają rozmowy i czynione są starania, aby w porcie przeładowywano zboże i komponenty paszowe. Elewatory zbożowe w kołobrzeskim porcie mają pojemność ponad 5 tys. ton.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Aktulności

Sunrise Festival 2022

Published

on

Sunrise Festival - kilka ciekawych wzmianek

Wielu z nas rzecz jasna czeka na Sunrise festival w lipcu, bo to bardzo ciekawa opcja, czyli będzie on miał miejsce od 22 do 24 lipca roku 2022 i pojawią się na nim ciekawi artyści, tacy jak Sikedope, Marshmello, Faithless, Gareth Emery, Marlo, Jordan Suckley, Paul Van Dyke i Ruben De Ronde. W tym świecie po pandemii tego typu widowisko jest rzecz jasna bardzo ciekawą opcją, bo wcześniej ludzie byli tak jakby zmuszeni do siedzenia w domu. Nie mniej jednak okres letni nawet w czasie pandemii był tym bardziej luźnym. Kluczowe znaczenie ma też i to, że wielu z nas potrzebuje tego odejścia od myśli powiązanych z inflacją i nieciekawą sytuacją gospodarczą, a festival to ten ciekawszy czas, w którego przypadku możemy choć na chwilę zapomnieć o złych chwilach. Trudno też dokładnie stwierdzić jak będzie wyglądać przyszłość, zwłaszcza ta nieco dalsza, bo zapewne jesienią powrócą te utrudnienia natury gospodarczej i dlatego lipiec i sierpień, a nawet czerwiec powinny być tymi pełnymi bardziej pozytywnych wrażeń, bo na nich zależy niemal każdemu. Właśnie dlatego ludzie nie uczestniczący w tych wydarzeniach, będą chcieli przynajmniej je zobaczyć w sieci lub w telewizji.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Uwaga na maile Bnp Paribas Bank

Published

on

Bnpparibas Bank

Oszuści znowu rozsyłają fałszywe maile tym razem podszywają się pod Bnp Paribas Bank.

(więcej…)

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

WOŚP i akcja zbierania nakrętek, dwie akcje jeden cel.

Published

on

WOŚP i akcja zbierania zakrętek, dwie akcje jeden cel.

Pomogą powinno się cały rok nie tylko na granicy grudzień- styczeń dla WOŚP, pomagajmy zawsze i każdemu.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl