Jak skutecznie pozbyć się gryzoni z ogródka?

Gryzonie wszelkiej maści, choć niektórych na zdjęciach potrafią zachwycić ich słodkie pyszczki, są prawdziwą zmorą dla każdego ogrodnika, który z największą pieczołowitością pielęgnuje ogrodowe rośliny. Szczury oraz myszy potrafią zniszczyć wszelkie uprawy. Jak sobie z nimi radzić? Czy wystarczy przygarnąć kota? Czy są może jeszcze jakieś inne sposoby?

  1. Po czym poznać, że w okolicy są szczury i myszy?
  2. Czy kot poradzi sobie z gryzoniami?
  3. Odstraszacz na myszy – który wybrać?

Domowych sposobów na odstraszenie myszy i szczurów z posesji jest bardzo wiele, choć nad ich skutecznością można długo dyskutować. Jeżeli już spróbowałeś wszelkich amatorskich sposobów i nic nie dały, to pora zainwestować w odstraszacz myszy i sięgnąć po bardziej profesjonalne rozwiązania.

Po czym poznać, że w okolicy są szczury i myszy?

Każdy gryzoń, niezależnie od tego czy jest to szczur czy też mysz, pozostawia po sobie charakterystyczne ślady na przykład w postaci okruszków czy śladów zębów na różnych przedmiotach. Absolutną pewność co do obecności gryzoni na terenie posesji można mieć także wówczas, gdy znalezione zostanie ich gniazdo albo odchody. Niepokojące mogą być także charakterystyczne odgłosy chrupania czy drapania, które najłatwiej usłyszeć po zmierzchu.

Czy kot poradzi sobie z gryzoniami?

Kot to prawdziwy przyjaciel człowieka, choć ogromny indywidualista i lubi chodzić własnymi drogami. Kot oczywiście pomaga w walce z gryzoniami (choć czasem zdarzają się też wyjątkowo strachliwe osobniki, które boją się myszy i wówczas raczej nie będzie pożytku z takiego kota). Jednak jeżeli teren jest bardzo rozległy, a na posesji znajduje się tylko jeden kot, to raczej nie wytępi wszystkich gryzoni.

Odstraszacz na myszy – który wybrać?

Co w takim przypadku wybrać? Łapka na myszy? Klatka z przynętą? Zioła porozstawiane w różnych kątach? Zdecydowanie najbardziej skuteczny okaże się odstraszacz na myszy. To rozwiązanie ma jedną istotną cechę dla wszystkim osób wrażliwych na los każdego zwierzęcia. W przeciwieństwie do wielu tradycyjnych łapek odstraszacz pozwoli na to, aby gryzoń pozostał przy życiu. Do wyboru są różne modele. Warto zdecydować się na taki, który w konkretnym przypadku będzie najbardziej skuteczny. W razie wątpliwości zawsze można sięgnąć po poradę doświadczonego fachowca. Spec od usuwania gryzoni, będzie wiedział jak sobie z nimi poradzić.

0 0 votes
Article Rating

Popularne

Udostępnij

Polecane wpisy
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kategorie
———————————–
0
Would love your thoughts, please comment.x