SKĄD MAŁA GRUPA OSÓB POD KWARANTANNĄ? STANOWI JEDYNY POWÓD

Najnowsze dane dotyczące liczby osób pod kwarantanną na gruncie miasta i powiatu zadziwiają. Według danej oferowanych przez samorządowców, w miasteczku są trzy, natomiast w powiecie 10 osób ludziach tej technice. Dlaczego stanowi ich naprawdę niewiele, skoro statystyki w regionie rosną?

– Nie dysponujemy w mieście obecnie ani jednej osoby, która od momentu zamknięcia granic oficjalnie wróciła do Kołobrzegu – informuje nas Michał Kujaczyński, rzecznik prasowy magistratu. Przypomnijmy; osoby, jakie w nocy z soboty na niedzielę, przekroczyły granicę Polski, muszą obowiązkowo odbyć kwarantannę. Objawia się, że w naszym mieście, do tej chwili, takiego sukcesie nie było. – Wszystkie dane otrzymujemy od prac, m.in. Straży Granicznej – wyjaśnia rzecznik.

Z czego wynika taki stan rzeczy? – Część mieszkańców zdążyła zapewne wrócić do końcu przed zamknięciem granic, część nadal pewnie oczekuje na granicy – mówi Kujaczyński.
Jednocześnie rzecznik zapewnia, że miasto jest skończone na podjęcie większej grupy osób, jakie pragnęły przejść kwarantannę, natomiast nie mogły jej odbyć w bloku; na taką forma zorganizowano m.in. stanowiska w jakimś z ośrodków.

Te kobiety, które wróciły do Kołobrzegu przed zamknięciem granic, kwarantanny obowiązkowej nie muszą pracować, jednak taka, jak przypominamy, jest polecana.

0 0 votes
Article Rating

Popularne

Udostępnij

Polecane wpisy
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
polecane posty
Kategorie
———————————–
0
Would love your thoughts, please comment.x