Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

HYBRYDY DOTRĄ DO KOŁOBRZEGU

HYBRYDY DOJADĄ DO KOŁOBRZEGU

HYBRYDY PRZYJDĄ DO KOŁOBRZEGU – Pomorze Zachodnie stosuje na pojazdy dwunapędowe. W piątek 13 marca ogłoszono przetarg na zakup dwóch pociągów. Docelowo że być ich nawet dwanaście. Nowy tabor ma jeździć m.in. na trasie Szczecin Gł. – Kołobrzeg – Koszalin.

Przetarg obejmuje zakup dwóch pojazdów dwunapędowych wyposażonych w 150 miejsc będących, z propozycją zakupu nie więcej niż 10 kolejnych pojazdów w ramach prawa opcji. Termin realizacji całego zamówienia to lata 2020 – 2022. Termin składania ofert mija 21 kwietnia.

Pomorze Zachodnie stanowi jedynym z podstawowych regionów, który przedstawił na pojazdy dwutrakcyjne, łączące najważniejsze zalety pojazdów elektrycznych (wysokie przyspieszania, brak emisji spalin), i zaopatrzonych w przekładnię elektryczną pojazdów spalinowych (możliwość rzucania się po liniach niezelektryfikowanych).

Województwo Zachodniopomorskie na lokaty taborowe w latach 2010-2018 wydało łącznie ponad 1 mld zł. Zakupy w znakomitej większości były sfinansowane ze sposobów Unii Europejskiej.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments