Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

KONTROLE GRANICZNE RÓWNIEŻ W KOŁOBRZESKIM PORCIE

KONTROLE GRANICZNE RÓWNIEŻ W KOŁOBRZESKIM PORCIE

O północy Polska przywróciła kontrole na wszystkich granicach. Od niedzieli przez 10 dni do Polski nie będą potrafili wjeżdżać cudzoziemcy. Na ostatni czas kontrolę graniczną wprowadzono również w porcie morskim w Kołobrzegu.

Jak czytamy w określonym komunikacie: “Od 15 marca przekraczanie granic możliwe będzie jedynie w wyznaczonych do tego miejscach. W województwie zachodniopomorskim przekraczanie ścianie będzie możliwe tylko na przejściach drogowych: Krajnik Dolny – Schwedt, Kołbaskowo – Pomellen, Świnoujście – Garz, w porcie morskim Świnoujście, Kołobrzeg i lotniczym Szczecin – Goleniów. W województwie pomorskim ruch graniczny możliwy będzie na przejściach morskich w Gdańsku, Gdyni natomiast na przejściu lotniczym Gdańsk – Rębiechowo”

– “Tymczasowa kontrola graniczna będzie pokazywana przez pracowników Straży Granicznej. Zakres kontroli dostosowany będzie ściśle do stopnia zagrożenia porządku publicznego lub bezpieczeństwa państwa w kontraktu z wystąpieniem poważnego zagrożenia dla zdrowia publicznego wywołanego koronawirusem SARS – CoV-2 (choroba COVID – 19). Straż Graniczna będzie montować zadania przy zachowaniu sprzętu mobilnego, w oparciu o nasze zasoby kadrowe dodatkowo we porozumieniu z Władzą i Państwową Strażą Pożarną” – informuje Morski Oddział Straży Granicznej

Co wtedy oznacza w pracy dla Kołobrzegu? Na morskich przejściach granicznych przekraczać granicę państwową drogą morską będą potrafili: obywatele RP; cudzoziemcy, jacy są małżonkami lub dziećmi obywateli RP albo pozostają pod stałą opieką obywateli RP; cudzoziemcy posiadający Kartę Polaka; szefowie misji dyplomatycznych oraz członkowie personelu dyplomatyczno- konsularnego misji, czyli osoby posiadające stopień dyplomatyczny oraz członkowie ich rodzin; cudzoziemcy mające prawo stałego lub czasowego pobytu na pola RP; cudzoziemcy będący należeć do lektury na pola RP tj. cudzoziemcy uprawnieni do robienia pozycji na takich samych wartościach co obywatele polscy; posiadający prawo na rzecz, pozwolenie na rzecz sezonową, poinformowanie o daniu pisania pracy cudzoziemcowi na pola RP; . W szczególnie uzasadnionych przypadkach, nieuwzględnionych powyżej, komendant placówki Straży Granicznej, po otrzymaniu zgody komendanta głównego Straży Granicznej może zezwolić cudzoziemcowi na wjazd na pola RP, w systemie opisanym w ustawie z 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments