O czym pamiętać wybierając kapcie?

Kapcie są bardzo ważnym typem obuwia – w końcu pełnią nieodłączną funkcję w naszym codziennym życiu! Nie ma nic lepszego po długim dniu w pracy niż kapcie damskie miękko otulające stopy. Zbyt często wybieramy je pochopnie.

O czym pamiętać wybierając kapcie?

Dlaczego wybór odpowiednich kapci ma znaczenie?

Całymi dniami nosimy niewygodne buty, które nie pozwalają stopom oddychać, wracamy do domu, zostawiamy obuwie „robocze” i zmieniamy je na kapcie, co jest kluczowym momentem dla naszych stóp, ponieważ teraz mogą:

odpoczywać,

oddychać,

wracać do zdrowia.

Dzięki temu następnego dnia znów są w jak najlepszej formie, gotowe na kolejny ciężki dzień.

Jak dopasować rozmiar?

Czasami po prostu szukamy pary kapci tego samego rozmiaru, co nasz zwykły rozmiar buta, ale musimy je przymierzyć i sprawdzić, czy:

stopy mają wystarczająco dużo miejsca,

kapcie nie są zbyt ciasne,

kapcie nie zmuszają do niewygodnej, a nawet bolesnej pozycji.

Dlatego czasami dobrym pomysłem jest zakup większego rozmiaru niż średni rozmiar buta.

Na jaki materiał najmądrzej postawić?

Obecnie na rynku można znaleźć wiele materiałów. Musimy sprawdzić, jakie rodzaje materiałów są dobre właśnie dla naszych stóp. Dobre, czyli takie, które pomagają im się zregenerować, które są najwygodniejsze i jest wiele innych, bardzo indywidualnych aspektów. Często ludzie sięgają po kapcie z bardziej miękkiego materiału, ale pamiętajcie, że choć stopom powinno być miękko i wygodnie, to same kapcie muszą być też wystarczająco mocne, aby nie pękać i posłużyć jak najdłużej.

Jakość to kolejny czynnik, który trzeba wziąć pod uwagę i jest on nierozerwalnie związany z wybranym materiałem. Warto zapamiętać, że ręcznie wykonane kapcie wytrzymują dłużej w większości przypadków, aniżeli te łączone maszynowo.

Kapcie damskie a podłoga w domu

Im twardsza podłoga w domu, tym grubsza powinna być podeszwa kapci, natomiast dla tych pań, które posiadają w domu wiele dywanów, twardość podeszwy nie musi być aż tak wysokim priorytetem.

Czym jeszcze sugerować się przy wyborze kapci?

Uwaga – po uwzględnieniu tych podstawowych wskazówek, w Twojej głowie może pojawić się więcej pytań. Oczywiście można pomyśleć o innych kwestiach, takich jak:

cena,

kolor,

wzór.

Pamiętaj jednak, że przy wyborze kapci damskich najważniejsze jest, aby je przymierzyć i zobaczyć, jak się w nich czujesz, i jak czują się w nich Twoje stopy. Dlatego czasami cena nie jest tak ważna – najważniejszy jest komfort Twoich stóp.

Poza tym warto pamiętać, że zawsze lepiej jest jednorazowo wydać większą sumę i cieszyć się wybranymi kapciami damskimi przez długie lata, aniżeli co roku kupować nową (a nawet i częściej, jeśli trafiła Ci się naprawdę „super okazja”). Tym bardziej, że kapcie są też pewnego rodzaju symbolem i fajnie mieć jak najdłużej te, dzięki którym w domu można się poczuć faktycznie, jak w domu.

0 0 votes
Article Rating

Popularne

Udostępnij

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kategorie
———————————–