Connect with us

Published

on

Kapcie są bardzo ważnym typem obuwia – w końcu pełnią nieodłączną funkcję w naszym codziennym życiu! Nie ma nic lepszego po długim dniu w pracy niż kapcie damskie miękko otulające stopy. Zbyt często wybieramy je pochopnie.

O czym pamiętać wybierając kapcie?

Dlaczego wybór odpowiednich kapci ma znaczenie?

Całymi dniami nosimy niewygodne buty, które nie pozwalają stopom oddychać, wracamy do domu, zostawiamy obuwie „robocze” i zmieniamy je na kapcie, co jest kluczowym momentem dla naszych stóp, ponieważ teraz mogą:

odpoczywać,

oddychać,

wracać do zdrowia.

Dzięki temu następnego dnia znów są w jak najlepszej formie, gotowe na kolejny ciężki dzień.

Jak dopasować rozmiar?

Czasami po prostu szukamy pary kapci tego samego rozmiaru, co nasz zwykły rozmiar buta, ale musimy je przymierzyć i sprawdzić, czy:

stopy mają wystarczająco dużo miejsca,

kapcie nie są zbyt ciasne,

kapcie nie zmuszają do niewygodnej, a nawet bolesnej pozycji.

Dlatego czasami dobrym pomysłem jest zakup większego rozmiaru niż średni rozmiar buta.

Na jaki materiał najmądrzej postawić?

Obecnie na rynku można znaleźć wiele materiałów. Musimy sprawdzić, jakie rodzaje materiałów są dobre właśnie dla naszych stóp. Dobre, czyli takie, które pomagają im się zregenerować, które są najwygodniejsze i jest wiele innych, bardzo indywidualnych aspektów. Często ludzie sięgają po kapcie z bardziej miękkiego materiału, ale pamiętajcie, że choć stopom powinno być miękko i wygodnie, to same kapcie muszą być też wystarczająco mocne, aby nie pękać i posłużyć jak najdłużej.

Jakość to kolejny czynnik, który trzeba wziąć pod uwagę i jest on nierozerwalnie związany z wybranym materiałem. Warto zapamiętać, że ręcznie wykonane kapcie wytrzymują dłużej w większości przypadków, aniżeli te łączone maszynowo.

Kapcie damskie a podłoga w domu

Im twardsza podłoga w domu, tym grubsza powinna być podeszwa kapci, natomiast dla tych pań, które posiadają w domu wiele dywanów, twardość podeszwy nie musi być aż tak wysokim priorytetem.

Czym jeszcze sugerować się przy wyborze kapci?

Uwaga – po uwzględnieniu tych podstawowych wskazówek, w Twojej głowie może pojawić się więcej pytań. Oczywiście można pomyśleć o innych kwestiach, takich jak:

cena,

kolor,

wzór.

Pamiętaj jednak, że przy wyborze kapci damskich najważniejsze jest, aby je przymierzyć i zobaczyć, jak się w nich czujesz, i jak czują się w nich Twoje stopy. Dlatego czasami cena nie jest tak ważna – najważniejszy jest komfort Twoich stóp.

Poza tym warto pamiętać, że zawsze lepiej jest jednorazowo wydać większą sumę i cieszyć się wybranymi kapciami damskimi przez długie lata, aniżeli co roku kupować nową (a nawet i częściej, jeśli trafiła Ci się naprawdę „super okazja”). Tym bardziej, że kapcie są też pewnego rodzaju symbolem i fajnie mieć jak najdłużej te, dzięki którym w domu można się poczuć faktycznie, jak w domu.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Warto przeczytać

Wystawa WAR DIARIES 2022 w Galerii Foto-Gen we Wrocławiu

Published

on

Wystawa WAR DIARIES 2022 w Galerii Foto-Gen we Wrocławiu

Od 14 maja do 19 czerwca br. zapraszamy do obejrzenia wystawy prac ukraińskich artystów, która przedstawia wojnę w Ukrainie poprzez ich codzienne posty w mediach społecznościowych. Wernisaż oraz oprowadzenie kuratorskie odbyły się 14 maja 2022 w NOC MUZEÓW. Ekspozycja obejmuje grafiki, rysunki, plakaty, kolaże oraz ekspozycje video, które komentują działania wojenne, codzienne życie czy ilustrują emocje dotyczące nowej, trudnej rzeczywistości.
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Rolety solarne – innowacja i ekologia w jednym systemie

Published

on

Rolety solarne - innowacja i ekologia w jednym systemie

Odpowiednia ilość światła słonecznego w budynku ma bezpośredni wpływ na właściwy mikroklimat w jego pomieszczeniach. Niewskazana jest zbyt mała jego ilość, jak i zbytnie nasłonecznienie. Z tego względu, sporym wyzwaniem może okazać się sposób na kontrolowanie nasłonecznienia i w razie potrzeby zwiększenie lub zmniejszenie jego poziomu. Najlepszym sposobem jest założenie osłon okiennych, które mogą zapewnić skuteczną ochronę przed słońcem, a dodatkowo stanowią estetyczną dekorację okna. Rolety solarne są jedną z propozycji producentów osłon okiennych, które mają nie tylko praktyczne zastosowanie, ale również stanowią ukłon w kierunku ekologii.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Warto przeczytać

W co warto wyposażyć profesjonalny zakład stolarski?

Published

on

W co warto wyposażyć profesjonalny zakład stolarski?

Drewno jest niezwykle szlachetnym materiałem, który jednocześnie jest dość wymagający w obróbce. Nie da się ukryć, że wykreowanie przepięknych mebli czy listew ozdobnych jest zadaniem niezwykle wymagającym, którego podjąć mogą się jedynie doświadczone i w pełni profesjonalne zakłady stolarskie. Oczywiście pracownicy- stolarze, dysponują nie tylko wiedzą i doświadczeniem z zakresu prawidłowej obróbki drewna, ale także muszą mieć do dyspozycji profesjonalne narzędzia. Bez nich praca z materiałem jakim jest drewno nie byłaby możliwa, a już na pewno nie byłaby efektywna. Tak więc w co zakład stolarski musi zostać wyposażony?

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl