Kołobrzeg Prasówki z Kołobrzegu

Umowa podpisana. Znana jest data budowy Galerii Karuzela pod Kołobrzegiem

Umowa podpisana. Znana jest data budowy Galerii Karuzela pod Kołobrzegiem

Na starcie tygodnia podpisano list intencyjny na platformę Centrum Handlowego Karuzela pod Kołobrzegiem. Wybuduje je firma Dekpol. Będzie wówczas najkorzystniejszy obiekt handlowy tej sieci handlowej w Polsce. Planowane rozpoczęcie plac budowlanych ma przyjść na starcie 2020 roku.

Umowa podpisana. Znana jest data budowy Galerii Karuzela pod Kołobrzegiem

Jak powstaje z podpisanych tekstów w ramach inwestycji powstanie obiekt handlowy o powierzchni całkowitej 25 500 m², w jakim znajdzie się kilkadziesiąt sklepów znanych sieci handlowych. Inwestycję będzie wyróżniać ciekawa forma architektoniczna z bogatą ilością świetlików nad ciągami komunikacyjnymi. Takie podejście, zwiększy nie tylko estetykę budynku, ale także dostęp do własnego światła, co pozwala obniżyć zużycie energii elektrycznej.

Dekpol, jako główny wykonawca inwestycji, będzie zarówno odpowiedzialny za budowę infrastruktury komunikacyjnej i technicznej. W głównym rzucie zostaną przeprowadzone prace ziemne oraz platforma pod postać galerii i hipermarketu budowlanego Leroy Merlin. W dalszej kolejności powstaną drogi wewnętrzne, chodniki i parking na 1000 miejsc postojowych, a też rondo w rozwoju bliski wojewódzkiej nr 163. Inwestycja zakłada również zaprojektowanie i wykonanie zewnętrznych terenów zielonych i elementów drobnej architektury. Wykonanie prac ma nastąpić w II kwartale 2021 r.

– Z ciekawości na trudne warunki gruntowe, w liczbie kolejności budowane będą wzmocnienia i wymiany gruntu. Wspólnie z inwestorem będziemy pracować nad projektem wykonawczym, w jakim wykorzystamy nasze przeszłe doświadczenie. Dzięki niemu będziemy potrafili sprawić optymalizacji prac ziemnych, konstrukcji i formy i ruszyć z prawdziwą budową już na wiosnę. Będzie wtedy obecnie inny obiekt handlowy w bliskim portfolio, a jestem pewien, że proces budowy przebiegnie szybko i skutecznie, a całość bycie się kolejnym zapewnieniem swoich zdolności – powiedział dla portalu www.propertynews.pl Adam Olżyński, Dyrektor ds. Inwestycji i Wzrostu Dekpol.

Centrum Handlowe Karuzela w Budzistowie zostanie wybudowane niedaleko ulicy Krzywoustego w otoczeniu drogi ekspresowej S6.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o