MOŻLIWE, ŻE LATEM W REGIONIE ZABRAKNIE ŚMIGŁOWCA RATUNKOWEGO

W Zegrzu Pomorskim pod Koszalinem działa sama w Polsce, sezonowa baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Latem, śmigłowiec ratowniczy pracuje przy wypadkach na drogach pomorskich drogach natomiast w razie zachorowań zagrażających życiu.

MOŻLIWE, ŻE LATEM W REGIONIE ZABRAKNIE ŚMIGŁOWCA RATUNKOWEGO

 

Wielokrotnie przylatywał z uwagą do Kołobrzegu i okolic. Z lat wykonywane są nieskuteczne starania o bazę całoroczną.

Gdy się okazuje, nawet baza sezonowa może uciec z Pomorza Środkowego. O sprawie pisze Głos Koszaliński. Zarządzającym lotniskiem jest dzierżawca, Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego. Stowarzyszenie jest jednak likwidowane. Wypowiedzenia otrzymały wszystkie działające tam podmioty, w tym Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Teren lotniska ma wrócić do Organizacji Mienia Wojskowego, a później przejść w dłoni Ministerstwa Obrony Narodowej. Tamtejszego aeroklubu nie pozostać na pokrycie wydatków powiązanych z dzierżawą. Co godne podkreślenia, lądowisko w Zegrzu Pomorskim stosowane jest dodatkowo poza czasem do transportów medycznych. Czas pokaże czy uda się pozostawić w rejonie bazę śmigłowca ratunkowego. Usługa w ostatniej myśli zapowiedzieli posłowie z kraju.

0 0 votes
Article Rating

Udostępnij

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kategorie
———————————–