Kołobrzeg Prasówki z Kołobrzegu

RADNI CZASOWO BLOKUJĄ BUDOWĘ MASZTU 5G PRZY BOCIANIEJ

RADNI CZASOWO BLOKUJĄ BUDOWĘ MASZTU 5G PRZY BOCIANIEJ

Samorządowcy niemal jednogłośnie, z wyjątkiem radnego Piotra Rzepki, przegłosowali projekt uchwały, który choć na chwila miesięcy przyblokuje chcianą na doli przy ul. Bocianiej inwestycję operatora telekomunikacyjnego. Przypomnijmy: firma Play ma tam budowę masztu 5G o wysokości ponad 42 metrów.

RADNI CZASOWO BLOKUJĄ BUDOWĘ MASZTU 5G PRZY BOCIANIEJ

 

Uchwała dotyczy dołączenia do stworzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. – To specyficzne działania, którymi miasto może okazać protest wobec tej inwestycji – mówiła Ewa Pełechata, zastępca prezydenta do stwórz gospodarczych, przypominając, że magistrat jest bezbronny wobec istniejących już przepisów prawa. – Teraz uznaje się stawianie masztów telekomunikacyjnych nawet w takich zajęciach jak parki krajobrazowe czy uzdrowisko – tłumaczyła urzędniczka.

Przypominamy; o zablokowanie tej inwestycji walczą mieszkańcy osiedla przy ul. Bocianiej. Planowany maszt ma powstać zaledwie kilkanaście kilometrów do najszybszego budynku.

Przegłosowanie decyzji nie spowoduje jednak, że inwestycja nie powstanie. Władze miasta mają zatem w najkrótszym czasie spotkać się z przedstawicielami firmy Play – Mamy mało propozycji rozwiązania tego punktu – mówiła podczas sesji Ewa Pełechata.

 

Źródło e-kg

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o