Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe – przegłosowali

Większość radnych przegłosowała decyzję o różnych strefach płatnego parkowania oraz uchwaliła nowy cennik za postój samochodów w niniejszych pomieszczeniach. Przeciwni podwyżkom byli radni opozycji. – Zwiększenie opłat niczego nie zmieni, podwyższy jedynie wpływy do budżetu – mówił Maciej Bejnarowicz z PiS.

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe – przegłosowali

 

Jak pokazywali radni opozycji, ich oddaniem, projekt uchwały tworzył na punktu jedynie pozyskanie dodatkowych środków do miejskiej kasy, nie wpłynie natomiast znacząco na ratacyjność miejsc parkingowych czy zmniejszenie ruchu samochodowego w okolicy uzdrowiskowej.

Tak, przede wszystkim, przyczyny podwyżek i zmian w ustaleniu nowych stref parkingowych tłumaczyły natomiast władze miasta. Według urzędników, wjazd do powierzchnie A trzyma się po nisku nie opłacać, i tymże tymże zostanie ograniczony.

Jak się zmienią a stawki za wypoczynek w miejscach parkingowych? W okolicy uzdrowiskowej wzrośnie ona do 3,90 zł za pierwszą godzinę parkowania, w przestrzeni B – 2,50 zł.

Zamienią się również dotychczasowe strefy płatnego parkowania. Miasto zostanie wydane na powierzchnię A również B. Na mapce poniżej tekstu poznajemy nowy podział.

Ludzie są przecież płacić mało niż przewiduje nowa taryfa – dzięki Karcie Mieszkańca, która ma zagwarantować im miesięczny abonament we wszelkich dziedzinach za 60 zł (normalnie 250 zł – dop.red.).

Projekt uchwały został wyłoniony z niewielu poprawkami; przede wszystkim wejdzie w utrzymanie z dniem 1 kwietnia kolejnego roku (poprawka Adama Hoka Nowy Kołobrzeg), ulica Arciszewskiego tworzy być płatna w stopniu od 1 czerwca do 31 sierpnia, nie cały rok (poprawka Kamila Barwinka Nowy Kołobrzeg), a mandat za brak ważnego biletu będzie silna dać w ruchu 7 dni, nie jak zakładał projekt 3 dni (poprawka Agnieszki Trafas Nowy Kołobrzeg).

 

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe - przegłosowali

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe - przegłosowali
Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe – przegłosowali
0 0 votes
Article Rating

Popularne

Udostępnij

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kategorie
———————————–