WRACA TEMAT OGROMNEJ BONIFIKATY PRZY SPRZEDAŻY DZIAŁEK

Za sprawą grupy radnych z klubów Prawa i Prawdy i Obywatelskiego Kołobrzegu Jacka Woźniaka, na najdroższej sesji samorządowcy ponownie pochylą się nad sprzedażą działek dla ośrodka Caritas. Projekt uchwały przedstawiony przez radnych zakłada 99 procentową zniżkę dla organizacji. O przychylność pozostałych samorządowców w obecnej rzeczy prosił, na posiedzeniu komisji budżetowo-gospodarczej, ksiądz Tomasz Roda, dyrektor Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

WRACA TEMAT OGROMNEJ BONIFIKATY PRZY SPRZEDAŻY DZIAŁEK

 

Podczas spotkania komisji, ksiądz Roda mówił o prace ośrodka charytatywnego przy ul. Aniołów Stróżów, która mówi nie tylko usługi dla niemowląt oraz młodzieży z końca i zza wschodniej granicy. Jak wyjaśniał dyrektor, ośrodek bierze udział oraz w kilku projektach charytatywnych skierowanych do głów najbardziej potrzebujących. – Wszyscy on pozycje charytatywno-opiekuńczą – mówił do radnych, oświadczając, że zakupienie rzeczonych części jest zdatne do zastosowania niezbędnych prac modernizacyjnych przy budynku (m.in. melioracji dop.red.). – Odpowiadając na pytanie, czy chcemy sprzedać działki po ich zużyciu czy zakupieniu, odpowiadam; nie jesteśmy takiej woli, ani tytułu, bo zaprzeczylibyśmy swojej misyjności(…). Ten środek jest narzędziem dla nas, aby mogli prowadzić działania dla niemowląt, osób potrzebujących czy wykluczonych – tłumaczył ksiądz.

Organizację wspierał Jacek Woźniak, który wskazywał, że żadna z racji, które Caritas planuje kupić po korzystnej cenie, nie stanowi samodzielnego terenu, a tylko dostęp do rzeczonego ośrodka. Wyjaśniał również, że zapisy zagospodarowania przestrzennego wykluczają możliwość użycia tych krajów do końców komercyjnych czy biznesowych. – Są tam dopuszczone jedynie usługi sakralne i sztuki – podkreślał Woźniak.

Radni Nowego Kołobrzegu mieli znacznie wątpliwości. Padły dbania o komercyjną działalność ośrodka, uiszczanie przez niego ceny uzdrowiskowej, a jeszcze podziały na dola. – Dają się przypadki, że organizacje kościelne otrzymują bonifikatę, a po sprzedają działki komercyjnie – mówiła Agnieszka Trafas, przewodnicząca rad.
Spojrzenie na ostatni materiał wyraziła również Ewa Pełechata wiceprezydent do potrzeb gospodarczych. – Jako magistrat nie jesteśmy nic przeciwko sprzedaży tych działek, ale bez bonifikaty – powiedziała urzędniczka.
Ostatecznie, większością głosów wybrano do celu uchwały poprawkę, która idzie na aukcja działek dla Caritasu, ale bez bonifikaty. Zgłosiła ją radna Trafas.

Ksiądz Roda zapowiedział, że wystąpi w obecnej rzeczy podczas najbliższej sesji Rady Miasta.

0 0 votes
Article Rating

Udostępnij

Polecane wpisy
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kategorie
———————————–