Connect with us

Published

on

Pensja minimalna w 2020 roku wzrośnie o 350 złotych brutto (o 15,6 procent). Gdy zatem przełoży się na płacę minimalną brutto i netto od 1 stycznia 2020? Poniżej znajdziecie wyliczenia i najistotniejsze dane na fakt „najniższej krajowej” pensji oraz najniższej godzinowej stawki.

Pensja minimalna 2020. Ile na rękę?

Płaca minimalna na 2020 rok została ustalona już we wrześniu 2019 roku. Rząd zdecydował, że najniższe wynagrodzenie brutto wyniesie od 1 stycznia 2600 złotych brutto, a minimalna stawka godzinowa 17 złotych brutto. Naprawdę szybka podwyżka cieszy pracowników, nie istnieje przecież dobrą relacją dla pracodawców (w 2019 roku „najniższa krajowa” to 2250 zł brutto). Koszty podniesienia najniższej krajowej dla właścicielu ok. 400 zł dla jednego pracownika. Jak rodzaj uzasadnił najwyższe z lat podwyżki minimalnej pensji?

Polecamy:
Trzy niedziele handlowe w grudniu 2019. Sprawdź WYKAZ

– Polacy planują i powinni zarabiać więcej. Podniesienie płacy minimalnej do 2600 zł pozytywnie wpłynie na sytuację gospodarczą gospodarstw domowych – stwierdziła była minister rodziny, produkcji oraz metody społecznej Bożena Borys-Szopa. Minister dodała, że z 2015 r. wynagrodzenie minimalne wrośnie o 850 zł.

Bez nich nie moglibyśmy żyć, i zarabiają tak mało! Lista naj…

Warto wiedzieć: Pensja mała od 2015 roku (brutto)

2019 r. – 2250 złotych
2018 r. – 2100 złotych
2017 r. – 2000 złotych
2016 r. – 1850 złotych
2015 r. – 1750 złotych
Polacy planują i powinni zarabiać więcej. Podniesienie płacy minimalnej do 2600 zł pozytywnie wpłynie na sytuację gospodarczą gospodarstw domowych

Pensja minimalna w 2020 roku – zdecydowanie
Na forum Rady Dialogu Społecznego partnerom społecznym nie udało się dotrzeć do porozumienia w myśli minimalnego wynagrodzenia na 2020 rok, co włożyło na Konferencję Ministrów obowiązek ustalenia wysokości minimalnej pensji tylko w organizacji rozporządzenia.

Ile netto? Płaca minimalna 2020
Płaca minimalna netto (na rękę) w 2020 roku wyniesie około 1920,62 zł. – w sukcesu ludzi z istotnymi kosztami uzyskania przychodów + ulga podatkowa,
1876,62 zł – podstawowymi kosztami uzyskania przychodu, jednak bez ulgi podatkowej
Ustalona wysokość minimalnego wynagrodzenia jest piękniejsza niż wcześniejsza propozycja rządu, która zakładała wzrost minimalnej pensji do stanu 2450 złotych, a ceny godzinowej do 16 złotych.

Polecamy:

Emerytury 2020 – rząd podał wstępnie – w projekcie budżetu na 2020 rok – wskaźnik waloryzacji rent i emerytur. Czy ostatecznie taki wskaźnik odnajdzie się w uchwale budżetowej? Na kolejnych stronach prezentujemy wyliczenia (brutto) dla przykładowych emerytur przy założeniu, że wskaźnik waloryzacji wyniesie 103,24 proc. Uwzględniliśmy również emerytury, jakie szukają się poniżej pułapu waloryzacji kwotowej, która w 2019 wyniosła 70 zł brutto.
Emerytury 2020 [Waloryzacja, wyliczenia: 3.12.2019]. Które b…

Płaca minimalna w 2020 roku. Co ponownie się zmienia?
Jak informuje Ministerstwo Rodziny, Rzeczy oraz Formy Społecznej, podwyższenie wysokości płacy minimalnej wtedy nie jedyne zmiany, które zajmują minimalnych wynagrodzeń, i jakie wpadną w istnienie w dawnym roku. W 2020 r. tworzą w utrzymanie przepisy, które planują rozszerzenie katalogu składników wynagrodzenia, jakie nie są uwzględniane przy obliczaniu wysokości minimalnej pensji. Od stycznia do podstawowej pensji nie będzie obecnie wliczany dodatek za staż pracy.

Warto wiedzieć: w świetle obowiązującego prawa, do wysokości minimalnego wynagrodzenia nie wlicza się:

dodatku za kreację w nadgodzinach;
nagrody jubileuszowej;
odprawy emerytalnej;
odprawy rentowej.
Najniższa pensja. Kiedy 4000 zł brutto?
Rząd Czysta i Sprawiedliwości zapowiedział konsekwentne podwyższanie płacy minimalnej w Polsce. Według zapowiedzi, które pojawiały się w działalności wyborczej do Urzędu, docelowo Polacy będą pracowali minimum 4 tys. złotych brutto już 2023 roku.

W 2020 roku płaca minimalna tworzyć będzie 49,7 proc. oczekiwanego na 2020 rok średniego wynagrodzenia w gospodarce narodowej. Według Ministerstwa Finansów przeciętne wynagrodzenie brutto w gospodarce swej w dawnym roku wyniesie 5227 zł także będzie o 6 proc. większe niż standardowe pensje (prognozowane przez MF) w 2019 roku.

sprawdź również giełda pracy Ukraińców

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Poradnik

Wypadek w pracy w UK – czy i ile można uzyskać odszkodowania?

Published

on

Wypadek w pracy w UK – czy i ile można uzyskać odszkodowania?

Wśród zgłaszanych co roku wypadków, duży odsetek stanowią te, do których doszło w miejscu pracy. Jednak Polacy nie zawsze dostają za nie odszkodowanie, chociaż im ono się należy. Istnieje też grupa, która w ogóle się o rekompensatę nie stara. Tymczasem wiedząc, jak postępować po wypadku, można liczyć na wysokie świadczenia.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Kołobrzeg

Bezrobocie w Polsce z podziałem na województwa

Published

on

Bezrobocie w Polsce z podziałem na województwa

ak powszechnie wiadomo, bezrobocie w Polsce zostało w ostatnich latach znacznie ograniczone, choć jeszcze niedawno mało kto wierzył w sytuację jaką mamy obecnie. W 2004 roku w miesiącach zimowych notowano ponad dwudziestoprocentowe bezrobocie, natomiast jeszcze pięć lat ten wskaźnik wynosił kilkanaście procent. Obecnie jest zdecydowanie lepiej na rynku pracy w Polsce. Dane GUS na okres kwietnia 2019 roku podają, że w tym miesiącu pozostawało 5,6 % osób.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Praca

Działalność w Niemczech dla gościa z Ukrainy z polskiej marki na podstawie VAN DER ELST VIZA

Published

on

Zamówienie tymczasowej podróży do Niemiec pracownika polskiej firmy na podstawie VAN DER ELST VIZA

Czy pracownicy ukraińscy z Polski są szansę oficjalnej praktyce w terenach Unii Europejskiej przez Polskę? Wiele jednostek planuje takie pytanie, że prosto jest ubiegać się o własną wizę niż o wizę innego końca z Organizacji Europejskiej.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl