Connect with us

Published

on

30 listopada skończy się sezon rowerowy kołobrzeskiego systemu miejskiego. W sobotę wszystkie jednoślady na placu miasta będą łatwe po raz obecny w tymże roku – po północy już 1 grudnia) zostaną zablokowane w stacjach. Rowery udadzą się na zasłużoną przerwę, w sezonie której odbędą przegląd, konserwację i niezbędne naprawy, by powrócić na trasy obecnie w marcu 2020 roku.

Rowery miejskie w Kołobrzegu

 

Rower Miejski został zrealizowany w czerwcu 2017 roku. Jak podkreśla firma Nextbike w trzecim sezonie mieszkańcy korzystali ze 135 jednośladów i 13 stacji. Łącznie kołobrzeżanie i turyści wypożyczyli je w tymże roku ponad 88 tys. razy. Najaktywniejsi stanowili w majach letnich. Od czerwca do sierpnia zrealizowali prawie 60% wszystkich tegorocznych przejazdów. W lipcu najwięcej – ponad 18,5 tysiąca, co oznacza, że na jakimś rowerze odbyło się 137 przejazdów miesięcznie, czyli średnio 4,5 dziennie.

— Liczba przejazdów w łączącym się do końca sezonie pokazuje, ze rower miejski w Kołobrzegu był strzałem w dziesiątkę. Przez siedem miesięcy wszystek ze 135 rowerów był wypożyczony średnio 647 razy. Liczba klientów wzrosła o kolejne 9 200 osób — podsumowuje Aleksandra Myczkowska-Utrata, dyrektor ds. komunikacji Nextbike Polska. — Już moment na zimową przerwę, która stanie użyta na przygotowanie infrastruktury do innego sezonu.

— Nikt nie wyobraża sobie Kołobrzegu bez Roweru Miejskiego. Jego wysoka sława wśród mieszkańców oraz gości jest świetna. Wydłużenie wolnego czasu korzystania z roweru dla ludzi posiadających Kołobrzeską Kartę Mieszkańca było typowym „strzałem w dziesiątkę”. Wśród prawie 10.000 posiadaczy strony to dokładnie Rower Miejski zajmuje się największą popularnością. Dla miasta takiego jak Kołobrzeg – największego uzdrowiska w Polsce, namówienie ludzi do pozostawienia samochodów i uzyskiwania z alternatywnych źródeł transportu wciąż istniałoby plus będzie wyborem. Rower Miejski doskonale spełnia swoją rolę – mówi Prezydent Miasta, Anna Mieczkowska.

Dniem z rekordową liczbą wypożyczeń była sobota 20 lipca. Z jednośladów skorzystano 1 080 razy, co oznacza, ze dowolny bicykl był wypożyczony ostatniego dnia 8 razy. Średni czas wypożyczenia w tymże roku wynosił 28 minut i 28 sekund. Mieszkańcy Kołobrzegu najchętniej mieli z zespołu w porach 15:00 – 19:00, kiedy przychodziło do ponad 33 proc. wypożyczeń z wszelkiego dnia. W granic tygodnia podział rozkłada się bardzo równomiernie, jednak wiele wypożyczeń odnotowywano w soboty – 17,6 proc.

Największym zaangażowaniem bawiły się stacje Latarnia Morska – 15 1010 wypożyczeń oraz Kamienny Szaniec – 13 476 i Ratusz – 9 382. Także pomiędzy tymi pozycjami operator odnotował najwięcej przejazdów. Ze stacji: Kamienny Szaniec do Głowa Morska – 3 511 przejażdżek oraz z powrotem – 3 478 i z wypożyczalni Ratusz do Głowa Morska – 1 594.

Najaktywniejszy użytkownik Kołobrzeskiego Roweru Miejskiego w następnym sezonie (od 1 marca do 28 listopada) wziął z systemu 102 razy. Najpopularniejszy rower (numer 63150) wypożyczano 1 347 razy, czyli średnio 5 razy dziennie.

W kołobrzeskim systemie rowerowym do tej pory zarejestrowało się ponad 24,5 tys. osób, z czego 38 proc. klientów w następnym sezonie. Łącznie przez trzy okresy od inauguracji systemu wykonali oni 249 tysięcy wypożyczeń.

Kołobrzeski Rower Miejski został zrealizowany w czerwcu 2017 roku. Na pierwszym etapie obejmował 12 stacji i 125 rowerów. W miesiącu 2018 został również rozbudowany o nową stację i drugie 10 rowerów, założone przez Knight Frank, która prowadzi Parkiem Handlowym Albatros. Kołobrzeska sieć wypożyczalni rowerowych jest dzisiaj jedną z czterech w woj. zachodniopomorskim, w którym można stosować od wiosny do jesieni z rowerów dostarczonych przez Nextbike Polska

Zobacz również praca Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Aktulności

Wójt Gminy Kołobrzeg Włodzimierz Popiołek zatrzymany przez CBA

Published

on

wójt gminy kołobrzeg zatrzymany

300 tys. zł łapówki za korzystne zamiany w planie zagospodarowania przestrzennego. Trzy osoby zatrzymane przez CBA.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Sunrise Festival 2022

Published

on

Sunrise Festival - kilka ciekawych wzmianek

Wielu z nas rzecz jasna czeka na Sunrise festival w lipcu, bo to bardzo ciekawa opcja, czyli będzie on miał miejsce od 22 do 24 lipca roku 2022 i pojawią się na nim ciekawi artyści, tacy jak Sikedope, Marshmello, Faithless, Gareth Emery, Marlo, Jordan Suckley, Paul Van Dyke i Ruben De Ronde. W tym świecie po pandemii tego typu widowisko jest rzecz jasna bardzo ciekawą opcją, bo wcześniej ludzie byli tak jakby zmuszeni do siedzenia w domu. Nie mniej jednak okres letni nawet w czasie pandemii był tym bardziej luźnym. Kluczowe znaczenie ma też i to, że wielu z nas potrzebuje tego odejścia od myśli powiązanych z inflacją i nieciekawą sytuacją gospodarczą, a festival to ten ciekawszy czas, w którego przypadku możemy choć na chwilę zapomnieć o złych chwilach. Trudno też dokładnie stwierdzić jak będzie wyglądać przyszłość, zwłaszcza ta nieco dalsza, bo zapewne jesienią powrócą te utrudnienia natury gospodarczej i dlatego lipiec i sierpień, a nawet czerwiec powinny być tymi pełnymi bardziej pozytywnych wrażeń, bo na nich zależy niemal każdemu. Właśnie dlatego ludzie nie uczestniczący w tych wydarzeniach, będą chcieli przynajmniej je zobaczyć w sieci lub w telewizji.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Uwaga na maile Bnp Paribas Bank

Published

on

Bnpparibas Bank

Oszuści znowu rozsyłają fałszywe maile tym razem podszywają się pod Bnp Paribas Bank.

(więcej…)

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl