Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

Miejsce targowe w Kołobrzegu remont

Miejsce targowe w Kołobrzegu remont

Przedsiębiorcy nie pogodzili się na grunt oferowany przez miasto, jako zastępczy, na etap remontu targowiska miejskiego przy ulicy Trzebiatowskiej. Magistrat chciał przenieść handlujących na drogę Okopową, niedaleko kładki nad torami. Przeszkodą planowałem być krótki dojazd oraz minus miejsc parkingowych.

Miejsce targowe w Kołobrzegu remont

 

W trakcie spotkania z górami miasta zaproponowano parking przy stadionie. Tu ścianą jest jednak plan zagospodarowania, który uniemożliwia handel w tym znaczeniu. Chociaż urzędnicy sprawdzą czyli na pewno nie da się nic w tym punkcie zrobić. Alternatywą ma żyć miejsce naprzeciw kołobrzeskiego cmentarza. Docelowo jest one określone pod budowę nowego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Wkrótce kupcy wraz z ludźmi mają przyjrzeć się wskazanej lokalizacji.

Dodatkowo handlujący chcieliby zmienić termin wartego 6,5 miliona remontu. Magistrat chciał rozstrzygnąć przetarg również w bieżącym roku, tak aby po 4 miesiącach prac można było z powrotem handlować przy ulicy Trzebiatowskiej. Jednak prawdopodobne jest, że remont podejmie się dopiero jesienią. Jak radzą handlujący, to wiosna jest gwoli nich najtrudniejszym okresem.

Przypomnijmy: oprócz nowej drodze, na terenu przy ul. Trzebiatowskiej, mają pojawić się i inne punkty handlowe, zadaszenie dla młodszych handlarzy i oświetlenie.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o