Connect with us

Published

on

Ponad 300 tysięcy złotych zalegają miastu właściciele zagranicznych aut parkujący w powierzchniach płatnego parkowania. Czy możliwa jest wydajna ściągalność takich mandatów? – Analizujemy inne rozwiązania, m.in. ofertę kancelarii prawnej – mówi Michał Kujaczyński, rzecznik magistratu.

Miasto chce powalczyć o skuteczną ściągalność mandatów

Przypominamy; temat wywołała Agnieszka Trafas, radna Nowego Kołobrzegu, która wniosła do władz miasta zapytanie w obecnej rzeczy. Podane w różnicy na interpelację radnej możliwości są zatrważające; od 2015 roku 5400 kierowców zagranicznych aut nie opłaciło kar za postój bez biletu w powierzchniach płatnego parkowania. Suma mandatów to szybko ponad 300 tysięcy złotych, które absolutnie nie dojdą do miejskiej kasy.

Temat poruszali też radni Rady Miasta, m.in. Krzysztof Plewko z PiS-u, który mówił, że konieczne jest uszczelnienie systemu ściągalności takich opłat.

Problem z ostatnią pozycją ma lecz nie tylko Kołobrzeg. Portal Samorządowy wprost nazywa ściągalność mandatów od właścicieli zagranicznych aut „wadą” i podkreśla, iż w jednym Szczecinie dług z pojazdów na zagranicznych tablicach ma prawie 4 miliony złotych.

Jak wyjaśnia: „razem z poradą Parlamentu Europejskiego istnieje możliwość transgranicznej wymiany wiadomości o przestępstwach lub wykroczeniach w kierunku drogowym, nie zawiera ona zawsze mandatów za parkowanie w płatnych strefach parkowania”.

Samorządy są to problem m.in. z ustaleniem właściciela pojazdu, jaki nie uiścił stawki za wypoczynek w płatnej strefie.

Kołobrzeski magistrat szuka rozwiązania tej sprawie. – Materiał jest trudny, dlatego poprosiliśmy o ofertę i radę zewnętrzną kancelarię prawną, która ma się m.in. takimi rzeczami – mówi Michał Kujaczyński, rzecznik Urzędu Miasta.
Spotkanie z prawnikami ma przejść się w przyszłym tygodniu. O jego zyskach będziemy Was informować.

 

zobacz również wydarzenia Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating

Aktulności

Sunrise Festival 2022

Published

on

Sunrise Festival - kilka ciekawych wzmianek

Wielu z nas rzecz jasna czeka na Sunrise festival w lipcu, bo to bardzo ciekawa opcja, czyli będzie on miał miejsce od 22 do 24 lipca roku 2022 i pojawią się na nim ciekawi artyści, tacy jak Sikedope, Marshmello, Faithless, Gareth Emery, Marlo, Jordan Suckley, Paul Van Dyke i Ruben De Ronde. W tym świecie po pandemii tego typu widowisko jest rzecz jasna bardzo ciekawą opcją, bo wcześniej ludzie byli tak jakby zmuszeni do siedzenia w domu. Nie mniej jednak okres letni nawet w czasie pandemii był tym bardziej luźnym. Kluczowe znaczenie ma też i to, że wielu z nas potrzebuje tego odejścia od myśli powiązanych z inflacją i nieciekawą sytuacją gospodarczą, a festival to ten ciekawszy czas, w którego przypadku możemy choć na chwilę zapomnieć o złych chwilach. Trudno też dokładnie stwierdzić jak będzie wyglądać przyszłość, zwłaszcza ta nieco dalsza, bo zapewne jesienią powrócą te utrudnienia natury gospodarczej i dlatego lipiec i sierpień, a nawet czerwiec powinny być tymi pełnymi bardziej pozytywnych wrażeń, bo na nich zależy niemal każdemu. Właśnie dlatego ludzie nie uczestniczący w tych wydarzeniach, będą chcieli przynajmniej je zobaczyć w sieci lub w telewizji.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Uwaga na maile Bnp Paribas Bank

Published

on

Bnpparibas Bank

Oszuści znowu rozsyłają fałszywe maile tym razem podszywają się pod Bnp Paribas Bank.

(więcej…)

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

WOŚP i akcja zbierania nakrętek, dwie akcje jeden cel.

Published

on

WOŚP i akcja zbierania zakrętek, dwie akcje jeden cel.

Pomogą powinno się cały rok nie tylko na granicy grudzień- styczeń dla WOŚP, pomagajmy zawsze i każdemu.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl