Connect with us

Published

on

Polskie społeczeństwo się bogaci. Już niemal 195 tysięcy Polaków zarabia miesięcznie powyżej 20 tysięcy złotych, co kwalifikuje ich do grona zamożnych, a 50 tysięcy osób z tej grupy może pochwalić się dochodami w wysokości 50 tysięcy złotych miesięcznie – wynika z raportu KPMG. Coraz zamożniejsze społeczeństwo to również coraz mniej czasu dla siebie i dla rodziny. Jakie zajęcia dodatkowe rodzice chętnie wybierają dla swoich dzieci?

Polacy coraz bogatsi

Wzrost zamożności deklaruje obecnie prawie 50% Polaków. Prężny rozwój gospodarczy oraz rosnące pensje mają niebagatelny wpływ na dochody Polaków, które systematycznie rosną, powoli dorównując zachodnim standardom. Z przytoczonego na wstępie raportu wynika, że źródłem bogactwa jest praca na etacie. Co więcej, pozytywny wpływ na wzrost zamożności Polaków ma również rekordowo niskie bezrobocie (6,6%) oraz najwyższy od lat wzrost gospodarczy, który szacowany jest na około 4,2%. Badania przeprowadzone przez CBOS donoszą o pierwszym od lat przypadku mniejszego odsetka gospodarstw domowych żyjących na kredyt w porównaniu z gospodarstwami, które posiadają oszczędności.

Więcej pieniędzy, mniej czasu

Rosnące bogactwo społeczeństwa wynika z ciężkiej pracy, okupionej niejednokrotnie czasem rodzinnym. Mnogość zadań do wykonania oraz narastające zobowiązania zawodowe wpływają zazwyczaj na notoryczny brak czasu. Coraz więcej zapracowanych rodziców decyduje się zatem na zajęcia dodatkowe w szkole dla swoich pociech lub różne zajęcia pozalekcyjne, oferowane przez kluby sportowe, taneczne czy muzyczne. Szeroka gama zajęć pozwala dzieciom spędzić czas produktywnie w oczekiwaniu na rodziców. Warto pamiętać, że zajęcia pozalekcyjne mają służyć nie tylko nauce nowych umiejętności, ale przede wszystkim mają zapewniać dziecku kontakt z grupą rówieśniczą. Fachowo zjawisko to nazywane jest “poszukiwaniem siebie” lub budowaniem tożsamości.

Nauka tańca sposobem na zrównoważony rozwój

Poszukiwanie własnej tożsamości u dziecka jest zazwyczaj związane z częstą zmianą zainteresowań. Warto umożliwić dziecku podejmowanie decyzji dotyczących zmiany zajęć dodatkowych, ponieważ jest to dla niego niezbędne do poznania samego siebie. Ważne jednak, aby zarówno zajęcia dodatkowe w szkole jak i pozalekcyjne pozwalały na zrównoważony rozwój. Doskonałym pomysłem jest zatem nauka tańca, która pozwala utrzymać doskonała kondycję, rozładować stres dnia codziennego oraz nadmiar energii. Zajęcia taneczne prowadzone w akompaniamencie muzyki oddziałują na emocje dziecka oraz jego wyobraźnię. Poprawia się koncentracja oraz koordynacja ruchowa, dziecko uczy się karności i pokory. Poznanie własnego ciała stanowi ważny krok w rozwoju dziecka, zatem decydując się na zajęcia dodatkowe warto zaproponować dziecku ten sposób spędzania wolnego czasu. Ciekawą propozycję zajęć oferuje szkoła Cool Kids Dance Studio, która dzięki połączeniu nauki i zabawy pozwala dziecku doskonale spędzić czas. Małe, kameralne grupy pozwalają na skuteczne opanowanie choreografii oraz świetną zabawę.

Artykuł został opracowany przez Damiana Miłosza z Cool Kids Dance Studio

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ciekawostki

Bezpieczna nauka kitesurfingu z FunSurf

Published

on

Bezpieczna nauka kitesurfingu z FunSurf

Z pewnością nieraz zastanawiałeś się, czy nauka kitesurfingu stanowi tak skomplikowany i trudny proces, na jaki wygląda? Od teraz możesz przekonać się o tym osobiście! Szkoła FunSurf, specjalizująca się w profesjonalnych szkoleniach kite, obala wszelkie mity dotyczące sportów wodnych, udowadniając przy tym, że kitesurfing wcale nie wymaga specjalnych umiejętności, czy też sprawności fizycznej. Czasem wystarczy odrobina chęci i motywacji, a cała reszta przebiegnie sprawnie i bez komplikacji. Oferta FunSurf obejmuje zarówno kursy, jak i obozy windsurfingowe, cieszące się coraz większą popularnością. 

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Rolety solarne – innowacja i ekologia w jednym systemie

Published

on

Rolety solarne - innowacja i ekologia w jednym systemie

Odpowiednia ilość światła słonecznego w budynku ma bezpośredni wpływ na właściwy mikroklimat w jego pomieszczeniach. Niewskazana jest zbyt mała jego ilość, jak i zbytnie nasłonecznienie. Z tego względu, sporym wyzwaniem może okazać się sposób na kontrolowanie nasłonecznienia i w razie potrzeby zwiększenie lub zmniejszenie jego poziomu. Najlepszym sposobem jest założenie osłon okiennych, które mogą zapewnić skuteczną ochronę przed słońcem, a dodatkowo stanowią estetyczną dekorację okna. Rolety solarne są jedną z propozycji producentów osłon okiennych, które mają nie tylko praktyczne zastosowanie, ale również stanowią ukłon w kierunku ekologii.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Czym się charakteryzują antresole i podesty magazynowe wysokiej jakości?

Published

on

Czym się charakteryzują antresole i podesty magazynowe wysokiej jakości?

Prowadzisz firmę, której działalność w jakimś stopniu związana jest ze sprzedażą i przechowywaniem produktów? Na pewnym etapie każdy magazyn okaże się za mały. Od razu warto więc zainwestować w antresole magazynowe. Jak rozpoznać te, które charakteryzuje wysoka jakość wykonania, w związku z czym będą Ci służyły przez wiele lat? Przeczytaj niniejszy artykuł, a znajdziesz odpowiedź!

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl