bądź aktywny Ciekawostki felietony Historia z życia wzięta Informacje

Kwas alfa liponowy- czym jest i jak działa na organizm?

kobietachodzacapogorach

Czy słyszałeś kiedykolwiek o kwasie alfa liponowym? A może obił Ci się o uszy coraz popularniejszy skrót ALA? Wielu znanych producentów suplementów diety decyduje się na poszerzenie swej dotychczasowej oferty produktów o certyfikowany wyrób bazujący właśnie na tym składniku. Rozległy wachlarz specjalistycznych preparatów z ALA w roli głównej można znaleźć między innymi na stronie witaminyswanson.pl. Co takiego znajduje się w tym kwasie, że jest on zalecany do uwzględnienia w codziennym jadłospisie każdego z nas?

Dla aktywnych i pasywnych

Kwas alfa liponowy znakomicie sprawdza się jako produkt suplementowy dla wszystkich bez wyjątku – stymuluje pracę organizmu osoby aktywnej, która intensywnie uprawia spor, ale także wskazany jest jako dodatek do menu nietrenującego, zaś chcącego po prostu zdrowo się odżywiać. ALA to jednak coś więcej niż zwykły trend na naturalne odżywianie czy ciekawostka dietetyczna. W tym składniku ukryte są bowiem niesamowicie silne przeciwutleniacze. To one odpowiadają zaś za eliminację szkodliwych dla naszego organizmu wolnych rodników tlenowych przez które z czasem może rozwinąć się choroba nowotworowa. W najmniej groźnym wydaniu ich nadmiar przejawia się ogólnym osłabieniem i zjawiskiem chronicznego zmęczenia. Regularne dawkowanie kwasu alfa liponowego, zgodnie z zaleceniami producenta, jak najbardziej może powyższe niekorzystne stany zdrowotne zahamować, a także zlikwidować uczucie ciągłego niewyspania. W naturalnych warunkach, opisywany ALA występuje w zasadzie w każdym jednym organizmie żywym, a nawet jest on obecny we wszelkich pojedynczych komórkach. Pod kątem chemicznym zaś, to swego rodzaju tłuszcz na pierwszy rzut oka kojarzący się z witaminą. Niemniej jednak nie da rady, aby organizm człowieka produkował ALA samoistnie, więc niezbędne jest jego czerpanie z pokarmów co dzień dostarczanych w jadłospisie. Można zatem wprowadzić do swego menu duże ilości drożdży piwnych, szpinaku, czy mięsa, ale dużo wygodniejszym rozwiązaniem jest postawienie na kapsułki suplementowe takie jak te z wyżej już wspomnianego sklepu witaminyswanson.pl.

W dwóch wymiarach

Kwas alfa liponowy wykazuje niesamowicie szerokie oddziaływanie na ogólną kondycję zdrowotną człowieka. Przede wszystkim jest on doceniany przez naukowców za wykonywanie dwóch podstawowych zadań, do jakich zalicza się zwiększanie metabolizmu oraz redukowanie tkanki tłuszczowej. Pierwsza rola ALA daje sposobność czerpania większej ilości energii z tłuszczów, białek czy węglowodanów, z kolei druga funkcja przyczynia się do stymulowania procesu lipolizy, czyli w wielkim skrócie- rozpadania się tkanki tłuszczowej. Co więcej ALA jest doskonałą ochroną przed rozwojem raka oraz środkiem naturalnym wykorzystywanym w celu łagodzeniu skutków nowotworów. Poprawia prace systemu immunologicznego i uniemożliwia mnożenie się szkodzących organizmowi wirusów. Jest barierą przed powstawaniem katarakty oraz osłania mózg/ Oczyszcza wątrobę i reguluje poziom cukru.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments