Poczta kurier Kołobrzeg zamów online

Z powodu wzrastającego tempa życia i większej popularności zakupów przez internet, coraz częściej korzystamy z usług firm przewozowych. Istniejące na rynku usługi kuszą nas korzystnymi cenami i błyskawicznymi terminami dostarczenia. Wysyłanie przesyłek z Poczta kurier Kołobrzeg jest dziecinnie proste i naprawdę może ułatwić nam życie. Co powinniśmy wiedzieć o wysyłaniu przesyłek kurierem? Jakie będą dobre strony takiego rozwiązania? Oraz jakie niedopatrzenia popełniamy przy wysyłaniu przesyłek?

Poczta kurier Kołobrzeg

Niewielkie przesyłki

zamów kuriera

Najchętniej wysyłane przesyłki, to takie o małych wymiarach. Mimo że przetransportowanie ich samemu na pocztę być może nie jest, aż takie skomplikowane, jednak możliwość odbioru ich z naszego domu przez pracownika firmy kurierskiej dużo upraszcza. Możemy oszczędzić przy tym czas a także nasze nerwy, bo oczekiwanie w kolejkach do okienka nigdy nie było przyjemne. Wysłanie małej paczki to tylko kilka etapów, najpierw trzeba złożyć zlecenie na kuriera, zabezpieczyć pakunek zgodnie z wytycznymi a następnie poczekać aż Poczta kurier Kołobrzeg zjawi się pod naszym mieszkaniem.

Firma kurierska miasto może wziąć naszą przesyłkę już tego samego dnia, jeśli zrobiliśmy zamówienie w godzinach rannych, albo dnia następnego. Może mieć to znaczenie szczególnie kiedy zależy nam na doręczeniu przesyłki do odbiorcy na czas. Najczęściej czas doręczenia przesyłki to 24 godziny w następnym dniu pracującym.

Wysyłka hurtowa

Gdy jesteśmy małym przedsiębiorcą i wysyłamy wiele przesyłek każdego miesiąca możemy skorzystać z oferty wysyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwoli to zmniejszyć liczbę dokumentów. Dodatkowo mamy wtedy szansę dostania faktury zbiorczej pod koniec miesiąca.

Przy nadawaniu tylu przesyłek na pewno zauważymy również korzyści z odbierania ich przezpracownika firmy kurierskiej prosto z naszego domu. Zaniesienie ich każdorazowo do placówki pocztowej zajęło by dużo czasu a także wymagało od nas siły, szczególnie kiedypakunki dużo ważą. Ponadto cena przesyłek hurtowych okazuje się korzystniejsza niż płatność za każdą z paczek oddzielnie. Jeśli więc potrzebujemy przesyłać znaczące ilości przesyłek możemy skorzystać z oferty przesyłek hurtowych.

Transport palet

A co wtedy, jeśli pakunek który chcemy nadać zajmuje naprawdę dużo miejsca oraz dużo waży? Opłacalnym wyjściem jest wysłanie go na palecie. Firma kurierska miasto proponuje nam przewóz towaru do 500 kg. Nadanie palety nie różni się zbytnio od nadania normalnej przesyłki. Także musimy złożyć zamówienie, zabezpieczyć przesyłkę oraz umożliwić kurierowi odbiór. Ze względu na rozmiary pakunku musimy ułatwić podjazd dla samochodu ciężarowego do punktu składowania ładunku.

Dobrze pamiętać, że wyliczając wysokość przesyłki oraz wagę musimy uwzględnić paletę. Typowa euro-paleta waży około 25 kg i liczy mniej więcej 15 cm wysokości. Ponadto zrobione z drewna palety będą zmienić swoją wagę pod wpływem wilgoci, dlatego najlepiej nie przybliżać się do granicznej wagi pakunku. Wybierając paletę na której prześlemy towar, sprawdźmy czy będzie ona w dobrym stanie. Uszkodzona paleta nie może stanowić właściwego zabezpieczenia i przedmioty na palecie mogą ulec uszkodzeniu. Gdy zostanie stwierdzone, że paleta nie była cała w momencie wysłania pakunku, możemy mieć problem z otrzymaniem zwrotu za zniszczenia.

Najczęstsze zasady nadawania przesyłek

Każda firma kurierska miasto ma swoje wewnętrzne wymagania dotyczące wymiarów, opakowania przesyłek i kontaktu z kurierem. Dlatego należy zapoznać się z nimi przed zrobieniem zamówienia. Najważniejszą rzeczą przy przygotowywaniu przesyłki jest właściwe jej zabezpieczenie. Będzie to zależne od zawartości przesyłki i jej gabarytów. W przypadku palet zazwyczaj wystarczy okręcenie jej folią lub zabezpieczenie towaru specjalnymi pasami. Niewielkie przesyłki z delikatną zawartością będą potrzebowały uszczelnienia, które będzie pochłaniało pojawiające się wstrząsy. Co prawda Poczta kurier Kołobrzeg chce by wszystkie pakunki były przenoszone z delikatnością, jednak musimy pamiętać, że w czasie transportu nasza przesyłka może się przechylać a nawet być zgnieciona przez inne przesyłki.

Kolejną rzeczą o której wiele klientów zapomina jest wydrukowanie listu przewozowego. Poczta kurier Człopa odbierając pakunek potrzebuje również ten list przewozowy otrzymać ,więc jeśli nie wygenerowaliśmy go zawczasu, będziemy musieli to zrobić gdy kurier już oczekuje. Tym samym przedłużamy czas odbioru przesyłki i w skali roboczego dnia, może zdarzyć się, że pracownik firmy kurierskiej nie zdoła do kogoś dojechać. Dlatego warto myśleć nie tylko o nas samych, ale również o pozostałych chcących skorzystać z usług Poczta kurier Kołobrzeg .

Zobacz również poczta Kurier

Udostępnij

Kategorie
———————————–