Connect with us

Published

on

Od zawsze wiadomo, że jedną z najbardziej kosztownych rzeczy w domu jest ogrzewanie. Podczas sezonu, który trwać może nawet od września do późnego kwietnia, łącznie na ogrzewanie wydawane jest w statystycznym domu od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Kwoty uzależnione są od wielu czynników, wśród których do najważniejszych zaliczamy rodzaj ogrzewania i ogólny stan domu. Jak zatem zaoszczędzić na ogrzewaniu?

 

Dobra izolacja termiczna, czyli prawidłowe ocieplenie domu

 

Jedną z najważniejszych rzeczy, jeśli chodzi o oszczędności w domu, jest dbanie o to, aby nie uciekało ciepło. Nawet najbardziej ekologiczne i energooszczędne ogrzewanie na niewiele się zda, jeśli przez nieszczelne okna lub dach będzie uciekało ciepło. Najczęściej to właśnie dach jest miejscem, przez które ucieka dużo ciepła. Bardzo łatwo to ocenić, ponieważ zimą, dachy, na których nie zalega śnieg, to najczęściej dachy, które nie są odpowiednio dobrze ocieplone bądź nie są ocieplone w ogóle.

Jak dobrze ocieplić dach?

Jest wiele sposobów na prawidłowe i dobre ocieplenie dachu i całego domu. Jednym z nich, ostatnio bardzo popularnym jest ocieplenie natryskowe. Na czym ono polega? W zakamarkach dachów i na całej jego powierzchni rozprzestrzeniania jest pianka, która powstaje w wyniku nanoszenia jej specjalnym pistoletem. Pianka początkowo ma konsystencję wodnistą i dopiero za sprawą tego pistoletu staje się pianką. Nie jest to bardzo popularne rozwiązanie głównie dlatego, że jest stosunkowo drogie, a także wymaga specjalistycznej wiedzy, żeby jej nanoszenie było w pełni bezpieczne i skuteczne. Jednak pomimo to, w ostatecznym rozrachunku koszty są dużo niższe niż np. w przypadku zwykłego styropiany, czy wełny. Jak to możliwe?

Ocieplenia pianą PUR są przede wszystkim dużo bardziej wydajne. Z jednego opakowania płynnego surowca, powstaje kilka razy więcej piany do ocieplenia. To sprawia, że pomimo wyższej ceny kupujemy znacznie mniej pianki niż innych surowców do ociepleń. Ponadto ocieplenia natryskowe są bardziej efektywne. Zatrzymują znacznie więcej ciepła, są odporne na wilgoć i pozwalają zatrzymać ciepło także w dni, w które dom nie jest ogrzewany.

Inwestycja w oszczędzanie

Zdecydowanie wybór piany PUR jest inwestycją w oszczędność. Mniej strat ciepła to więcej pieniędzy w portfelu i mniej zużytego na ogrzewanie węgla, gazu, prądu, czyli właśnie mniej wydanych pieniędzy. Warto pamiętać o tym podczas budowy czy remontu

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ciekawostki

Bezpieczna nauka kitesurfingu z FunSurf

Published

on

Bezpieczna nauka kitesurfingu z FunSurf

Z pewnością nieraz zastanawiałeś się, czy nauka kitesurfingu stanowi tak skomplikowany i trudny proces, na jaki wygląda? Od teraz możesz przekonać się o tym osobiście! Szkoła FunSurf, specjalizująca się w profesjonalnych szkoleniach kite, obala wszelkie mity dotyczące sportów wodnych, udowadniając przy tym, że kitesurfing wcale nie wymaga specjalnych umiejętności, czy też sprawności fizycznej. Czasem wystarczy odrobina chęci i motywacji, a cała reszta przebiegnie sprawnie i bez komplikacji. Oferta FunSurf obejmuje zarówno kursy, jak i obozy windsurfingowe, cieszące się coraz większą popularnością. 

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Rolety solarne – innowacja i ekologia w jednym systemie

Published

on

Rolety solarne - innowacja i ekologia w jednym systemie

Odpowiednia ilość światła słonecznego w budynku ma bezpośredni wpływ na właściwy mikroklimat w jego pomieszczeniach. Niewskazana jest zbyt mała jego ilość, jak i zbytnie nasłonecznienie. Z tego względu, sporym wyzwaniem może okazać się sposób na kontrolowanie nasłonecznienia i w razie potrzeby zwiększenie lub zmniejszenie jego poziomu. Najlepszym sposobem jest założenie osłon okiennych, które mogą zapewnić skuteczną ochronę przed słońcem, a dodatkowo stanowią estetyczną dekorację okna. Rolety solarne są jedną z propozycji producentów osłon okiennych, które mają nie tylko praktyczne zastosowanie, ale również stanowią ukłon w kierunku ekologii.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Czym się charakteryzują antresole i podesty magazynowe wysokiej jakości?

Published

on

Czym się charakteryzują antresole i podesty magazynowe wysokiej jakości?

Prowadzisz firmę, której działalność w jakimś stopniu związana jest ze sprzedażą i przechowywaniem produktów? Na pewnym etapie każdy magazyn okaże się za mały. Od razu warto więc zainwestować w antresole magazynowe. Jak rozpoznać te, które charakteryzuje wysoka jakość wykonania, w związku z czym będą Ci służyły przez wiele lat? Przeczytaj niniejszy artykuł, a znajdziesz odpowiedź!

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl