Connect with us

Published

on

Jeśli jesteś przedsiębiorcą czy restauratorem masz szereg obowiązków. Obowiązki te mają za zadanie nie tylko chronić biznes, ale przede wszystkim chronić konsumentów, którzy do restauracji przychodzą, aby zjeść posiłek. Wszystkie obowiązki nie są regulowane prawnie, tylko część z ich podlega jakiejkolwiek kontroli, jednak zaniedbania ze strony restauratora mogą być w bardzo szybki sposób zweryfikowane. Jakie są zatem te obowiązki i czy czyszczenie separatorów jest jednym z nim?

Obowiązki właściciela restauracji

Czystość, czystość i jeszcze raz czystość

Jednym z obowiązków restauratora jest dbanie o czystość. Nie tylko ogólny estetyczny wygląd restauracji, ale przede wszystkim czystość na kuchni, na zapleczu i w toalecie. To właśnie niedbanie o czystość w tych miejscach może doprowadzić do powstania niebezpiecznych bakterii, które rozwijają się w wilgoci i cieple. Dobrze prowadzona restauracja powinna przede wszystkim przygotowywać posiłki w należytych warunkach. Kuchnia musi być sprzątana każdego dnia po zakończonym serwisie bardzo dokładnie. Podobnie toalety i pomieszczenia gospodarcze, tylko dzięki temu goście mogą mieć pewność, że posiłki, które lądują na ich stołach, są w pelni zdrowe i nie zawierają żadnych szkodliwych elementów.

Czyszczenie separatorów

Separatory to elementy, których zadaniem jest oddzielenie ciężkiego tłuszczu od innych wodnych odpadów. Montowane są w rurach odpływowych i dbają o to, żeby oleje i tłuszcze nie spływały do kanalizacji, tylko kumulowały się w pojemnikach, skąd później transportowane są do utylizacji. Separatory muszą działać poprawnie, dlatego też konieczne jest czyszczenie separatorów regularnie, a częstotliwość tego czyszczenia zależy od tego, jak dużo tego tłuszczu jest wytwarzane. Z reguły czyszczenie odbywać powinno się raz na kilka tygodni, raz na miesiąc bądź dwa, jednak wiele restauracji dokonuje czyszczenia nawet częściej. Ponadto każdy z separatorów musi być serwisowany.

Serwis separatorów to usługa, która jest obowiązkową usługą towarzyszącą montowaniu separatorów i odbywać powinien się od regularnie co kilka tygodni i określa to producent warto zwracać na to uwagę i pilnować serwisowania, bo dzięki niemu można uniknąć wielu trudnych, skomplikowanych i pracochłonnych napraw, które mogą wyłączyć kuchnie z pracy na kilka godzin.

Prowadzenie restauracji to nie tylko wydawanie posiłków, ale także, a nawet przede wszystkim, dbanie o dobre funkcjonowanie biznesu, które może okazać się dużo trudniejsze, jeśli nie będziemy pamiętać o najbardziej podstawowych rzeczach.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ciekawostki

Bezpieczna nauka kitesurfingu z FunSurf

Published

on

Bezpieczna nauka kitesurfingu z FunSurf

Z pewnością nieraz zastanawiałeś się, czy nauka kitesurfingu stanowi tak skomplikowany i trudny proces, na jaki wygląda? Od teraz możesz przekonać się o tym osobiście! Szkoła FunSurf, specjalizująca się w profesjonalnych szkoleniach kite, obala wszelkie mity dotyczące sportów wodnych, udowadniając przy tym, że kitesurfing wcale nie wymaga specjalnych umiejętności, czy też sprawności fizycznej. Czasem wystarczy odrobina chęci i motywacji, a cała reszta przebiegnie sprawnie i bez komplikacji. Oferta FunSurf obejmuje zarówno kursy, jak i obozy windsurfingowe, cieszące się coraz większą popularnością. 

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Rolety solarne – innowacja i ekologia w jednym systemie

Published

on

Rolety solarne - innowacja i ekologia w jednym systemie

Odpowiednia ilość światła słonecznego w budynku ma bezpośredni wpływ na właściwy mikroklimat w jego pomieszczeniach. Niewskazana jest zbyt mała jego ilość, jak i zbytnie nasłonecznienie. Z tego względu, sporym wyzwaniem może okazać się sposób na kontrolowanie nasłonecznienia i w razie potrzeby zwiększenie lub zmniejszenie jego poziomu. Najlepszym sposobem jest założenie osłon okiennych, które mogą zapewnić skuteczną ochronę przed słońcem, a dodatkowo stanowią estetyczną dekorację okna. Rolety solarne są jedną z propozycji producentów osłon okiennych, które mają nie tylko praktyczne zastosowanie, ale również stanowią ukłon w kierunku ekologii.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Czym się charakteryzują antresole i podesty magazynowe wysokiej jakości?

Published

on

Czym się charakteryzują antresole i podesty magazynowe wysokiej jakości?

Prowadzisz firmę, której działalność w jakimś stopniu związana jest ze sprzedażą i przechowywaniem produktów? Na pewnym etapie każdy magazyn okaże się za mały. Od razu warto więc zainwestować w antresole magazynowe. Jak rozpoznać te, które charakteryzuje wysoka jakość wykonania, w związku z czym będą Ci służyły przez wiele lat? Przeczytaj niniejszy artykuł, a znajdziesz odpowiedź!

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl