Published

on

Zakup nieruchomości to jedna z lepszych inwestycji. Nieruchomości z czasem nie tylko nie tracą na wartości, ale część z nich wręcz zyskuje. Dlatego też jest to jeden z lepszych sposobów na zainwestowanie pieniędzy. Ostatnio bardzo popularne jest kupowanie mieszkań lub domów na wynajem w miejscowościach turystycznych. Gdzie warto inwestować?

Domki nad morzem

Ludzi można podzielić na tych, co preferują góry i na tych, którzy wolą morze. Niestety w Polsce sezon nadmorski jest bardzo krótki. Z reguły trwa od czerwca do końca sierpnia. Czasem morze jest destynacją osób wybierających się na majówkę, a w cieplejsze lata i we wrześniu spotkać można turystów. Jednak decydując się na zakup nieruchomości nad morzem, głównie na wynajem turystom, trzeba się liczyć z tym, że najwyższy sezon trwa maksymalnie dwa, 2,5 miesiąca. Zdecydowanie najpopularniejszymi miejscowościami nadmorskimi jest Trójmiasto, Rewal, Ustka. To właśnie tam najchętniej przyjeżdżają turyści.

Góry – apartamenty i nieruchomości

Wybierając góry jako miejsce inwestycji, można liczyć na to, że tam sezon trwa praktycznie cały rok. Apartamenty na sprzedaż w Wiśle cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem i równie chętnie są wynajmowane. Zimą przyjeżdżają tam turyści, aby jeździć na nartach i snowboardzie, latem, aby wypoczywać na osłonecznionych stokach, natomiast jesień i wiosna to czas wędrówek. Dlatego też sprzedaż nieruchomości w mieście Wisła to bardzo prężnie rozwijający się dział inwestycyjny, również dlatego, że powstaje tam szereg nowych osiedli, nowych budynków mieszkalnych. To beskidzkie miasto jest popularną i jedna z najczęściej wybieranych destynacji zarówno na narty, jak i wakacyjny wypoczynek w górach. Popularność Beskidu przekłada się więc na rynek nieruchomości w tym na większe zainteresowanie kupnem, wynajmem i sprzedażą nieruchomości.

Warto zaznaczyć, że nieruchomości w mieście Wisła, nie tylko apartamenty, ale także domki, czy puste działki, to również idealne miejsce do zamieszkania, bądź pod kolejne inwestycje. W popularnych miejscowościach turystycznych nigdy nie ma zbyt wielu restauracji czy pensjonatów. Dlatego warto również spojrzeć na to z tej strony. Natomiast należy liczyć się z tym, że Wisła, czy nadmorskie miejscowości to przede wszystkim wynajem krótkoterminowy, który może być nawet bardziej opłacalny niż długoterminowy, jednak wymaga większego zaangażowania ze strony właściciela.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ciekawostki

Bezpieczna nauka kitesurfingu z FunSurf

Published

on

Bezpieczna nauka kitesurfingu z FunSurf

Z pewnością nieraz zastanawiałeś się, czy nauka kitesurfingu stanowi tak skomplikowany i trudny proces, na jaki wygląda? Od teraz możesz przekonać się o tym osobiście! Szkoła FunSurf, specjalizująca się w profesjonalnych szkoleniach kite, obala wszelkie mity dotyczące sportów wodnych, udowadniając przy tym, że kitesurfing wcale nie wymaga specjalnych umiejętności, czy też sprawności fizycznej. Czasem wystarczy odrobina chęci i motywacji, a cała reszta przebiegnie sprawnie i bez komplikacji. Oferta FunSurf obejmuje zarówno kursy, jak i obozy windsurfingowe, cieszące się coraz większą popularnością. 

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Rolety solarne – innowacja i ekologia w jednym systemie

Published

on

Rolety solarne - innowacja i ekologia w jednym systemie

Odpowiednia ilość światła słonecznego w budynku ma bezpośredni wpływ na właściwy mikroklimat w jego pomieszczeniach. Niewskazana jest zbyt mała jego ilość, jak i zbytnie nasłonecznienie. Z tego względu, sporym wyzwaniem może okazać się sposób na kontrolowanie nasłonecznienia i w razie potrzeby zwiększenie lub zmniejszenie jego poziomu. Najlepszym sposobem jest założenie osłon okiennych, które mogą zapewnić skuteczną ochronę przed słońcem, a dodatkowo stanowią estetyczną dekorację okna. Rolety solarne są jedną z propozycji producentów osłon okiennych, które mają nie tylko praktyczne zastosowanie, ale również stanowią ukłon w kierunku ekologii.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Czym się charakteryzują antresole i podesty magazynowe wysokiej jakości?

Published

on

Czym się charakteryzują antresole i podesty magazynowe wysokiej jakości?

Prowadzisz firmę, której działalność w jakimś stopniu związana jest ze sprzedażą i przechowywaniem produktów? Na pewnym etapie każdy magazyn okaże się za mały. Od razu warto więc zainwestować w antresole magazynowe. Jak rozpoznać te, które charakteryzuje wysoka jakość wykonania, w związku z czym będą Ci służyły przez wiele lat? Przeczytaj niniejszy artykuł, a znajdziesz odpowiedź!

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne