Connect with us

Published

on

ak powszechnie wiadomo, bezrobocie w Polsce zostało w ostatnich latach znacznie ograniczone, choć jeszcze niedawno mało kto wierzył w sytuację jaką mamy obecnie. W 2004 roku w miesiącach zimowych notowano ponad dwudziestoprocentowe bezrobocie, natomiast jeszcze pięć lat ten wskaźnik wynosił kilkanaście procent. Obecnie jest zdecydowanie lepiej na rynku pracy w Polsce. Dane GUS na okres kwietnia 2019 roku podają, że w tym miesiącu pozostawało 5,6 % osób.

Bezrobocie w Polsce z podziałem na województwa

Jest ono jednak zróżnicowane w poszczególnych województwach. Najniższe bezrobocie zanotowano w województwie wielkopolskim, gdzie wyniosło zaledwie 3%. Nie we wszystkich powiatach sytuacja przedstawia się jednak tak dobrze, bo w konińskim bezrobocie wynosiło niemal 9%. Sytuacja w większych miastach jest jednak dobra dla pracowników, zwłaszcza w Poznaniu, gdzie prawie nie ma bezrobocia, oscyluje bowiem w okolicach 1%. W kilku innych województwach także według danych jest stosunkowo łatwo znaleźć pracę. Bezrobociem niższym niż 5% mogą pochwalić się województwa: śląskie (4,2%), pomorskie (4,8%), mazowieckie (4,7%) oraz małopolskie (4,5%). W województwie mazowieckim, gdzie duży udział w ogólnej liczbie mieszkańców ma Warszawa, jest jednak dość skomplikowana. Są tu bowiem powiaty z kilkunastoprocentowym, a nawet ponad dwudziestoprocentowym bezrobociem. Więcej na ten temat na: http://wiesci.waw.pl/

Najwyższe bezrobocie w kraju ze wszystkich województw, niemal dziesięcioprocentowe występuje w woj. warmińsko-mazurskim (9,7%). Jedynie miasto Olsztyn poprawia sytuację tego regionu na tle całego kraju. Wysokie bezrobocie utrzymuje się również w woj. kujawsko-pomorskim (8,4%). Tutaj enklawami z najbardziej chłonnym rynkiem pracy są oczywiście dwa największe miasta, czyli Bydgoszcz i Toruń. W większości powiatów bezrobocie wynosi ponad 10%. Niemal taki sam procent ludzi bez pracy co w woj. kujawsko-pomorskim pozostaje w woj. podkarpackim (8,3%). Podobnie sytuacja wygląda w województwie świętokrzyskim (8%). Ponad pięcioprocentowe bezrobocie występuje również w województwach: zachodniopomorskim (7,1%), podlaskim (7,4%), opolskim (5,9%), łódzkim (5,9%), lubuskim (5,4%) oraz lubelskim (7,7%). W województwie dolnośląskim wskaźnik bezrobocia wynosi równe 5%.

Więcej na ten temat znajdziecie na stronie http://urzadpracy.eu/

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Kołobrzeg

Na S6 ciężarówka uderzyła w samochód straży pożarnej

Published

on

Na S6 ciężarówka wpadła w wóz straży pożarnej

W przestrzeni Stramnicy trafiło do porównania z udziałem wozu kołobrzeskich strażaków.

Na trasie S6 w samochód warty miał wjechać inny pojazd. Trwa ustalanie przyczyn zdarzenia. Więcej informacji wkrótce.

Aktualizacja:

W zdarzeniu nikomu nic się nie stało. 60-letni kierowca ciężarówki został ukarany 500 zł mandatem

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

Kołobrzeg

Znów alarm bombowy. Zarządzono ewakuację

Published

on

Znów alarm bombowy. Zarządzono ewakuację

To kolejny, trzeci już dzień, kiedy służby ratunkowe i policja są alarmowane o mailu, w którym ktoś grozi podłożeniem ładunku wybuchowego. Biorą je pozycje edukacyjne. W czwartek informację o jednakowej treści dostał ośrodek dla pań niepełnosprawnych przy ulicy Mazowieckiej w Kołobrzegu.

Podjęto opinię o ewakuacji pełnych będących obecnie pod opieką wychowawców i terapeutów. Na zajęciu pojawili się strażacy i policjanci. Zagrożenia nie stwierdzono. Maile tej historii przychodzą z pewnego momentu do placówek w wszystkim świata.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Kołobrzeg

Koronawirus w obszarze. Zmarła kolejna postać z powiatu kołobrzeskiego

Published

on

Koronawirus w rejonie. Zmarła kolejna osoba z powiatu kołobrzeskiego

81-letni mężczyzna z powiatu kołobrzeskiego jest następującą ofiarą koronowirusa w własnym świecie. O śmierci pacjenta, który hospitalizowany był SPWSZ w Szczecinie poinformowała Wojewódzka Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Szczecinie. Tym jednym liczba osób, które zmarły z początku COVID-19 na gruncie powiatu kołobrzeskiego wzrosła do czterech.

W czwartek na gruncie powiatu kołobrzeskiego odnotowano również 4 inne przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Są wówczas 2 młode dziewczyny, mężczyzna w zwykłym wieku i starsza kobieta.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl