Wypoczynek w SPA czyli czas na błogi relaks

W dzisiejszych czasach pobyty w SPA, które zostały określone nowo stworzonym terminem „turystyki regeneracyjnej” są niezwykle popularne. Z roku na rok, coraz więcej osób decyduje się na wypoczynek w SPA, który pozwala na zregenerowanie nie tylko sił fizycznych, ale przede wszystkim, na zdystansowanie się od problemów życia codziennego i odnalezienie równowagi i harmonii. Wypoczynek w SPA jest ponadto świetną okazją do spędzenia czasu na łonie natury, pieszych wycieczek oraz wypraw rowerowych. Co więcej, daje możliwość cieszenia się niezwykłymi chwilami w gronie najbliższych-przyjaciół, partnera czy całej rodziny.

Wypoczynek w SPA czyli czas na błogi relaks

Co oznacza termin SPA?
Termin SPA pochodzi od łacińskiego terminu „Sanus per aquam”, co oznacza „zdrowie przez wodę”. W czasach starożytnych przywiązywano niezwykle wielką wagę do pielęgnacji ciała. Niestety później, tradycja ta zanikła. Odrodziła się jednak w czasach nowożytnych i dziś cieszy się niezwykłą popularnością.

Wypoczynek w SPA-dla kogo?
W dzisiejszych czasach istnieje bardzo wiele ośrodków i hoteli SPA, których oferty zadowolą nawet najbardziej wymagających. Co za tym idzie, z wypoczynku w SPA zadowolone będą nie tylko osoby starsze, które z powodzeniem wypoczynek mogą połączyć z rehabilitacją i masażami, ale także pary czy rodziny z dziećmi. Dostępne w większości SPA pakiety zostały tak opracowane, że każda osoba, bez względu na wiek i płeć, nie będzie mogła narzekać na nudę. Wypoczynek w SPA jest idealnym rozwiązaniem przede wszystkim dla osób, które cenią sobie spokój, ład i harmonię oraz chciałyby zregenerować swoje ciało, aby poczuć się wypoczętymi i pełnymi energii.

Co w swojej ofercie mają hotele SPA?
Bogata oferta hoteli SPA ułożona jest w taki sposób, aby każda osoba mogła dopasować dla siebie idealne zabiegi i aktywności, przykładowo:
– kąpiele w basenie,
– saunę,
– kąpiele w jacuzzi lub wannie z hydromasażem,
– ćwiczenia fitness,
– aqua aerobic,
– nordic walking,
– masaże tradycyjne oraz olejkami aromatycznymi czy gorącą czekoladą,
– peelingi całego ciała,
– różnorodne zabiegi na twarz,
– lecznicze kąpiele w wodzie siarczkowej,
– inhalacje ziołowe i kwiatowe,
– zabiegi dla dłoni i stóp.

Gdzie znajdują się hotele SPA?
Hotele SPA są w tej chwili rozsiane w całej Polsce, choć najwięcej z nich odnajdziemy nad morzem i w górach.

Ile kosztuje pobyt w SPA?
Ceny za pobyt w SPA są niezwykle zróżnicowane, w zależności od standardu hotelu, jaki wybierzemy. Ponadto, w większości hoteli SPA dostępne są pakiety, które dostosowane są do indywidualnych potrzeb. Pakiety takie obejmują pobyt z mamą, przyjaciółką, partnerem, a nawet całą rodziną. W cenach pakietów zazwyczaj uwzględnione są niektóre zabiegi. Inne można dokupić dodatkowo. Najbardziej popularne są pakiety weekendowe-ich ceny wynoszą zwykle od 400 do 1000 złotych za jedną osobę. Możliwy jest także oczywiście wypoczynek bez pakietu, jeśli chcemy mieć pełną dowolność w wyborze zabiegów i dostosowaniu ich do naszych potrzeb. Za dobę w hotelu ze SPA zapłacimy od 90 do około 500 złotych za jedną noc.

Autor artykułu
Artykuł przygotowany przez ekskluzywny hotel bristolbusko.pl ze SPA położony w Górach Świętokrzyskich w miejscowości Busko Zdrój

0 0 votes
Article Rating

Popularne

Udostępnij

Polecane wpisy
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kategorie
———————————–