Connect with us

Published

on

Zatrudnienie cudzoziemców (m.in. Ukraińców, Białorusinów, Gruzinów, Rosjan, Mołdawian) w Niemczech. Delegowanie pracowników spoza Unii do czynności w innym kraju Unii Europejskiej. Polscy pracodawcy są szansę kierowania do pracy za granicą naszych pracowników jak jeszcze obywateli innych państw trzecich niebędących członkami Unii Europejskiej.

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Z rady na zajęcie naszym rynkiem pracy obywateli Ukrainy, zatem oni są najczęściej wysyłanymi do pracy za granicą cudzoziemcami przez swoich pracodawców.

Delegowanie jest doskonałą formą wysłania człowieka do nowego świecie w planu czasowego pisania pracy w obecnym końca. Należy przy tymże pamiętać, iż w całym momencie w którym człowiek prowadzi własną pozycję za granicą obowiązują stawki płacy według niemieckich przepisów (Mindestlohn) a minimalna cena od 1 stycznia 2019 roku ma 9,19 euro za godzinę pracy brutto dla pracownika delegowanego, przy czym w wielu dziedzinach obowiązują wyższe ceny płacy minimalnej np. w dziedzinie budowlanej. Aby oddelegować gościa ze wschodu do czynności w Niemczech, wskazane jest dostanie wizy Vander Elst. Stanowi obecne wiza wydawana przez Ambasadę Niemiec w Warszawie. Traktat o działaniu Unii Europejskiej (TFUE) określa zasadę swobody oferowania usług mającą prawo przedsiębiorstwa do realizacji naszych usług w własnym państwie członkowski Unii Europejskiej. Przedsiębiorca na tej tezie może tymczasowo kierować naszych gości bez wymogów uzyskiwania dla nich oddzielnie pozwoleń na produkcję co stanowiło miejsce gdyby pracownik samodzielnie chciał kupić zatrudnienie dokładnie w niemczech bez udziału Polskiego pracodawcy. Kraje członkowskie UE wprowadzają wewnętrzne przepisy, które określają warunki i wskazówki na których pracodawcy innych krajów UE mogą wysyłać naszych gości do czynności w ich końcu.

Niemiecka wiza Vander Elst organizowana jest w celu tymczasowego oferowania usług w Niemczech pracownika, którego do czynności w Niemczech deleguje Polski pracodawca.

Samo uzyskanie wizy skupia się ze uwzględnieniem kilku wymagań:

Obcokrajowiec pragnie posiadać zawartą umowę o pracę czy prawo z Własnym pracodawcą, w układzie z ostatnim wymaga być zabezpieczony i zarabiać minimum od maja u pracodawcy, który decyduje delegować człowieka do czynności w Niemczech. Wymaga w układzie z obecnym legalnie brać na terenie Polski, mieć prawo na produkcję. Potrzebny jest materiał organizowany przez Polski ZUS – zaświadczenie A1 poświadczające, że człowiek podlega Polskiemu ustawodawstwu w obszarze zabezpieczenia publicznego a co istotne aby wystąpić po te teksty konieczne jest wcześniejsze udokumentowane zameldowanie w Polsce i uzyskanie Polskiego Certyfikatu Rezydencji Podatkowej, który decyduje koniec w którym pracownik pokrywa się z osiąganych dochodów.

Uzyskanie ludzi tych tekstów istnieje kilka tygodni natomiast w wypadku braku konieczności uzupełniania braków dla uzyskania któregoś z potrzebnych dokumentów może złapać się w ok. 4 tygodniach od okresu zatrudnienia zatrudnionego w Polsce. Ten sezon jest więcej niezbędny aby udowodnić, że działalność w Niemczech nie jest ostatnim celem zatrudnienia pracownika a z razu po zatrudnieniu nie potrafi on pozostać legalnie wysłany za granicę. Pracownik człowiek jest na trwałe w Polsce oraz jego produkcja za granicą ma charakter jedynie tymczasowy natomiast w ramach naszej karierze w Polsce został przesyłany do dawania naszych obowiązków na obszarze Niemiec okazjonalnie np. przez 3 miesiące. Wniosek o danie wizy Vander Elst chodzi po wcześniejszym zarejestrowaniu się online złożyć w Ambasadzie Niemiec w Stolicy wraz z ceną 75 euro (równowartość w złotych polskich). Agencja Work Holding za pomoc przy kompletowaniu i budowaniu wniosku otrzymuje z pracodawcy dodatkową cenę za usługę w wysokości 250 zł netto za jakiegoś człowieka.

Agencja Pracy Tymczasowej Work Holding, umożliwia Polskim pracodawcom uwaga we jakichkolwiek formach i pozytywne delegowanie naszych gości do Lekturze w Niemczech. Nasza podpora jest kompleksowa – z dobrej i mocnej rekrutacji pracowników z krajów takich jak Ukraina, Białoruś, Gruzja, Mołdawia, Rosja czy Polska poprzez konsultacje prawe i korzyść w załatwieniu wszystkich potrzebnych w ciągu delegowania pracowników materiałów i wizy Vander Elst, aż po rozliczanie kadrowo księgowe.

Do sądzie należy dołączyć: dwa projekty w języku niemieckim, aktualne fotografie biometryczne, paszport, udokumentowanie pobytu i instytucji u pracodawcy, umowa pracodawcy z marką z innego państwa UE, pismo z firmy dostarczającej usługi i dokument A1 oraz kartę EKUZ.

Pracodawca delegujący pracowników musi także zgłosić ten fakt w niemczech w nowych pracach w relacje z wielu czynników, które indywidualnie mogą wymagać poszczególnego zgłoszenia:

Zollamt – Niemiecki Urząd Celny, na internetowym portalu zgłoszeniowym należy zgłosić delegowanych pracowników wielu dziedzin.

SOKA-Bau – Zgłaszamy pracowników branży budowlanej (i dotyczy elektryków). Niemiecka kasa urlopowa do jakiej należy także odprowadzać składkę na odpoczynek.

Finanzamt – Niemiecki Urząd Skarbowy, BG-Bau – ubezpieczyciel wypadkowy branży budowlanych, Deutsche Rentenversicherung – Ubezpieczenia Społeczne, Urząd meldunkowy (pracownicy pozostający w niemczech ponad 3 miesiące podlegają meldunkowi)

Pracownik wysyłany do czynności w Niemczech podlega przepisom w zasięgu płacy minimalnej według niemieckich przepisów Mindestlohn. Płaca minimalna dzieli się w relacje z części i np. ogólna wartość to minimum 9,19 euro brutto za godzinę pracy jednak dla branży budowlanej zatem w relacje od kwalifikacji minimum 12,20 euro brutto za godzinę pracy. Niemieckie urzędy jak też jedne firmy do czynności w jakich pracownicy są delegowani przykładają ogromną rolę do ocenie czy pracownicy otrzymują płacę dobrą z niemieckimi przepisami. Na bieżąco badane są płatności wynagrodzenia, listy płac, godziny pracy oraz nawet polskie deklaracje podatkowe pracowników. Pewną cechę wypłaty dla pracownika można wypłacić jednak w postaci ryczałtu czy diety czy w droga niepodlegającą opodatkowaniu.

Mimo zatrudnienia pracownika przez Własną firmę, pracownikowi delegowanemu przysługuje gwarancja warunków książki i płacy minimalnej według przepisów kraju do którego stał delegowany, czyli tutaj Niemiec. Pracownikowi przysługuje także wypoczynek w rozmiarze pochodzącym z przepisów niemieckich.

Zapraszamy do pomocy oraz współpracy zainteresowanych przedsiębiorców i także Niemieckie firmy zainteresowane pracownikami delegowanymi z Lokalnych spółek.

Źródło artykułu Praca dla Ukraińców w Niemczech

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Artykuł Miesiąca

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

Published

on

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

czwartek w godzinach popołudniowych miało dojść do zatrzymania przez Centralne Biuro Antykorupcyjne starosty Tomasza Tamborskiego. To nieoficjalne informacje, które stanowią jednak na tę chwilę, wśród polityków i urzędników, tajemnicę poliszynela – wiadomo również, że część urzędników Starostwa Powiatowego jest przesłuchiwana, urząd został przeszukany, a dzisiaj ma również zebrać się zarząd Platformy Obywatelskiej w związku z tą sprawą. Oficjalnie Tomasz Tamborski jest na urlopie do 20 października.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Bez kategorii

kredyt sms dla zadłużonych – pożycz łatwo i łatwo w parę sekund! Blachownia wyślij sms O TREŚCI: WNIOSEK na 7257

Published

on

kredyt sms dla zadłużonych – pożycz łatwo i łatwo w parę sekund! Znalazłeś się w krytycznej sytuacji gospodarczej, pilnie potrzebujesz pożyczki na spłatę bieżących zobowiązań albo potrzebujesz gotówki na dokończenie remontu, niemogącą czekać naprawę samochodu, lub na kolejny równie ważny cel? Szukasz serwisu, w jakim zawrzesz umowę pożyczkową na atrakcyjnych dla Ciebie warunkach, bez zbędnych formalności i biurokracji, bez składania znacznej mierze dokumentów, i bez składania zaświadczenia o zarobkach? Skorzystaj z swego serwisu Kredyt-Express, za usługą którego nauczysz się z najpiękniejszymi ofertami dostępnymi dziś na bazarze i obiecasz sobie pożyczkę w parę minut, tylko za pomocą telefonu i internetu!

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Bez kategorii

Pracownik z Ukrainy Moryń zadzwoń 533 024 116

Published

on

Gdzie znaleźć pracownika z Ukrainy

Pracodawcy często stają przed ogromnym wyzwaniem, którym jest wyszukanie właściwego pracownika. Gdy zasoby odpowiednie nie pozwolą na przyjęcie rodaka, pojawia się możliwość uzyskania pracownika za granicą. Tymczasem znalezienie takiego typa ma ogromne wyzwanie. Jak uzyskać dobrego człowieka z Ukrainy i gdzie go szukać?

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl