felietony

Nowoczesne wnętrze z myśliwskimi detalami

Nowoczesne wnętrze z myśliwskimi detalami

Każdy z nas ma swoją wizję urządzania wnętrz, którą sukcesywnie chce wprowadzić do mieszkania. Jedni preferują surową nowoczesność połączoną z naturalnym designem rodem ze Skandynawii. Inni chcą zsynchronizować współczesne trendy z myśliwskimi detalami. Jak tego dokonać i jednocześnie mieszkać w spójnym kolorystycznie i wzorniczo, domu? Zapraszamy do zainspirowania się naszym poradnikiem i zaczerpnięcia ogromnej dawki inspiracji.

ABC myśliwskiego stylu we wnętrzu

Jak wiadomo styl myśliwski to przede wszystkim piękne poroża, rogi lub skóry dzikich zwierząt zdobiące ściany albo meble. To również z całą pewnością grawer na komodzie lub wielkim, jadalnianym stole.

Mało kto jednak wie, że mimo iż styl łowiecki kojarzy się ze starymi domami szlachty lub baronów, da się go wpleść w obecne, nowoczesne mieszkania. Tylko jak to zrobić, gdy nie mamy pojęcia o myśliwskim designie?

Skromne detale na tle nowoczesnego minimalizmu

Faktem jest, że łowcze ozdoby raczej nie zaliczają się do minimalistycznego designu, który obecnie jest na czasie. Mimo wszystko da się to pogodzić, dzięki zastosowaniu kilku trików dekoracyjnych.

Przykładowo poroża pełniące rolę wieszaków w holu lub łazience dopełnią skandynawskiego stylu. Z kolei grawerowane komody lub ich uchwyty mogą świetnie podkreślić przestronne salony albo korytarze.

Inny sposób na zaaranżowane meble myśliwskie we współczesnym domu, to wzbogacenie ich o modne detale, czyli drewniane tace, świece, lampiony albo szkatuły ze szkła.

Łowieckie grawerunki rodem z XXI wieku

Czasami bardzo podoba nam się myśliwski styl, ale boimy się, że nie zda on egzaminu w przypadku naszego wnętrza. Wtedy warto stworzyć na przykład mini łowiecki kącik w jakimś pomieszczeniu – gabinecie, sypialni albo przedpokoju.

W jego skład mogą wchodzić grawerunki na szafce z butami, mała galeria obrazków leśnych zwierząt lub rogi, na których powiesimy parasole albo torby na zakupy. Dobrym pomysłem są tez pojedyncze, łowieckie detale – zegary, misy, małe dywany ze skór lub futra.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez firmę Antlabo.pl.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o