Published

on

Każdy z nas ma swoją wizję urządzania wnętrz, którą sukcesywnie chce wprowadzić do mieszkania. Jedni preferują surową nowoczesność połączoną z naturalnym designem rodem ze Skandynawii. Inni chcą zsynchronizować współczesne trendy z myśliwskimi detalami. Jak tego dokonać i jednocześnie mieszkać w spójnym kolorystycznie i wzorniczo, domu? Zapraszamy do zainspirowania się naszym poradnikiem i zaczerpnięcia ogromnej dawki inspiracji.

ABC myśliwskiego stylu we wnętrzu

Jak wiadomo styl myśliwski to przede wszystkim piękne poroża, rogi lub skóry dzikich zwierząt zdobiące ściany albo meble. To również z całą pewnością grawer na komodzie lub wielkim, jadalnianym stole.

Mało kto jednak wie, że mimo iż styl łowiecki kojarzy się ze starymi domami szlachty lub baronów, da się go wpleść w obecne, nowoczesne mieszkania. Tylko jak to zrobić, gdy nie mamy pojęcia o myśliwskim designie?

Skromne detale na tle nowoczesnego minimalizmu

Faktem jest, że łowcze ozdoby raczej nie zaliczają się do minimalistycznego designu, który obecnie jest na czasie. Mimo wszystko da się to pogodzić, dzięki zastosowaniu kilku trików dekoracyjnych.

Przykładowo poroża pełniące rolę wieszaków w holu lub łazience dopełnią skandynawskiego stylu. Z kolei grawerowane komody lub ich uchwyty mogą świetnie podkreślić przestronne salony albo korytarze.

Inny sposób na zaaranżowane meble myśliwskie we współczesnym domu, to wzbogacenie ich o modne detale, czyli drewniane tace, świece, lampiony albo szkatuły ze szkła.

Łowieckie grawerunki rodem z XXI wieku

Czasami bardzo podoba nam się myśliwski styl, ale boimy się, że nie zda on egzaminu w przypadku naszego wnętrza. Wtedy warto stworzyć na przykład mini łowiecki kącik w jakimś pomieszczeniu – gabinecie, sypialni albo przedpokoju.

W jego skład mogą wchodzić grawerunki na szafce z butami, mała galeria obrazków leśnych zwierząt lub rogi, na których powiesimy parasole albo torby na zakupy. Dobrym pomysłem są tez pojedyncze, łowieckie detale – zegary, misy, małe dywany ze skór lub futra.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez firmę Antlabo.pl.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

felietony

Jak naprawić przeciekający dach bez zmiany pokrycia?

Published

on

Jak naprawić przeciekający dach bez zmiany pokrycia?

Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale przeciekający dach nie zawsze wymaga zmiany całego pokrycia, tylko jego naprawy. Oczywiście jest to znacznie mniej kosztowne, a co najważniejsze można to zrobić w stosunkowo łatwy i szybki sposób. Nie potrzeba do tego specjalnych umiejętności, dlatego też powinien sobie z tym poradzić absolutnie każdy. Naprawa przeciekającego dachu nie jest, aż tak bardzo skomplikowanym zadaniem.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Artykuł Miesiąca

Jaka będzie najlepsza farba do malowania liter na pomniku?

Published

on

Jaka będzie najlepsza farba do malowania liter na pomniku?

Dobór odpowiedniej farby do pomników, to bardzo ważna kwestia. Zależy Ci przecież na tym, aby zachowały kolor i jakość przez jak najdłuższy czas. Jeśli chcesz więc dowiedzieć się, w jaki rodzaj farb należy zainwestować, poniższy artykuł jest dla Ciebie idealny!

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

felietony

Hieny atakują

Published

on

Hieny atakują

Potrącona przez samochód kobieta została przewieziona na Izbę Przyjęć szpitala. Przy jej łóżku pojawia się sympatyczny pan, który obiecuje załatwić wszelkie formalności i podsuwa do podpisu kilka stron dokumentów pisanych „maczkiem”.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne