Connect with us

Published

on

Umeblowanie salonu zależy w dużej mierze od naszych potrzeb oraz stylu życia, jaki prowadzimy. I choć nie istnieje tu jedna żelazna zasada, co do której musimy się stosować, to właściwe umeblowanie, zgodne z naszymi oczekiwaniami, stanowczo poprawi nam komfort przebywania w tym pomieszczeniu.

Strefy

Jeżeli nasz pokój dzienny, inaczej salon wykorzystujemy w rozmaity sposób, to warto podzielić go na strefy. Myślenie o pomieszczeniu jest indywidualne,dla każdego stanowi inną funkcję. W zależności od układu pomieszczenia powinniśmy poukładać wyposażenie pokoju w obszary funkcjonalne, na przykład stawiając inne meble w kąciku wypoczynkowym, a inne w miejscu,gdzie spożywamy posiłki. Takie umeblowanie salonu ma swoje zalety i wady. Niewątpliwym plusem jest tutaj uzyskanie pomieszczenia, które jest wielofunkcyjne. Wadą, że każda ze stref ma ograniczoną powierzchnię. Taki model meblowania wymaga też użycia specyficznych mebli. Jeśli bowiem nie jesteśmy właścicielami pomieszczenia, które jest wyjątkowo duże, to meble tutaj zastosowane nie mogą być zbyt obszerne. Nie powinno ich być także zbyt wiele, gdyż każdy kolejny meble, zmniejsza nam powierzchnię użytkową salonu.
Zupełnie inaczej dobieramy meble, jeśli ma on zostać zaaranżowany względem jednego punktu centralnego. Najczęściej takim miejscem w nowoczesnych mieszkaniach jest telewizor lub też stół. Czasami punktem centralnym jest kominek. Kiedy wprowadzimy w życie taki układ,dobrze zastanowić się nad mobilnością mebli, tak,aby były dostosowane do naszych potrzeb w danej chwili. Meble powinny być niejako uzupełnieniem centralnego punktu, a wszelkie siedziska i kanapy skierowane w jego kierunku. Rozmiar i sam styl mebli nie ma tutaj większego znaczenia. Kluczowym aspektem jest zapewnienie wszystkim domownikom miejsca naprzeciw danego punktu lub przy stole.

Jeszcze inaczej zachowujmy się, kiedy chcemy, aby nasz salon stał się miejscem spotkań towarzyskich. To rozwiązanie, które nie da się zastosować w każdym domu. Jeśli nasze mieszkanie ma kilkadziesiąt metrów i mieszkamy w nim z rodziną i dziećmi, to zagospodarowanie przestrzeni pod aktywność towarzyską jest po prostu ograniczeniem powierzchni użytkowej dla wszystkich domowników. Jednak kiedy posiadamy wielopokojowe mieszkanie lub po prostu mieszkamy sami, to bez problemu możemy przeznaczyć jeden pokój na przyjmowanie gości. Zasadą jest tutaj takie meblowanie pokoju, które umożliwia zebranie całej rodziny. Aby tak się stało należy umieścić meble wypoczynkowe blisko centralnej części pokoju, którym bardzo często jest stolik. Starajmy się zapewnić wystarczająco dużo miejsca na komunikację tak,aby wyznaczona strefa nie utrudniała komunikacji.

Salon – sypialnia?

Ostatecznie możemy też znaleźć się w sytuacji, gdzie salon pełni jednocześnie rolę sypialni. W takim przypadku należy zainwestować w składaną kanapę, a same meble ustawić tak, żeby nie uniemożliwiały jej rozstawienia. Standardowe łóżko jest tutaj możliwe do wykorzystania, ale w znacznym stopniu ograniczy nam możliwości poruszania się i wykorzystania salonu. Nie będzie także wyglądać zbyt estetycznie.

Artykuł powstał we współpracy z citymeble.com

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Poradnik

Czym się kierować przy wyborze restauracji na randkę?

Published

on

Czym się kierować przy wyborze resturacji na randke?

Pierwsze randki to często wydarzenia, którym towarzyszą bardzo silne emocje oraz nerwy. Szczególnie jeżeli chodzi o wybranie perfekcyjnego miejsca na wspólne wyjście do restauracji. Poza tym musimy dobrze wyglądać, wiedzieć co mówić, o czym rozmawiać i ogólnie dobrze się zaprezentować. Może to być bardzo trudne, szczególnie dla osób, które nie mają w tej strefie zbyt dużego doświadczenia. Przybywamy więc z pomocą i postaramy się pomóc Ci w wyborze najlepszej restauracji na pierwszą (i miejmy nadzieję kolejne) randki z twoją wymarzoną drugą połówką.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Płatne parkowanie w prokuraturze

Published

on

Płatne parkowanie w Kołobrzegu w prokuraturze

Prokuratura Rejonowa w Kołobrzegu wszczęła badanie w związku z możliwością przekroczenia uprawnień przez prezydenta Kołobrzegu.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Informator

Pendolino – co warto wiedzieć o częstotliwości i zasad kursowania oraz o nowym rozkładzie jazdy?

Published

on

Pendolino – co warto wiedzieć o częstotliwości i zasad kursowania oraz o nowym rozkładzie jazdy?

Pendolino – co warto wiedzieć o częstotliwości i zasad kursowania oraz o nowym rozkładzie jazdy? Pendolino to słowo nadal kojarzące nam się z wysokiej jakości podróżowaniem i nowoczesnymi pociągami. Nie ma się co temu dziwić – w końcu kto raz przejechał się w podróż Pendolino wie, o czym mowa. Szkoda jedynie, że tego typu pociągi nie zagościły na wszystkich polskich trasach, zastępując stare i często bardzo wysłużone składy.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl