Connect with us

Published

on

Zaćma to jedyna z chorób wzroku, która dotyka przede wszystkim osoby stare. Jej początki bywają niewinne, bo pacjent stopniowo zaczyna widzieć jak przez mgłę. Zaniedbanie takiego wyglądu może powodować do ślepoty, a na szczęście są już metody, które zezwalają na skuteczne usunięcie zaćmy. Zobaczmy, co warto wiedzieć o tej technologii.

Dobry okulista Chociwel

Fakoemulsyfikacja zaćmy

Metodą, która daje na skuteczne usunięcie zaćmy jest fakoemulsyfikacja. To zabieg operacyjny budowany w znieczuleniu miejscowym, w trakcie którego zmętniała soczewka jest usuwana, natomiast w jej miejsce wszczepiana jest soczewka sztuczna.

optuka okulista doobry okulista

optuka okulista doobry okulista

Podczas zabiegu, który występuje nie dobrze niż 20 minut, chirurg wykonuje mikro nacięcie w rogówce.

Dobry okulista Chociwel

To tylko przez nie przeprowadzana jest stara soczewka, którą uprzednio dzieli się przy pomocy ultradźwięków. Przez to nacięcie zaczynana istnieje również inna soczewka, jaka jest zapewnić prawidłowe widzenie. Po zabiegu nacięcie nie wymaga założenia szwów, lecz goi się samoistnie w procesie 3-4 tygodni.

zobacz również wyszczuplanie accent prime

Dobry okulista Chociwel

Operacja zaćmy – efekty

Najważniejszym z tematu widzenia pacjenta efektem usunięcia zaćmy jest przywrócenie ostrości widzenia. Pacjent znów widzi ostre kolory i modele, co osiągnie mu na nowo dobrze chodzić w codziennym życiu. Usunięcie zaćmy może wywołać, że pacjent widzi dużo niż widział dotychczas, a terminem nie ma nawet konieczności używania okularów korekcyjnych. Nie jednak jednak istnieje więc dodatkowe, bowiem nie każda pomyłka może zostać przy tej szansy skorygowana. Dodatkowym efektem operacji zaćmy zapewne istnieć jednocześnie obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego, co z zmianie obniża ryzyko jaskry, czyli innej choroby oczu powiązanej z wiekiem.

Dobry okulista Chociwel

Co dalej warto wiedzieć o operacji usunięcia zaćmy?

Samą z istotnych kwestii powiązanych z operacją zaćmy jest wybór soczewki. Jak napisano powyżej, w wybranych przypadkach operacja zaćmy pozwala uzyskać jakość widzenia lepszą niż kiedykolwiek wcześniej. Istnieje więc dodatkowe dzięki dobremu doborowi soczewki. Pacjent może wybierać wśród soczewek różnego typu, m.in. soczewek jednoogniskowych, wieloogniskowych i torycznych, a każdy z obecnych wariantów jest bezpośrednie pewne cechy. Dobór soczewki powinien się odbyć w uwag z specjalistą okulistą, który pomoże dobrać soczewką najkorzystniejszą dla danego pacjenta. Przy wyborze weźmie pod przyczynę jego styl życia a nowe choroby oczu i choroby wzroku, jakie on posiada. Na tej regule dobierze rekomendowany rodzaj soczewki, który umożliwi uzyskać najodpowiedniejsze rezultaty usunięcia zaćmy.

Źródło artykułu Zaćma – jak ją skutecznie wyleczyć

Dobry okulista Chociwel

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Artykuł Miesiąca

Sprzątanie ogrodów Ustronie Morskie zadzwoń 576 501 801

Published

on

Kompleksowa usługa w rozmiarze dbałości o wszystek element, gdzie z zdrową starannością posprzątamy Twój ogród.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

zachodniopomorskie

Smartwatch do 100 zł gdzie kupić Połczyn Zdrój

Published

on

Smartwatch do 100 zł Co potrafimy odkryć w ostatniej cenie a co żądać z tego standardu sprzętu? Oferta narzędzi do 100 zł nie jest tutaj wcale mała. W ostatniej wartości pojawiają się często sprzęty dla niemowlęta lub osób początkujących jeżeli idzie o tematykę smartwatche. By wybrać właściwe wyposażenie w ostatniej wartości należy skoncentrować się na kilku ważnych rolach:

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

zachodniopomorskie

Ksero Kamień Pomorski zadzwoń 730 608 208

Published

on

Chociaż kserokopiarka jest wynalazkiem stosunkowo nienowym, często stopniowi ona efekt deficytowy w bliskich domach. Z wielu początków nie w dowolnym z nich się ona wybiera. To znacznie utrudnia powielenie dokumentu, głównie w razie nagłej potrzeby. Oczywiście – zawsze można udać się do pobliskiego punktu ksero – takich nie brakuje. Co jednak, w wypadku, jeśli nie jesteśmy czasu, czy po prostu ochoty na nagłe rozwiązanie do takiego mieszkania? Można pomyśleć, iż to ściana nie do przeskoczenia. Nic bardziej mylnego – fakt ten bowiem wzięli pod opiekę założyciele marki a strony internetowej www.zens.pl.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl