Czym cechuje się druk offsetowy?

Aktualnie nie brakuje osób, które decydują się właśnie na taką usługę. Obecnie druk offsetowy jest coraz popularniejszy. Kiedy najczęściej znajduje zastosowanie? Jak to wszystko odbywa się w praktyce? O tym wszystkim można dowiedzieć się po przeczytaniu poniższego artykułu.

Gdzie jest stosowany druk offsetowy?

Klientami drukarni, które oferują druk offsetowy, są coraz częściej właściciele przedsiębiorstw. Nie może to jednak zaskakiwać. Warto zwrócić uwagę na fakt, że przy pomocy tej usługi mogą powstawać eleganckie, przejrzyste oraz nowoczesne wizytówki, katalogi, ulotki itp. Można również zamawiać kalendarze, teczki ofertowe, dlatego ta usługa cały czas zyskuje na popularności. Przeważnie stosowany jest papier o gramaturze wynoszącej do 350 gr/m2. Są na rynku też drukarnie, które wykorzystują tworzywa sztuczne i tektury o parametrze wyższym niż 350 gr. Należy podkreślić, że Klienci mogą liczyć między innymi na bardzo wysoką jakość zrealizowanego zadania. Parametry wydruku dochodzą nawet do 4800 DPI. Dodatkowo można liczyć na szybkie wykonanie usługi i dobre warunki finansowe.

Jak powstaje druk offsetowy?

Fachowcy muszą wziąć pod uwagę kilka kwestii. Na początek montują specjalną aluminiową matrycę (na bęben drukujący), która jest pokryta gumą offsetową. Jakie jest zadanie gumy? Ten element ma przenieść treść w formie obrazu, która znajduje się na formie drukowej do konkretnego podłoża drukarskiego. Trzeba tutaj zwrócić uwagę na fakt, że tym właśnie między innymi różni się druk offsetowy od zwykłego. W tym przypadku początkowy obraz nie jest bezpośrednio przenoszony na podłoże drukowe, ponieważ wszystko odbywa się jeszcze przy pomocy cylindra. Nowoczesne drukarnie zazwyczaj oferują rabaty – w związku z tym im większe zamówienie, tym można liczyć na atrakcyjniejsze warunki finansowe. Warto zwrócić uwagę, że produkty drukowane w ten sposób mogą być dodatkowo ozdobione biorąc pod uwagę lakierowanie UV, bigowanie, foliowanie folią mat itp.

Druk offsetowy – najważniejsze zalety

Druk offsetowy często jest wybierany przez osoby, które chcą w odpowiedni sposób na przykład zareklamować własne przedsiębiorstwo, sprzedawane produkty, czy oferowane usługi. Przy większych nakładach warunki finansowe są naprawdę bardzo atrakcyjne. Klienci bardzo doceniają też jakość wydruków. Druk offsetowy pozwala perfekcyjnie odwzorować obraz i przenieść go na dedykowany materiał. Nie bez znaczenia, że można tutaj stosować bogatą paletę materiałów i kolorów. Druk offsetowy bardzo szybko radzi sobie z realizowaniem kolejnych odbitek. Dzięki temu czas wykonania usługi, która dotyczy zrealizowania sporej ilości kopii, wcale nie będzie taki duży, jak komuś może wydawać się na samym początku. Trzeba zwrócić uwagę na fakt, że arkusz papieru do wydruku bez żadnego kłopotu jest w stanie pomieścić bardzo dużą ilość docelowego materiału (do druku). Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób w naszym kraju decyduje się właśnie na takie rozwiązanie. Na szczęście nie brakuje drukarni, które oferują tę usługę.

Autor:
Artykuł został przygotowany przez drukarnię cyfrową www.kseroa0.pl specjalizującej się w druku wielkoformatowym.

0 0 votes
Article Rating

Popularne

Udostępnij

Polecane wpisy
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kategorie
———————————–