Connect with us

Published

on

Aktualnie nie brakuje osób, które decydują się właśnie na taką usługę. Obecnie druk offsetowy jest coraz popularniejszy. Kiedy najczęściej znajduje zastosowanie? Jak to wszystko odbywa się w praktyce? O tym wszystkim można dowiedzieć się po przeczytaniu poniższego artykułu.

Gdzie jest stosowany druk offsetowy?

Klientami drukarni, które oferują druk offsetowy, są coraz częściej właściciele przedsiębiorstw. Nie może to jednak zaskakiwać. Warto zwrócić uwagę na fakt, że przy pomocy tej usługi mogą powstawać eleganckie, przejrzyste oraz nowoczesne wizytówki, katalogi, ulotki itp. Można również zamawiać kalendarze, teczki ofertowe, dlatego ta usługa cały czas zyskuje na popularności. Przeważnie stosowany jest papier o gramaturze wynoszącej do 350 gr/m2. Są na rynku też drukarnie, które wykorzystują tworzywa sztuczne i tektury o parametrze wyższym niż 350 gr. Należy podkreślić, że Klienci mogą liczyć między innymi na bardzo wysoką jakość zrealizowanego zadania. Parametry wydruku dochodzą nawet do 4800 DPI. Dodatkowo można liczyć na szybkie wykonanie usługi i dobre warunki finansowe.

Jak powstaje druk offsetowy?

Fachowcy muszą wziąć pod uwagę kilka kwestii. Na początek montują specjalną aluminiową matrycę (na bęben drukujący), która jest pokryta gumą offsetową. Jakie jest zadanie gumy? Ten element ma przenieść treść w formie obrazu, która znajduje się na formie drukowej do konkretnego podłoża drukarskiego. Trzeba tutaj zwrócić uwagę na fakt, że tym właśnie między innymi różni się druk offsetowy od zwykłego. W tym przypadku początkowy obraz nie jest bezpośrednio przenoszony na podłoże drukowe, ponieważ wszystko odbywa się jeszcze przy pomocy cylindra. Nowoczesne drukarnie zazwyczaj oferują rabaty – w związku z tym im większe zamówienie, tym można liczyć na atrakcyjniejsze warunki finansowe. Warto zwrócić uwagę, że produkty drukowane w ten sposób mogą być dodatkowo ozdobione biorąc pod uwagę lakierowanie UV, bigowanie, foliowanie folią mat itp.

Druk offsetowy – najważniejsze zalety

Druk offsetowy często jest wybierany przez osoby, które chcą w odpowiedni sposób na przykład zareklamować własne przedsiębiorstwo, sprzedawane produkty, czy oferowane usługi. Przy większych nakładach warunki finansowe są naprawdę bardzo atrakcyjne. Klienci bardzo doceniają też jakość wydruków. Druk offsetowy pozwala perfekcyjnie odwzorować obraz i przenieść go na dedykowany materiał. Nie bez znaczenia, że można tutaj stosować bogatą paletę materiałów i kolorów. Druk offsetowy bardzo szybko radzi sobie z realizowaniem kolejnych odbitek. Dzięki temu czas wykonania usługi, która dotyczy zrealizowania sporej ilości kopii, wcale nie będzie taki duży, jak komuś może wydawać się na samym początku. Trzeba zwrócić uwagę na fakt, że arkusz papieru do wydruku bez żadnego kłopotu jest w stanie pomieścić bardzo dużą ilość docelowego materiału (do druku). Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób w naszym kraju decyduje się właśnie na takie rozwiązanie. Na szczęście nie brakuje drukarni, które oferują tę usługę.

Autor:
Artykuł został przygotowany przez drukarnię cyfrową www.kseroa0.pl specjalizującej się w druku wielkoformatowym.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Aktulności

Starosta Tomasz Tamborski z zarzutami

Published

on

Starosta Tomasz Tamborski z zarzutami

Prokutor Michał Lorenc potwierdził, że staroście Tomaszowi Tamborskiemu zostały postawione zarzuty o charakterze korupcyjnym. Jeszcze rano podawano informację, że „trwają intenstywne działania śledczych”, a „ sprawa jest rozwojowa”. Czy będą kolejne zatrzymania?
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Artykuł Miesiąca

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

Published

on

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

czwartek w godzinach popołudniowych miało dojść do zatrzymania przez Centralne Biuro Antykorupcyjne starosty Tomasza Tamborskiego. To nieoficjalne informacje, które stanowią jednak na tę chwilę, wśród polityków i urzędników, tajemnicę poliszynela – wiadomo również, że część urzędników Starostwa Powiatowego jest przesłuchiwana, urząd został przeszukany, a dzisiaj ma również zebrać się zarząd Platformy Obywatelskiej w związku z tą sprawą. Oficjalnie Tomasz Tamborski jest na urlopie do 20 października.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Starosta Tomasz Tamborski zatrzymany

Published

on

Starosta Tomasz Tamborski zatrzymany

Prokuratura Regionalna w Szczecinie potwierdza, że starosta Tomasz Tamborski został zatrzymany przez CBA w ramach tego samego śledztwa, w toku którego zatrzymano wójta gminy Włodzimierza Popiołka i architekta będącego szefem gminnej komisji architektoniczno – urbanistycznej. Wszyscy usłyszeli zarzuty korupcyjne. Rozmawialiśmy z mecenasem reprezentującym starostę i wójta: – W mojej opinii zarzuty kierowane wobec moich klientów są absurdalne. Oczywiście nie przyznają się do winy.
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl