Poradnik

Zalety wyjazdu do SPA w górach

Zalety wyjazdu do SPA w górach

Zimy w Polsce są bardzo długie i przeważnie wyjątkowo ciężkie. Nie mowa tu wbrew pozorom tylko o warunkach atmosferycznych i temperaturze, ale o ogólnym klimacie, w jakim przychodzi nam żyć. Gdy mieszkamy w centrum Polski, z dala od gór, czy morza, codziennie wdychamy zanieczyszczenia z powietrza. Nie dość, że mocno szkodzi to naszemu zdrowiu, to jeszcze sprawia, że czasami praktycznie nie chce nam się żyć. Bywają dni, kiedy ciężko nawet rano wstać z łózka, a przecież musimy jeszcze spędzić większość dnia w pracy. W takiej sytuacji niezwykle ważne jest, by co jakiś czas móc pozwolić sobie na relaks i odpoczynek. Wtedy najlepszą decyzją będzie dla nas wybranie się do SPA w górach.

SPA w górach – dlaczego warto ?

Zalet wypadu do SPA w górach jest mnóstwo, a ich wyliczanie powinniśmy zacząć od samego miejsca, gdzie się udajemy. Góry to nie tylko niezapomniane widoki, ale także cisza i spokój, jakże cenny dla mieszkańców dużych metropolii. To właśnie wyjazd w góry pozwala nam oderwać się od codziennych obowiązków i nabrać nieco dystansu do otaczającej nas rzeczywistości. Osoby lubiące aktywny wypoczynek z pewnością poczują się w górach “jak ryba w wodzie” ponieważ wybór rzeczy, które możemy tam robić jest bardzo duży. Góry kojarzą nam się przede wszystkim z nartami, dlatego amatorzy białego szaleństwa na samą myśl o zjeżdżaniu ze stoków już nie mogą doczekać się wyjazdu. Górskie szlaki dają nam też jednak inne możliwości, a wielogodzinne, piesze wędrówki może i zmęczą nieco nasze ciało, ale za to będą wytchnieniem dla duszy. Nic bowiem tak dobrze nie pozwala ukoić skołatanych codziennością nerwów, jak długi spacer pośród cichych, górskich zakątków.

SPA to luksus, na który możesz sobie pozwolić

Myli się jednak ten, kto sądzi, że w góry wybieramy się tylko po to, by spacerować, czy jeździć na nartach. Wyjazd do SPA to przede wszystkim duży luksus i przyjemność dla ciała. Gdy już zmęczymy się górskimi wędrówkami, nie ma dla nas nic lepszego, niż relaksujący masaż, czy ciepła kąpiel w jacuzzi. Po całym dniu spędzonym na zewnątrz niezwykle przyjemnie jest usiąść w hotelowej restauracji i zjeść jedno z wykwintnych dań przygotowanych przez szefa kuchni. Oddanie się masażom relaksującym, kąpiel w wannie z bąbelkami, a na koniec wytworna kolacja w restauracji – to najlepsza kolejność zajęć, którym możemy się oddać w chłodne, zimowe popołudnie. Wypoczynek w Hotelu ze SPA nie byłby jednak w pełni udany, gdyby nasze pokoje nie były znakomicie wyposażone. Na szczęście wszystkie dzisiejsze hotele posiadają niezwykle wygodne fotele z komfortowymi łóżkami, gdzie możemy znakomicie wypocząć po ciężkim dniu.

Zdecyduj się już teraz

Biorąc pod uwagę wszystkie miłe okoliczności, jakie mogą spotkać nas podczas pobytu w SPA, nie ma co dłużej zastanawiać się nad sensem wyjazdu, tylko ruszać w drogę. Wystarczy zaledwie kilka godzin drogi, by znaleźć się w zupełnie innym miejscu, pośród całkowicie innych ludzi. Obsługa SPA z pewnością zadba o to, byśmy czuli się tam jak najlepiej.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez ekskluzywny hotel Bristol ze SPA.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o