zdrowie Zdrowie i medycyna zdrowie i uroda

W jaki sposób ginekolog sprawdza ciążę?

lekarz, ginekolog, ciąża, zdrowie

Z chwilą, kiedy kobieta potwierdzi u lekarza ginekologa swój błogosławiony stan, może wejść pod jego profesjonalną opiekę. Monitorowanie przebiegu ciąży gwarantuje bezpieczeństwo mamie i nienarodzonemu jeszcze dziecku.


Jak lekarz ginekolog sprawdza u kobiet ciążę?

Czym szybciej znajdziesz się pod opieką lekarza ginekologa tym dla Ciebie lepiej. Dlatego, jeśli podejrzewasz u siebie ciąże nie powinnaś zwlekać z wizytą u ginekologa. Po potwierdzeniu ciąży – poprzez USG – lekarz kieruje pacjentkę na wszystkie potrzebne dodatkowe badania. Wśród nich znajdują się:
* oznaczenie czynnika Rh, które umożliwia wykluczyć u kobiety konflikt serologiczny,
* morfologia krwi i badanie moczu,
* stężenie cukru we krwi,
* przeciwciała odpornościowe,
* badanie cytologiczne,
* badanie czystości pochwy,
* badanie w kierunku toksoplazmozy,
* badanie w kierunku różyczki,
* badanie HIV i HCV,
* oznaczenie czynnika WR.

Podczas pierwszego trymestru ciąży ważne są systematyczne wizyty u ginekologa i badania, które pozwalają sprawdzić, czy zarodek rozwija się w sposób prawidłowy. Pośród tych, które matka musi wykonać są:
* badanie krwi,
* badanie moczu,
* cytologia i badanie bakteriologiczne,
* badanie na przeciwciała anty-D.

Po skończeniu 20 tygodniu ciąży należy przeprowadzić testy na cukrzycę ciążową, która nieleczona może prowadzić do uszkodzeń płodu. W sytuacji jej stwierdzenia matka obowiązkowo musi pozostawać pod opieką ginekologa i diabetologa. Po 40 tygodniu ciąży matka powinna dodatkowo wykonać badanie KTG. Przed terminem porodu wykonuje się także jednorazowo badanie USG. Po 41 tygodniu ciąży matka otrzymać może skierowanie od ginekologa do pozostania w szpitalu do rozwiązania.

zobacz koniecznie temat tabletki na powiększenie biustu

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o