Connect with us

Published

on

Z chwilą, kiedy kobieta potwierdzi u lekarza ginekologa swój błogosławiony stan, może wejść pod jego profesjonalną opiekę. Monitorowanie przebiegu ciąży gwarantuje bezpieczeństwo mamie i nienarodzonemu jeszcze dziecku.


Jak lekarz ginekolog sprawdza u kobiet ciążę?

Czym szybciej znajdziesz się pod opieką lekarza ginekologa tym dla Ciebie lepiej. Dlatego, jeśli podejrzewasz u siebie ciąże nie powinnaś zwlekać z wizytą u ginekologa. Po potwierdzeniu ciąży – poprzez USG – lekarz kieruje pacjentkę na wszystkie potrzebne dodatkowe badania. Wśród nich znajdują się:
* oznaczenie czynnika Rh, które umożliwia wykluczyć u kobiety konflikt serologiczny,
* morfologia krwi i badanie moczu,
* stężenie cukru we krwi,
* przeciwciała odpornościowe,
* badanie cytologiczne,
* badanie czystości pochwy,
* badanie w kierunku toksoplazmozy,
* badanie w kierunku różyczki,
* badanie HIV i HCV,
* oznaczenie czynnika WR.

Podczas pierwszego trymestru ciąży ważne są systematyczne wizyty u ginekologa i badania, które pozwalają sprawdzić, czy zarodek rozwija się w sposób prawidłowy. Pośród tych, które matka musi wykonać są:
* badanie krwi,
* badanie moczu,
* cytologia i badanie bakteriologiczne,
* badanie na przeciwciała anty-D.

Po skończeniu 20 tygodniu ciąży należy przeprowadzić testy na cukrzycę ciążową, która nieleczona może prowadzić do uszkodzeń płodu. W sytuacji jej stwierdzenia matka obowiązkowo musi pozostawać pod opieką ginekologa i diabetologa. Po 40 tygodniu ciąży matka powinna dodatkowo wykonać badanie KTG. Przed terminem porodu wykonuje się także jednorazowo badanie USG. Po 41 tygodniu ciąży matka otrzymać może skierowanie od ginekologa do pozostania w szpitalu do rozwiązania.

zobacz koniecznie temat tabletki na powiększenie biustu

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Aktulności

Anna Hrycyk mistrzynią Polski

Published

on

Anna Hrycyk mistrzynią Polski

Kolejny ogromny sukces kołobrzeskiego sportu i marzenie jednej z zawodniczek spełniło się w ubiegły piątek, czyli 25 września podczas 52 Mistrzostw Polski U18. Tym razem złoto zdobyła biegaczka Anna Hrycyk, czyli zawodniczka KMKL Sztorm Kołobrzeg. Młoda mistrzyni wywalczyła sobie pierwsze miejsce w biegu na 3000 metrów.  Sukces jest tym bardziej wyjątkowy, ponieważ zawodniczka trenująca pod okiem trenera Kazimierza Żuromskiego jako jedyna uczestniczka ogólnokrajowych zawodów zdołała przełamać magiczną barierę 10 minut. Anna Hrycyk pokonała konkursowy dystans w czasie 9.59,93, co pozwoliło jej spokojnie zająć zaszczytne pierwsze miejsce. Warto również wspomnieć, że nasza młoda biegaczka nie dała najmniejszych szans wszystkim swoim rywalkom wyprzedzając je ze sporym zapasem czasowym. Zawodniczka, która zajęła drugie miejsca, czyli Patrycja Rębisz reprezentującą klub Victoria Racibórz pojawiła się na mecie dopiero 5 sekund później niż złota Anna Hrycyk. Serdecznie gratulujemy ogromnego sukcesu!

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

XIX Regaty Smoczych Łodzi. Zgłoś swoją drużynę do udziału w rywalizacji

Published

on

XIX Regaty Smoczych Łodzi. Zgłoś swoją drużynę do udziału w rywalizacji

Już wkrótce odbędą się coroczne regaty smoczych łodzi na rzece Parsęt. W tym roku będzie to już dziewiętnaste spotkanie tego cyklu, które z uwagi na pandemię COVID-19 musiało zostać przeniesione na dzień 3 października.  Kołobrzeski magistrat informuje wszystkich chętnych, że zgłoszeń dokonywać można aż do przedednia XIX Regat Smoczych Łodzi, czyli do 2 października.

Jedyny warunek jaki należy spełnić to zebranie minimum czternastu chętnych, którzy chcą wziąć udział w tej wioślarskiej potyczce. Pełna załoga konkursowa powinna składać się z dwudziestu osób oraz bębniarzy, którzy nadawać będą rytm wioślarzom.  Tak jak w latach ubiegłych tor do równoczesnych zmagań dwóch drużyn ciągnął się będzie wzdłuż Bulwaru Marynarzy.

Drużyny, które chcą wziąć udział w tej niezwykłej przygodzie powinny zgłaszać się do Urzędu Miasta Kołobrzeg, a dokładnie do Urszuli Czachorowskiej, która znajduje się w pokoju 112. Wszelkie informacje dotyczące wydarzenia można uzyskać również pod numerem telefonu +48 94 35 51 532 lub wysyłając e-mail na adres u.czachorowska@um.kolobrzeg.pl

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Poradnik

Wyszukanie wolnego miejsca u stomatologa to dzisiaj żaden problem.

Published

on

Wyszukanie wolnego miejsca u stomatologa to dzisiaj żaden problem.

Kolejki do specjalistów to wieloletni problem systemu ochrony zdrowia. Oprócz kolejek, chorzy borykają się również z brakiem informacji o dostępnych świadczeniach, miejscach ich realizacji oraz specjalistach.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl