Connect with us

Published

on

Jeszcze do niedawna procedura zatrucia zęba była bardzo często wykonywana podczas leczenia kanałowego. Aktualnie zatruwanie zęba nie jest już wymagane do przeprowadzenia takiego leczenia.

W jakim celu stomatolog zatruwa zęba?

W niektórych przypadkach zatrucie zęba jest wymagane do wykonania endodoncji. W momencie gdy nerw zakażony jest głównym źródłem bólu, specjalista otwiera komorę zęba i przeprowadza dewitalizację, czyli potocznie zatrucia. Wprowadzenie trutki do komory sprawia obumarcie nerwów i tym samym zniwelowanie ogniska bólowego.

Kiedy zatruwa się ząb?

Ząb trzeba zatruć, by pacjent nie czuł bólu przy oczyszczaniu kanału. W sytuacji, gdy nerw zęba jest już całkowicie martwy, zatrucie jednak nie będzie konieczne.

Dewitalizacja to procedura, którą przeprowadza się podczas oczyszczaniu kanału, gdy pacjent wciąż czuje ból. Jeśli znieczulenie nie daje należytych wyników do zęba wprowadza się trutkę. Zatrucie może być przeprowadzone również, gdy pacjent z jakichś względów obawia się normalnego znieczulenia. Bardzo często wybiera się tą metodę uśmierzenia bólu u małych dzieci, których zęby wymagają leczenia kanałowego.

Bezpieczeństwo

Do zatrucia zęba używany jest paraformaldehyd. To toksyczna substancja i jest ona przyjazna dla organizmu ludzkiego. W sytuacji należycie przeprowadzonego zabiegu związek chemiczny nie powinien mieć wpływu na inne części naszego ciała. Natomiast w badaniach przeprowadzonych na pacjentach obecność paraformaldehydu jest widoczna w węzłach chłonnych, nerkach, płucach i mózgu. W szczególności niebezpieczna jest sytuacja, gdy trutka ta wypadnie z wnętrza zęba i przedostanie się do układu pokarmowego.https://www.ionicwhite.pl/

 

Zobacz jak można wybielić zęby bez dentysty ionic white

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Artykuł Miesiąca

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

Published

on

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

czwartek w godzinach popołudniowych miało dojść do zatrzymania przez Centralne Biuro Antykorupcyjne starosty Tomasza Tamborskiego. To nieoficjalne informacje, które stanowią jednak na tę chwilę, wśród polityków i urzędników, tajemnicę poliszynela – wiadomo również, że część urzędników Starostwa Powiatowego jest przesłuchiwana, urząd został przeszukany, a dzisiaj ma również zebrać się zarząd Platformy Obywatelskiej w związku z tą sprawą. Oficjalnie Tomasz Tamborski jest na urlopie do 20 października.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Bez kategorii

kredyt sms dla zadłużonych – pożycz łatwo i łatwo w parę sekund! Blachownia wyślij sms O TREŚCI: WNIOSEK na 7257

Published

on

kredyt sms dla zadłużonych – pożycz łatwo i łatwo w parę sekund! Znalazłeś się w krytycznej sytuacji gospodarczej, pilnie potrzebujesz pożyczki na spłatę bieżących zobowiązań albo potrzebujesz gotówki na dokończenie remontu, niemogącą czekać naprawę samochodu, lub na kolejny równie ważny cel? Szukasz serwisu, w jakim zawrzesz umowę pożyczkową na atrakcyjnych dla Ciebie warunkach, bez zbędnych formalności i biurokracji, bez składania znacznej mierze dokumentów, i bez składania zaświadczenia o zarobkach? Skorzystaj z swego serwisu Kredyt-Express, za usługą którego nauczysz się z najpiękniejszymi ofertami dostępnymi dziś na bazarze i obiecasz sobie pożyczkę w parę minut, tylko za pomocą telefonu i internetu!

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Bez kategorii

Pracownik z Ukrainy Moryń zadzwoń 533 024 116

Published

on

Gdzie znaleźć pracownika z Ukrainy

Pracodawcy często stają przed ogromnym wyzwaniem, którym jest wyszukanie właściwego pracownika. Gdy zasoby odpowiednie nie pozwolą na przyjęcie rodaka, pojawia się możliwość uzyskania pracownika za granicą. Tymczasem znalezienie takiego typa ma ogromne wyzwanie. Jak uzyskać dobrego człowieka z Ukrainy i gdzie go szukać?

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl