Bez kategorii

Po co dentysta zatruwa zęba?

W jakim celu Po co stomatolog dentysta zatruwa zęba?

Jeszcze do niedawna procedura zatrucia zęba była bardzo często wykonywana podczas leczenia kanałowego. Aktualnie zatruwanie zęba nie jest już wymagane do przeprowadzenia takiego leczenia.

W jakim celu stomatolog zatruwa zęba?

W niektórych przypadkach zatrucie zęba jest wymagane do wykonania endodoncji. W momencie gdy nerw zakażony jest głównym źródłem bólu, specjalista otwiera komorę zęba i przeprowadza dewitalizację, czyli potocznie zatrucia. Wprowadzenie trutki do komory sprawia obumarcie nerwów i tym samym zniwelowanie ogniska bólowego.

Kiedy zatruwa się ząb?

Ząb trzeba zatruć, by pacjent nie czuł bólu przy oczyszczaniu kanału. W sytuacji, gdy nerw zęba jest już całkowicie martwy, zatrucie jednak nie będzie konieczne.

Dewitalizacja to procedura, którą przeprowadza się podczas oczyszczaniu kanału, gdy pacjent wciąż czuje ból. Jeśli znieczulenie nie daje należytych wyników do zęba wprowadza się trutkę. Zatrucie może być przeprowadzone również, gdy pacjent z jakichś względów obawia się normalnego znieczulenia. Bardzo często wybiera się tą metodę uśmierzenia bólu u małych dzieci, których zęby wymagają leczenia kanałowego.

Bezpieczeństwo

Do zatrucia zęba używany jest paraformaldehyd. To toksyczna substancja i jest ona przyjazna dla organizmu ludzkiego. W sytuacji należycie przeprowadzonego zabiegu związek chemiczny nie powinien mieć wpływu na inne części naszego ciała. Natomiast w badaniach przeprowadzonych na pacjentach obecność paraformaldehydu jest widoczna w węzłach chłonnych, nerkach, płucach i mózgu. W szczególności niebezpieczna jest sytuacja, gdy trutka ta wypadnie z wnętrza zęba i przedostanie się do układu pokarmowego.https://www.ionicwhite.pl/

 

Zobacz jak można wybielić zęby bez dentysty ionic white

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o